Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Augusztus óta vezetek, eddig kettőször buktam meg a forgalmi vizsgán, az oktatóm szerint bemagyarázott okok miatt. Elvileg jól is vezetek, de nekem halálfélelmem van közben. Családi nyomás miatt kell csinálnom az egészet, nem lehet mellérendelő viszonyban beszélgetni sajnos. A kérdésem a következő: Hogyan tudom legyőzni a félelmemet vagy hogy kommunikáljak máshogy a családnak a kialakult szituációról?

Igen, tudom. Ilyen embernek nem szabadna vezetnie, ezzel tisztában is vagyok, nem az én döntésem sajnos. Nem is tervezek, ha valahogy sikerülne megszerezni a jogosítványt. Köszönöm a válaszokat, további napot.



jan. 21. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Senki nem nyomott pisztolyt a fejedhez és így vezetni semmi értelme.
jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Jár a Busz. A Vonat.
jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem érzed, hogy ura vagy az autónak, illetve a forgalomban sem érzed még otthonosan magad. Én legalábbis így voltam vele. Meg nekem túl sok volt az inger, amit fel kellett dolgozni és lereagálni. Ez a része nem mindenkinek okoz olyan mértékű gondot, mint néhányunknak. Nekem végül az hozta meg a változást már jogsival a kezemben, amikor tudatosan elkezdtem kiismerni a saját autóm képességeit, határait. Éjjel, üres utakon, üres parkolókban, vezetéstechnikai tréningen. Onnantól sokkal magabiztosabban tudtam dönteni a forgalmi helyzetekben. Illetve folyamatosan csiszolgattam a kresz tudásomat. A félelmem olyan ütemben múlt, ahogy egyre több tapasztalatot szereztem.

Szerintem félelem ide vagy oda, söpörd félre, amennyire sikerül, és a sikereidre koncentrálj. Minden újabb jól megoldott forgalmi szituáció azt jelenti, hogy megy ez neked. Ami meg csak véletlenül sikerül, vagy elbénáztad, annak nézz utána, csekkold le google maps-en a helyet, tanulj a hibádból. Ha tudatos vagy, és nem a félelem köt le, akkor le fogod küzdeni. Az nem baj, ha a háttérben ott dolgozik a félelem, az a fontos, hogy a cselekvésben ne akadályozzon.

jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!