Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha elvégzem a ZMNE katonai...

Ha elvégzem a ZMNE katonai vezetői szakát akkor azzal milyen munkaköröket lehet betölteni egy milyen helyen lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak a Honvédségnél helyezkedhetsz el vele.

Tisztként vagy tiszt helyettesként.

2009. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
külföldön nem lehet vele elhelyezkedni valahol?
2009. júl. 28. 21:39
 3/12 anonim válasza:

általában a kettős állampolgárság miatt sem lehetsz külföldön katona, nem hogy külföldi állampolgárként!

Persze az idegenlégiók más kalap alá tartoznak. Annak nézz utána, bár azt mondják ott durva agymosások vannak...

2009. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Külföldi állam Hadseregének(kivéve ugye az idegenlégiók) csak úgy és kizárólag úgy lehetsz tagja ha a külföldi államban állampolgárságot szerzel.


Állampolgárság megszerzését pedig manapság a nagy népvándorlások közepette majdnem minden Ny-Európai állam szigorította.Ugyhogy nem lesz egyszerű.

2009. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
melyikkel járok jobban ha mondjuk maradnék itt Magyarországon vagy inkább külföldet választanám?
2009. júl. 29. 12:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Külföldön jobban jársz mert többet keresel katonaként,másrészt meg hatalmas tapasztalatot szerzel.


Pl:Ante Gotovina volt horvát katonai vezető,horvát nemzeti hős.Is csak szimpla idegenlégiósként kezdett Franciaországba.És amikor visszament a hazájába mert Horvátország bajba került.Elég sokra vitte és a hazáját is megvédte mellette.

2009. júl. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönet a válaszokért
2009. júl. 30. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első kommentező válaszával kapcsolatban (bár ilyet assszem nem lehetne, de szerintem tévedett, és szeretném kijavítani saját tudásom szerint): Ha ELVÉGZED ZMNE kat.vez. szakát, akkor hadnagyként "távozol, tehát mindenképpen TISZT vagy. Ha jól tudom/jól vagyok informálva, akkor ha elvégzed a ZMNE-t, akkor MH szerződést köt Veled. (vagy pontosan nem tudom ezt a részt, mert ha elvégzed, utána elvileg HIVATÁSOS katona vagy, és nem szerződéses)


Remélem segítettem...

2010. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én is így tudom köszönöm a választ
2010. jan. 4. 19:32
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha elvégzed a Zrínyit, akkor augusztus 20-án hadnaggyá avatnak.


Ne akarj máshol katona lenni! Magyar vér folyik benned, a magyar állam a magyar pénzén nevelt magyar katonává. Bár neked kell magaddal elszámolni.

2010. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!