Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogy a török terjeszkedés idején Magyarország védte meg Európát tőlük?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon el van túlozva ez a nemzeti öntudat.

2013. febr. 4. 21:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 mustafa33 ***** válasza:
100%
Pim Bula, ezzel a nagy magyarellenességeddel honan jöttél? Hol verted eddig a nyálad ellenünk? Valamelyik tót lap fórum oldalán? Mert más kérdéseknél is csak ezt nyomod. Mire számítasz? Hogy majd megkapod Ján Slotától a Pribina rend borovicska és ribizli ágakkal díszített nagykeresztjét? Ezt esetleg kiérdemled.
2013. febr. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nagyon el van túlozva ez a nemzeti öntudat."


Máskor meg azon ájuldoztok, hogy a "bezzegnyugaton" micsoda összetartó "nemzettisztelő" népek élnek, de ha itthon csinálja valaki akkor már egyből fel van fújva meg "magyarkodik". Ez az ország a magadfajtájúak miatt tart itt!


Inkább fogadjátok meg a főnökötök tanáncsát oszt' "el lehet menni, itt lehet bennünket hagyni"!

2013. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

"Máskor meg azon ájuldoztok, hogy a "bezzegnyugaton" micsoda összetartó "nemzettisztelő" népek élnek, de ha itthon csinálja valaki akkor már egyből fel van fújva meg "magyarkodik". Ez az ország a magadfajtájúak miatt tart itt!"


Én nem vagyok elájulva a nyugattól. És nem tetszik az sem, ha egy külföldi van elszállva a saját nemzettudatától. Te méltányolod, ha pl. egy román ugyanúgy el van szállva a románságától, mint te a magyarságodtól? Az a kettő ütközik ám!



Inkább fogadjátok meg a főnökötök tanáncsát oszt' "el lehet menni, itt lehet bennünket hagyni"!


Köszi, hogy emlékeztetsz a lehetőségemre, de én nagyon jól érzem magam itt keleten, legalábbis nemzeti tudat szintjén. Én ugyanis nem kinlódok azon, hogy a külföld mi minden rosszat követett el ellenünk, mert tudom, hogy mi se voltunk jobbak nyerő helyzetünkben.

2013. febr. 6. 16:19
 34/75 anonim ***** válasza:

"Te méltányolod, ha pl. egy román ugyanúgy el van szállva a románságától, mint te a magyarságodtól? Az a kettő ütközik ám!"


Akkor ujjongani szoktatok, meg síránkoztok ne "sértük már szegények büszkeségét", és ha a magyarok sérelmére követnek el valamit akkor nem tiltakoztok, meg tüntiztek.

Amúgy meg érdekel túlságosan, hogy veri magát az oláh, vagy szloták túlzottan! De azt remélem azért tudod, hogy rosszabbak mint az itthoni szélsőségesek!


"a külföld mi minden rosszat követett el ellenünk, mert tudom, hogy mi se voltunk jobbak nyerő helyzetünkben."


De azért mindig van ez a "magyarok nem voltak szentek soha", de a nyugat sarairól valahogy mindenki elfeledkezik.


Na ez nem jelenti azt sem, hogy túlzásba kell vinni, meg mindenki legyen hungarista, de a másik véglet ugyanannyira káros mint amit ti csináltok!

2013. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 A kérdező kommentje:

"Pim Bula, ezzel a nagy magyarellenességeddel honan jöttél?"

Nem jöttem sehonnan, itt voltam mindig is. A magyarellenesség vádját pedig visszautasítom, ha visszaolvasol, vannak magyar érdemek, amiket elismerek. Persze akiben túlteng a nemzeti tudat, nem veszi észre az ilyen kicsinységeket... Pedig nagyjából mindössze annyi a valós érdemünk ebben a törökös témában.

2013. febr. 6. 17:17
 36/75 anonim ***** válasza:
100%

mit jelent, hogy túlteng a nemzeti öntudat?

Én azt gondolom minden nemzet büszke lehet saját múltjára, jelenére... Tisztelni becsülni kell a másikat és a kölcsönös tisztelet pozitív hozadékot szül ...

Jelen körülmények között ezt a minimális tiszteletet se adják, így bizonyára sokakban jogosan táplál indulatokat ez a kérdés ...

és még nem is beszéltem az olyan tényekről, hogy felvidéki magyarság száma 1,1 millióról 480 ezerre csökkent ... szlovákok száma ennyi idő alatt 2,5 szeresére emelkedett ...

2013. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 A kérdező kommentje:

36. -os válaszoló:


"mit jelent, hogy túlteng a nemzeti öntudat?"

Ez az alapkérdéssel vetődött fel bennem, a török háborúk most a téma.


"Én azt gondolom minden nemzet büszke lehet saját múltjára, jelenére... Tisztelni becsülni kell a másikat és a kölcsönös tisztelet pozitív hozadékot szül ..."


Ezzel egyetértek maximálisan, de az alapkérdést nem érinti közvetlenül.


" Jelen körülmények között ezt a minimális tiszteletet se adják, így bizonyára sokakban jogosan táplál indulatokat ez a kérdés ...

és még nem is beszéltem az olyan tényekről, hogy felvidéki magyarság száma 1,1 millióról 480 ezerre csökkent ... szlovákok száma ennyi idő alatt 2,5 szeresére emelkedett ..."

Lehet hogy így van, és ebben az esetben jogos a felháborodás, de ez megint nem a kérdésemmel van kapcsolatban.


Valahogy mindenki a mai kinnrekedt magyarok sorsát hozza fel, pedig a téma most nem erre vonatkozik. Vagy netán azt gondoljátok, hogyha a kint élő magyarokat bántják, akkor a magyarságnak joga van azt hinni, hogy mi mentettük meg Európát a törököktől? Mert ha igen, nem értem az összefüggést.

2013. febr. 6. 18:04
 38/75 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdésre közvetlen is válaszoljak, elég csak megnézni a szultánoknak a hadjáratait ... legnagyobb számban és legnépesebb hadsereggel a keresztény világ megsemmisítését célozta meg... Rengeteg embert vittek el rabszolgának janicsárnak nem véletlen hogy a 4,2 millió fős magyar királyságból 1,8 millió fő maradt. Még ugyan ezen időszak alatt, az angol francia német területek lakosság száma megduplázódott ....
2013. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:

Kedves 38. válaszoló.


Rendben van, keményen meggyötörtek minket a törökök, tisztelet jár az összes magyar hősnek, aki felvette velük a harcot, eddig nincs is gond. De sokan itt most azt hiszik, hogy ebből kiindulva okuk és joguk van a seggüket tartani a nyugat felé, várva, hogy azok benyaljanak csontig.

Pedig pl a franciák biztonságban voltak tőlük, és a németeknek is csak kevésbé volt okuk félni, mert Bécs már körülbelül a határa volt az oszmán terjeszkedési lehetőségeknek az utánpótlási, és a lassú hadseregmozgatás miatt. Az akkori közlekedési viszonyok közt zarándokként is elég volt elmenni Konstantinápolyból Bécsig, nemhogy egy hadsereggel, ágyúkkal, gyalogosokkal.

Ráadásul Mátyás király sem vette nagyon komolyan a törököket, hagyta, hogy a havasalföldi románok kinlódjanak egyedül, amig ő a németekkel meg a csehekkel háborúzott. Minden ország a maga bajával törődött elsősorban,ezalól a mi országunk sem volt kivétel. Így aztán nevetséges elvárni, hogy a nyugat leboruljon előttünk.

2013. febr. 6. 20:18
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

Azért hozzuk fel a kinn rekedt magyarokat mert a trianon is jogtalan és becstelen volt velünk szemben, ezt akkori amerikai elnök is megmondta hogy nem ezt érdemeljük ez túl sok lenne, ráadásul az angolok,franciák becsapták őket is, mert hasznuk csak nekik volt, míg a veszteseket tönkre akarták teljesen tenni, és a saját talpnyalóiknak felosztani a területet.

Az egész háború tulajdonképpen arra ment ki hogy a németeket le kéne gyengíteni, a monarchiát meg feldarabolni mert ez a kettő útjában állt az angolok és franciák egyeduralmának a világon és Európában.

Csak ezt ügye nem hallod.

Szóval a trianon velünk szemben egy szándékos megcsonkítás, tönkretétel volt, az meg hogy a oroszok itt bent maradtak az még hab volt a tortán.

Egyébként sem mi, sem az amerikaiak nem írták alá ezt a "békeegyezményt".


Szerintem mi még csak hasonlót sem műveltünk másokkal.

Az meg hogy a kinn rekedt magyarokkal így bánnak az sem meglepő, ugyan is ezek a népek féltékenyek a magyarokra és így akarnak kicsinyes bosszút állni.

Na most mi a nagy befogadó olvasztótégely nép, sosem viselkedtünk így senkivel sem, amíg nálunk sajnos még a cigányok is azt csinálnak amit akarnak, addig nálunk a tisztességes embert is ellehetetlenítik (lásd az állampolgársági ügyet...).


Szóval igen, úgy gondolom hogy a nyugatnak és az apródjaiknak legalább egy bocsánat kérést meg kéne ejteni felénk, és autonómiát biztosítani a kinn rekedteknek.

Tőlünk a nyugat eddig csak kapott, és a mérleg egyik oldala mindjárt kiborul, én úgy gondolom.

Szerintem aki ezeket kétségbe vonja az nem Magyar.

Nem vagyok hungarista, egyszerűen csak ez az igazság.

Lehet mondani hogy ez szélsőséges, hát legyen, ilyen szélsőséges volt a világ velünk szemben.

A zsidók állandóan a szemünkre vetik az ellenük elkövetett tetteket, amikért nem terhel minket egyértelmű felelősség, mert megvoltunk szállva, de mégis bűnösök lesznek még az unokáink is.

Az hogy ennek az országnak a 2/3-t elcsatolták evvel 3,3 millió ember szakadt el a hazájától, sokkal több mint amennyi a holokausztban meghalt, mi mégsem emelhetjük fel a szavunkat, mert egyből antiszemiták leszünk.

Hát akkor mi is mondhatjuk hogy ellenünk meg antimagyarizmus történt, kérjük a kárpótlást.

Mert nem csak egy diaszpórát támadtak meg, hanem egy egész népet akartak tönkre tenni.

Máshol a világon is voltak zsidók, viszont Magyarország csak itt egy helyen van, az egész itt élő nemzetet nyomorították meg.


Szóval úgy gondolom hogy igenis büszkék lehetünk arra amik vagyunk, nincsenek ilyen bűnök a történelmünkben, a nyugati világ sokkal tartozik nekünk.

2013. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!