Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kellett megszűntetni a...

Miért kellett megszűntetni a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Miért volt az takarékos, hogy egy minimális zsold, és koszt, kvártély ellenében volt az országnak egy jópár katonája, akik bármilyen helyzetben hadrafoghatóak voltak, nyugalmasabb időszakokban pedig ingyen karbantartották a laktanyákat, és a technikát.

Ma a szerződéses katonák fizetése sokszorosa egy sorkatona zsoldjának, miközben csak napi nyolc órát dolgozik, a laktanyákban minden karbantartásra, de még a takarításra is külön cégek szerződtek, és mégis rettenetesen lepukkantak a laktanyáink. Az őrzést megint külön cég végzi, jópénzért.

Nem beszélve arról, hogy a technikai korszerűsítés sem indokolta a váltást, mert ugyanaz a múzeumi felszerelés van szolgálatban (néhány dologtól eltekintve), amit régebben is a hivatásos katonák üzemeltettek.


2011. szept. 18. 18:38
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
72%
Helmet nem fogsz itt meggyőzni senkit, engem nem kell mert kb ugyanazt gondolom mint te, de ha sokba volt akkor sokba volt, itt mindig a másiknak van igaza...
2011. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
75%
De magyarázd már el, mi értelme van az emberek életéből pár évet/hónapot elvenni, miközben semmi háború még csak kilátásban sincs? Fölösleges idő és pénzpocsékolás. És egy átlag, a harcot utáló ember soha nem lesz olyan katona, mint egy hivatásos zsoldos. A legtöbb ember csak végigszenvedné az egészet, oszt le van tudva.
2011. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
35%
:D Ki az egyetemről lusta dögök, irány a laktanyába sz@rt lapátolni!
2011. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes, mindenki azt hiszi, hogy ha szovjet mintára volt egy látszat vicc-sorkatonaság, akkor az másmilyen nem lehet. Éééés bizonyára csak poénból vannak hadseregek a világon, háború nem is létezik, csak "militarista bolondok" találták ki... Lehet liberális nézeteket vallani, csak ne lepődjünk meg, amikor megszállnak. Hja, kérem. ^^) Töröljük el az iskolát is, mert valakinek a mimóza lelkét az bántja, sőt, osszuk föl az államot, legyenek önálló és független járások! Akkor tuti nem lesz baj a politikusokkal, világbékétlenséggel, sorkatonasággal (mondjuk nem lesz benzin az autóba és nem lesz gyik-es hülyéskedés sem).
2011. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
48%

"Lehet liberális nézeteket vallani, csak ne lepődjünk meg, amikor megszállnak. "


Most például KI szállna meg minket?

2011. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Mr.Super TNT ***** válasza:
74%

Már volt ilyen témájú kérdés ezért nem ismétlem önmagam keress vissza és ott a válasz.


1. Azt se tudod mi a liberalizmus szóval inkább olvass utána mert a sok turbó-magyar hajlamos keverni a szocializmussal és a szociáldemokráciával vagy a szociál liberalizmus elkorcsosult formályával.


2. a hivatásos állományunk lezsoldosozása ,becsmérlése ,sértegetése b*sza a csőrömet ,ti nem tudjátok ,hogy milyen az ő életük sem a 32 országban küldetésen lévő magyar katona életébe sincs semmi belelátásotok ,ti olyanról alkottok véleményt amit nem ismertek én viszont a ti fajtátokat nagyon jól kiismertem ti netb*zeráns gamerbajnokok.


A sorkatonaság az mind a költséghatékonyság mind a képzetség szempontjából messze elmarad a hivatásos álományétól.

Az ,hogy nem ők látnak el bizonyos feladatokat pl létesítmény őrzés,takarítás meg hasonlók azt a bürokrata és korrupt rendszernek köszönhetjük ugyanis minden külsős cég mögött egy politikus áll. Fájdlmas azt látni ,hogy a hivatásos szervekben dolgozókba a politikusuk mindig belerúgnak ,de annál fájdalmasabb nincs ,hogy még ti is ti komment-huszárok . A katonák akikkel beszéltem eddig mind el vannak keseredve szomorúak és kétségbeesettek ,hogy mindenki őket használja lábtörlőnek ,de ti mind alkottok egy képet amit egy ideológizált politikai csoportosulás a szátokba rág ahelyett ,hogy gondolkodnátok.


A nagy nosztalgiázásról meg annyit ,hogy az emberek csak egy elenyésző százalékát változtatta meg a sorkatonaság ismerek jó pár embert aki ugyanolyan csirkefogó maradt a sereg után mint volt .


A világban egy törékeny és gyenge lábokon álló béke van ,minden ország aki teheti csökkenti a katonai kiadásokat ,kivéve a konfliktuspontokon és a top legnagyobb haderejű országokban mert meg ker őrizni a státuszt.



Ti nem tudjátok felfogni ,hogy egy katona mit csinál az pedig ,hogy 110 ezret kap ,hát szerintem ti nem vagytok tisztába a fizetésekkel sem meg 110 ezer az olyan kevés fizetés ,hogyha családod van akkor még így is eléggé meg kell húzni a nadrágszíjat ,ha nem akarsz éhen dögleni én borsodban lakom és az átlag itt úgy 100-110 ezer környékén van ,de nem átok boldog embereket. Az igazság az ,hogy a hivatásosok ennyit megkeresnek ,de a szerződésesek minimálbérért dolgoznak többségében persze ti azt is sajnáljátok mert nektek még anyuci mindent fizet (már akinek). De ha van a kommentelők között dolgozó ember és sajnálja tőlük ezt a fizetést akkor én meg őt sajnálom ,hogy a feje helyén se*gg van. Ti annyira ,de annyira szánalmasak vagytok ,hogy az hihetetlen és emberileg felfoghatatlan. A katonaság nagyon kemény dolog és nem családos embernek való szerintem ,nagyon nem fogsz látni sok boldog katonacsaládot ,mert a hivatás nagyon sok áldozattal jár itt nem mondhatod azt ,hogy hazamegyek ,vagy ,hogy nem csinálom itt kemény szívnek kell lennie és törhetetlen szűnni nem akaró akaraterőnek. Ti nem fogtátok ezt fel ezért ajánlom beszéljetek olyan katonákkal akik már vagy 5 évet leszolgáltak és szerintem meg értitek. Nekem az az álmom ,hogy katona legyek és az leszek még ,ha a poklok poklát kell megélnem ,mert akarom és nem adom fel bármi áron ,de megvalósítom az álmaim és akármi is történik még ,ha ti rám tapostok vagy belém rúgtok igyekszem megvédeni a ti seggeteket is a többi olyan embertársamét akiknek segítségre van szüksége attól függetlenül ,hogy milyen a bőre színe vagy ,hogy melyik nemzethez tartozik ,mert én elsősszőr is ember vagyok és csak azután magyar. Ti csak ostoba emberek vagytok akikben sem tartás sem empátia ,sem emberség nincsen.

2011. szept. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
78%

"Most például KI szállna meg minket?"


Most például permanensen meg van szállva az ország kétharmada, és már át is lett nevezve.

2011. szept. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
83%
Miért kellet megszűntetni? Mert nincs rá pénz!
2011. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
71%

,,:D Ki az egyetemről lusta dögök, irány a laktanyába sz@rt lapátolni!"


Látom nem jártál egyetemre, és nem kellet élvezned a lutsa egyetemisták életét amikor röpke pár száz oldalnyi anyagból kell vizsgázniuk( és egy csak egy tantárgy)

2011. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 jozsi2011 ***** válasza:
85%
Politika az egész és üzlet és pénz. Ennyi. Ha komplexen nézed a napi sajtót, akkor összeáll a kép.
2011. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!