Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik visszahoznák a sorkatonas...

Akik visszahoznák a sorkatonaságot, mert a mai fiatalok ilyenek, olyanok, stb, azok a mai fiatal lányokkal mit tennének? Miért csak a fiúkkal foglalkoznak?

Figyelt kérdés

A saját véleményem: NEM KELL visszahozni a sorkatonaságot és a fiatalok rendben vannak úgy, ahogy vannak (a lányok is). És ezt úgy mondom, hogy sokkal idősebb vagyok és voltam katona. Semmi értelme nem volt, csak lopni tanítottak meg és mindenki láncdohányos lett és elvettek 2 évet a fiatalságukból. Én ezt nem tenném senkivel.


De kíváncsi lennék azoknak a véleményére, akik szerint a mai fiatalságon csak a sorkatonaság "segítene", azok miért csak a mai fiatal fiúkról beszélnek? Olvasok olyanokat, hogy a fiatalok életképtelenek, flegmák, tiszteletlenek, engedetlenek, túl jó dolguk van stb stb stb. És hogy meg kell őket nevelni, blablabla. Mindenhol ezt olvasom. De ha így nézzük, ez a lányokról ugyanaz elmondható, mint a fiúkról. De akkor is csak a fiúkat vegzálják.


Szóval, ha a mai fiatal fiúkat katonasággal lehet gatyába rázni, akkor ugyanezt lányokkal mivel lehetne megtenni? Mi van a mai "plázacicákkal", belőlük hogy kéne asszonyt csinálni?

Kifejezetten kíváncsi lennék olyanok válaszára, akik szerint "vissza a katonaságot!"



jan. 29. 13:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem a kommunista sorkatonaságot kéne visszahozni ahol lopni tanítanak, hanem egy NATO szintű alapkiképzést kéne bevezetni. És nem azért mert ilyen nyámnyila és flegma a fiatalság, hanem, hogy legyen valami alap ismeretük a harcászatról és fwgyverekről abban az esetben ha magyarországot megtámadnák. Bár ennek nincs realitása, szóval amíg NATO él és tagjai vagyunk addig nem tenném kötelezővé, pénz és energiapocsékolás lenne
jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
52%

Hívják be a nőket is.

A hölgyek főznek, mosnak és takarítanak, amíg a fiúk odakint túrják a földet és értelmetlen feladatokat csinálnak.

A nap végén mindkettő nem visszavonul a már kitakarított koedukált laktanyába, amit szűztelenítőnek hívnak majd.

A lányokból asszonyt faragnak, a fiúk pedig passz.. jó lesz ez mindenkinek.

jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%

Nincs baj a fiatalsággal, nem ők mások, mint régen, hanem a világ más, mint régen. Illetve mindenki elfelejti, hogy fiatalon ugyanazt csinálta, mint a mai fiatalok. Pl "a mai fiatalok már 16 évesen isznak és cigiznek". 36 vagyok, de emlékszem, hogy 16 évesen ugyanúgy ittam és cigiztem. Mást azért nem csináltam, mert nem volt, most meg azért csinálják, mert van. Ennyi a különbség.


Na de vissza a kérdéshez... érdekes kérdés, de ha belegondolok, valahol jogos... Ha szigorúan azokat nézzük, akik szerint meg kell tanítani a fiatalokat arra, amit mi még tudtunk, ők meg nem, akkor itt tényleg szóba kellene kerülnie a lányoknak is. De hangsúlyozom, csak e logika mentén (a kérdező is így érti, ha valakinek nem lenne világos). Még olyanok is katonasággal oldanák meg a "fiatalok problémáit", akik sose voltak katonák, azt se tudják, mit beszélnek. Pl fb kommentekben rendszeresen látok tajtékzó nagymamákat, akik szerint a sorkatonaság a megoldás mindenre. Szidják a tini lányokat is, nem csak a fiúkat, "megoldást" mégis csak a fiúkra ajánlanak (katonaság katonaság katonaság katonaság, csakis a katonaság!), a lányokra nincs ötlet, hogy is van ez akkor?

jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
32%

"NEM KELL visszahozni a sorkatonaságot és a fiatalok rendben vannak úgy, ahogy vannak"


Ez téves információ

jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 PMC Wagner ***** válasza:
46%
győztök még heti rendszerességgel sorkatonaság visszahozásáról kiírni kérdéseket?
jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
14: fejtsd ki kérlek (és a lányok?)
jan. 29. 14:54
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
#15: ez azért nem "tucatkérdés", legalábbis ilyet még nem olvastam eddig
jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
15-ös: Igen, győznek még. Mert a csapból is a fiatalok zaklatása és a "bezzeg a mi időnkben", meg a "vissza a katonaságot, hogy a fiúknak ne nőjjön puncijuk" folyik. Én sem vagyok már tini, mégis kiakaszt ez. A kérdező pedig feltett egy jó kérdést ezzel kapcsolatban.
jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
59%
Az öregek, akik a nyakunkra szavazták Orbánt meg a fideszt, vel együtt takarodjanak el, mert a nyugdíjukat tuti nem fogjuk fizetni!
jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Kedves 15-ös Wagner, a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem lesz Magyarországon többet sorkatonaság. Ha kiírunk ilyen kérdéseket, ha nem. Üdv. A normális többség
jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!