Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi visz rá egy embert, hogy...

Mi visz rá egy embert, hogy katona legyen és az legyen a feladata, hogy általa ismeretlen embereket öljön meg?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 23:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom a pénz, és a jelleme
2009. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Érdeklődés. Egyébként a katonák, hála istennek, csak ritkán kell, hogy pályafutásuk során embert öljenek.
2009. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg úgy is felfoghatjuk, hogy megvédi a hazáját, és az életét áldozza a többi emberért!
2009. máj. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
87%
Szerintem a pénz. Egyik ismerősöm is az anyagiak miatt ment el katonának. Még Afganisztánt is bevállalta.
2009. máj. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom...én semmi pénzért sem ölnék embert...
2009. máj. 3. 02:40
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azért mennek, hogy embert öljenek. Az hozzá tartozik, de nem ilyen felkiáltással megy, hogy húha akkor én majd kilövök mindenkit.
2009. máj. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Én például büszke vagyok rá, hogy a párom katona és ha úgy alakul akkor ott lesz, hogy harcoljon a hazájáért, értem, a diófánkért, a szüleiért, az ágyért amiben alszik, a macskánkért és a többi ismeretlen emberért és ismeretlen életükért... (mert szerintem egynek sem magasztos szózatok meg képek fognak a fejében járni, ha arról van szó, hogy a hazájáért harcol.)
2009. máj. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Az a gond, hogy sok embernek az a téveszméje, hogy a katona egy ölőgép, aki csak gyilkos állatként tud viselkedni. A férjem katona és életében nem ölt, viszont sok emberen segített mialatt pl. Irakban, Afganisztánban volt. A katonák építő munkáktól kezdve a segély-élelmezésen át mindent végeznek és akkor használják a fegyverüket, ha muszáj önvédelmi célból, nem pedig halomra lövik az ártatlan embereket, ahogy azt egyesek elképzelik. Nem egyszerű munka az övék. Hogy mi motivál valakit arra, hogy katona legyen az sok mindentől függ: biztos, hogy sokaknál az anyagiak vagy az érdeklődési köre...a férjem családjában ez már tradíció, 4 generációra visszamenőleg minden férfi katona volt a családjában.
2009. máj. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Ez is csak egy szakma.Nem azért lesz katona valaki,hogy gyilkolhasson,elég jól ki tudják szűrni az ilyen hajlamúakat.Háború esetén meg nem csak a katonák ölnek.
2009. máj. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen kérdéseket "eredményez" az a sok hülye videójáték.

A katona dolga: védje a hazáját, a szeretteit,a többi ártatlan ember életét. Örülj,hogy jelenleg csak azok "katonáskodnak",akik ezt a hivatásuknak érzik. Csak remélni lehet,hogy soha, senki fia/férje/öccse/bátyja nem kap értesítést arról,hogy jelentkezzen x helyen,mert.....,a mostani katonák pedig tegyék azt,ami a dolguk.Örüljünk,hogy csak tisztogatják a fegyverüket!

2009. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!