Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudtok olyan oldalakat, ahol...

Tudtok olyan oldalakat, ahol részletes leírást találok olyan tuléloktol, akik átélték a II. világháborut?

Figyelt kérdés

Szoval nemcsak egyszeruen elbeszélik,hogy hogyan tortént.Hanem én részletesen szeretném:hogyan érzett,milyen látvány volt,a halottak arcai,szétszakadt testek,sokkolo dolgok,meg hogy hány orakkor tortént az a pillanat,ami éppen akkor volt...stb.

Koszi!



2012. okt. 28. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
2012. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
KOszi,ezt megnézem majd!
2012. okt. 29. 09:54
 3/12 Pro Patria ***** válasza:
56%

Magyar vonatkozásban tudok mondani neked számos frontnaplót, így például:


1) Környei István: Katonasors I.-II.-III. kötet

2) Kecskés Péter Pál: Honvédnapló a keleti frontról (Ez pontosan olyan, mit leírásod szerint elvársz, még az órát és percet is feljegyzi, azt is, mikor esett az eső, azt is, mit evett.)

3) Dr. Somorjai Lajos: Megjártam a Don-kanyart

4) Pihurik Judit: Naplók és memoárok a Don-kanyarból 1942-1943 (Ez több honvédnaplót összegezve elemez, szerintem nagyon jó.)

5) A Don partjáig és vissza - Emlékek és fényképek a magyar királyi 2. hadsereg 1942-1943. évi hadműveleteiről; Puedlo kiadó (ez sok túlélő elbeszéléséből épül fel, a könyv valójában szakirodalom, de jelentős részét teszik ki a honvédek idézett visszaemlékezései.)

6) Erdély a hadak útján, 1940-1944 (ez hasonló az előzőhöz, csak más hadszíntérről)


A Puedlo kiadónak több könyve is van egyébként, ami ezredtörténeteket dolgoz fel, így például a:

6) Ahol a hősök születnek - Az egri magyar királyi "Dobó István" 14. gyalogezred a második világháborúban

7) "Légy győzelmek tanúja..." - A kecskeméti magyar királyi "Zrínyi Miklós" 7. honvéd gyalogezred a második világháborúban

8) "Szent Istvánnal álljuk mindig a vártát" - A székesfehérvári magyar királyi "Szent István" 3. honvéd gyalogezred a második világháborúban

9) "Jász vitézek rajta, előre!" - A jászberényi kerékpáros és harckocsi zászlóalj története (1921-1945)

És még sok más.


Ezeket nem olvastam, de valószínűleg fogom:

10) Vitéz Erdélyi Béla: Vér és acél

11) Román István: A vörös kolostor

12) Danku Ferenc: Egy mérki fiú a vérzivatarban

13) Lovag Kocsis Barnabás: Huszárkalandjaim


Ha külföldi katonákról szólót akarsz, javaslom a:

14) Sztálingrád - A sorsdöntő 7 nap

15) Páncélosok a háborúban

16) Haláltánc Berlinben

című könyveket.

Az előbbi kettő a "20. századi hadtörténelem" című könyvsorozatba tartozik, amelyek szintén sok visszaemlékezést tesznek be a könyvük tartalmába. Ebben a könyvsorozatban is érdemes még keresgélni.


Remélem segítettem.

2012. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon-de nagyon koszonom a nagysegítségedet!!!

Kedves vagy!

és most jutott eszembe:Lengyel menekultek Magyarországon,ez is II.VH-s,nagyon részletesn.

2012. okt. 29. 21:10
 5/12 Pro Patria ***** válasza:
56%

Tegnap el is felejtkeztem erről, mint legkézenfekvőbb lehetőségről:

Boda Gyula - Itthagy-lak

[link]


Memoár a Don-kanyarból, igen részletes, és jól szemlélteti, milyen éhezni, esőben ázni egy sátorban, tűző napon gyalog menetelni tíz-, száz kilométereket, víz nélkül, fagyoskodni egy árokban, stb. Még a hadifogolytábort is elmeséli, tetvekkel és tífuszjárvánnyal együtt.

2012. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pro Patria ***** válasza:
56%

Azért is mutatom, mert ez ingyen elolvasható az előző kommentemben beszúrt linken, így ehhez tudsz a leghamarabb hozzáférni (kattints a lap alján "a könyv" fülre, és ott lesznek a fejezetek felsorolva. Ha az egyikre rákattintottál, azt azontúl más színnel fogja írni, így tudod majd követni, hol jársz.)


Annál is inkább, mivel Kecskés Péter Pál könyve limitált kiadású, nekem is csak szerencsével sikerült hozzájutnom.

2012. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen:D
2012. nov. 1. 10:39
 8/12 Pro Patria ***** válasza:
56%

Szívesen.:) Most nézegetem az Alexandra kínálatát, és erre akadtam:

A hűség a becsületem - Egykori SS-katonák visszaemlékezései

[link]

2012. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pro Patria ***** válasza:
65%

Még ezeket találtam. Olvasd el a bemutatójukat, hogy melyek tetszenek.


A vörös út: A Volgától a Dnyeperig - Egy szovjet gyalogos visszaemlékezései


[link]


Requiem egy tábornokért - Leganza János élete, doni naplója és más feljegyzései


[link]


Író a háborúban - Vaszilij Groszman a Vörös Hadseregben, 1941-1945


[link]


A Luftwaffe szolgálatában - Harcaim a keleti fronttól a szülőföld védelméig


[link]

2012. nov. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De jo,hogy ilyen sok konyv van!

Nem gondoltam volna...De nagyon koszi!!!:D

2012. nov. 3. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!