Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kellett megszűntetni a...

Miért kellett megszűntetni a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Miért volt az takarékos, hogy egy minimális zsold, és koszt, kvártély ellenében volt az országnak egy jópár katonája, akik bármilyen helyzetben hadrafoghatóak voltak, nyugalmasabb időszakokban pedig ingyen karbantartották a laktanyákat, és a technikát.

Ma a szerződéses katonák fizetése sokszorosa egy sorkatona zsoldjának, miközben csak napi nyolc órát dolgozik, a laktanyákban minden karbantartásra, de még a takarításra is külön cégek szerződtek, és mégis rettenetesen lepukkantak a laktanyáink. Az őrzést megint külön cég végzi, jópénzért.

Nem beszélve arról, hogy a technikai korszerűsítés sem indokolta a váltást, mert ugyanaz a múzeumi felszerelés van szolgálatban (néhány dologtól eltekintve), amit régebben is a hivatásos katonák üzemeltettek.


2011. szept. 18. 18:38
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
79%
A katonáskodás egy szakma. Ennyi erővel mindenkit be lehetne sorozni wc-takarítónak is pár hónapra, vagy utcaseprőnek, vagy csatornabúvárnak. Mind közhasznú munka.
2011. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

A biztonsági őr is egy "szakma".

A mi haditechnikánk ma is ugyanazon a szinten van, mint húsz vagy harminc éve. Nem értem, hogy miért nem tudnák a mai fiatalok is ugyanúgy elsajátítani a használatát, mint húsz, vagy harminc éve.

Azt hiszem ma is ugyanúgy kell egyszerre lépni, tisztelegni, ugyanazon a végén sül el a kalasnyikov, ugyanaz a gyalogsági ásó, ugyanolyan a lövészgödör.

Nem egy olyan bonyolult szakma ez, semmivel nem bonyolultabb, hacsak nem butultak el annyira a mai fiatalok.

A ténylegesen bonyolultabb technikákat azelőtt is hivatásosok kezelték...

Most meg rohad a laktanyák kerítése, kidől a fal, omlik a vakolat, miközben külsős cégek takarítanak, főznek, őriznek, metszik a fákat, gallyaznak. Ezt látom nap mint nap.

Régebben hetente kétszer "külsőkörlet", és minden tiszta, rendezett volt, volt építőszázad, ha hullott a vakolat, vagy gond volt a kerítéssel.

A katonaságnak saját sertéstelepe volt, a katonaság részben önellátó tudott lenni.

A katonaság felszerelése, élelmezése, sok munkahelyet is fenttartott a civil szférában is.

Ezhelyett most mi van? Meg lehet nézni.

Régebben

2011. szept. 21. 22:02
 33/42 anonim ***** válasza:
65%

"Azt hiszem ma is ugyanúgy kell egyszerre lépni, tisztelegni,"


Kell a fenét! A katonaság nem egy szakma, hanem egy hivatás. Aki nem kér az ilyen bohóckodásból, azt talán nem kellene belekényszeríteni. Akinek ez kell, az válassza ezt, de ne akarja megmondani, hogy másnak is ez lenne jó.

2011. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Mr.Super TNT ***** válasza:
53%

Kedves kérdező te normális vagy az amit előbb írtál szerinted az a katonaság?!?!?


Nem gondolod komolyan ,hogy csak ennyi lenne ,mert akkor te el vagy tévedve. A magyar hadsereg 70% műszaki alakulat ahol speciális eszközöket kell használni és még ,ha régi vagy új az eszköz akkor is érteni kell hozzá. A régi sorálomlány lényegében sokkal drágább a fenntartása mint egy normális hivatásos haderő nem volt rossz és azért kicsit nézz jobban utána a fizetéseknek és ennek az egész témának és kérdezz meg tapasztalt katonákat akkor megérted talán. Csóró ország vagyunk ahol igen nagy a korrupció és amiket említettél az őrzés meg ilyen problémák az mind a politikusok cégeinek van tehát ha nem lenne ilyen politikai elitünk akkor a katonáknak nem kéne azon rágni magukat ,hogy maguknak vegyék meg a felszerelést meg a golyóaloméllényt a küldetésekre ,mert bizony sajnos ez van manapság. Sok jó és tapasztalt hivatásosunk van ,de a politikusok és ti nem ismeritek el az érdemeiket és még rá is léptek ,sértegetitek őket. A mai törékeny és békés időkben mindenki aki teheti csökkenti a létszámot ,kivétel a státusz helyzetben lévő országok(Oroszország ,USA) ,ezért ki kellet egy olcsóbb és hatékonyabb egységet találni és ez a hivatásos és szerződéses rendszer ami olyan emberekből kell ,ohy áljon akik élethivatásként tekintenek a munkájukra és a,ha szarok a körülmények akkor is teszik a dolgukat ,jelen helyzetben 1 hivatásos harci értéke 10 sorkatonával is felér. A képzés nem csak masírozásból ,tisztelgésből és lövöldözésből áll. Felsorolok egy pár dolgot ami kb. a 1% a a képzésnek :harceljárások ,katonai szabályzat ,katonai szaknyelv ,műszaki ismeretek az adott eszközökhöz ,rádiótechnikai ismeretek ,NATO-os kiegészítő ismeretek és még ez nem minden ez egy pár dolog ami nem tűnik soknak ,de szétbontva jó pár könyvbe beleférne. A maradék 30 százalék aki harcoló alakulat az viszont más elméleti és gyakorlati harcismeretet kap mondjuk a műszaki helyett ,de ők is kapnak valamilyen szinten műszaki ismereteket ,mert ők is használnak eszközöket. Az ,hogy valaki tud pontosan és jól lőni és sokat bír futni és fizikálisan erős attól még nem jó katona ahhoz hogy jó katona legyen valaki kellenek olyan képességek amiket tanulni kell Pl. terepismeret ,túlélési technikák ,harceljárások ,taktikai eljárások és vezetési ismeretek ami az alattad lévő emberek vezetéséhez és irányításához kell és ez sem olyan amit csak 2 nap COD-ozással el tudsz sajátítani ,mert lényeg nem az egyénen van ,hanem az egyéneken akik csapatot alkotnak ez a csapatharcászat alapja jónak kell lenni az egyénnek az igaz ,de a tulajdonságaik a képességek összhangba legyenek a csapatban lévő emberekkel (nincsenek Rambók ).

2011. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
31%
Dantes olyan hülyeségeket írtál hogy az hihetelen... 1. most megmondom én is CoD-zok és?! Aki katona akar lenni, az nem háboruzni akar, csak katona akar lenni. Egyébként nem lenne fölösleges, mert megnézed a mai fiatalokat (engem is beleértve) nem tudnak semmit, nem csinálnak semmit. Ott legalább megtanulnánk mi az a kitartás. Másrészt aki katonásdik akar játszani akkor nem véletlen van olyan hivatalos sport hogy: AIRSOFT! Szóval ne beszélj hülyeségeket.
2011. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
80%

"megnézed a mai fiatalokat (engem is beleértve) nem tudnak semmit, nem csinálnak semmit"


Kérlek fejezd be a saját problémáid projektálását a világra! Magánügy, oldd meg magadnak.

2011. szept. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
68%

"Aki katona akar lenni, az nem háboruzni akar, csak katona akar lenni."

Ennek mi értelme? A katona háborúzzon. Félreértés ne essék, én sem akarok háborút, éppen ezért úgy gondolom, hogy a katonaság fölösleges, a sorkatonaság meg pláne. Én összekapcsolnám a rendőrséget és a katonaságot, így békeidőben meg van oldva a rendvédelem, háborúba meg úgyis a rendőröket sorozzák be először, hiszen nekik van valamiféle kiképzésük.

2011. szept. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
81%
És ha a rendőröket besoroznák háborúban, akkor ki tartana rendet a polgári lakosság között?
2011. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
54%

,,Dantes olyan hülyeségeket írtál hogy az hihetelen... 1. most megmondom én is CoD-zok és"


Meg is látszik. Látszik, hogy fogalmad sincs a való életről.


,,Aki katona akar lenni, az nem háboruzni akar, csak katona akar lenni."


Aki tűzoltó akar lenni, az sem akar tüzet oltani mi?


,,Egyébként nem lenne fölösleges, mert megnézed a mai fiatalokat (engem is beleértve) nem tudnak semmit, nem csinálnak semmit. Ott legalább megtanulnánk mi az a kitartás."


Én is mai fiatal vagyok, és dolgozom, tanulok, sportolok.

Katonaság nélkül. Te meg lusta és buta vagy. De katonaság után is az maradnál.


,,Másrészt aki katonásdik akar játszani akkor nem véletlen van olyan hivatalos sport hogy: AIRSOFT! Szóval ne beszélj hülyeségeket."


Ja, tényleg nem véletlenül van. Ez egész biztos

2011. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne lenne fogalmam a való életről? Másrészt nem vagy se buta. Lehet hogy lusta vagyok, de buta nem...
2011. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!