Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hiszi azt mindenki,...

Miért hiszi azt mindenki, hogy a török terjeszkedés idején Magyarország védte meg Európát tőlük?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon el van túlozva ez a nemzeti öntudat.

2013. febr. 4. 21:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
57%
igen egy kicsit vèrlàzitò kèrdès.....olyan mintha azt kèrdeznè hogy: Mièrt hiszi minden magyar ember azt hogy magyarul beszèlünk?
2013. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
69%

Ne anti-magyarkodjál, te anti-magyarka.

Nem, majd a moszat védte meg Európát az iszlám terroristáktól...

2013. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:
Nem anti-magyarság ez. Inkább tisztánlátás.
2013. febr. 11. 02:16
 64/75 anonim ***** válasza:
Aki nem kántálja hogy milyen epikus önfeláldozó és ezerszer megtaposott hős nemzet vagyunk, az nem magyaaaar!
2013. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:

Amiről nem hallottál az nem is létezik? .. A magyar történelemben rengeteg fordulat van, amit nem tanul az ember csak felszínesen ...

A saját népednek történelmét tisztelheted úgy, hogy közben elismered más népek erő feszítéseit is!

DE pl a habsburg uralkodók viselkedését jól mutatja, hogy Habsburgoktól kértünk segítséget, hogy védjük meg a kereszténységet, ehelyett ők a pápa lenne háborúztak... 2. ok: 3. Frigyes a tatár támadások idején elfoglal 3 vármegyét és 4 bélának kell kikergetni, miután a batu khán-t is kikergettük a kárpát-medencéből! ( az az indok, hogy nem tud átjönni a Dunán nevetséges, mert előtte Ural, Volga, Don, Dnyeper, , Tisza (mely akkoriban sokkal szélesebb mocsarasabb volt, mint a duna) érdekes, kán halála után batu nem ment haza, hanem még 5 évig a bolgároknál volt...


Sok mindent nem tudhatsz még szerintem, érdemes utána olvasni a történelemnek...

2013. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg Tinódi Lantos Sebestyén életregényén dolgozom, így meglehetősen mélyre ástam magam a kor történelmében. Ha készen lesz, szívesen küldök egy példányt, hogy lásd, egész Európa rettegve figyelte, hogy meddig tartunk ki. Sok helyről vártunk (és kaptunk) segítséget, de persze a kicsinyes politikai manipulációk itt is szerepet kaptak, hiszen szinte mindenki harcban állt valakivel.
2013. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

Miquel…

Megtiszteltetésnek veszem, ha elküldöd a művedet.

Viszont én már most elhiszem neked könnyedén, hogy Európa rettegve figyelte, meddig tartunk ki. Ugyanis a török hadjáratok jellegéről, a seregeik menetteljesítményéről, és hadviselési szokásaikról könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy nem sokat tudhattak Nyugat-Európában. Ha tudták volna, szerintem egyáltalán nem segítettek volna, hacsak nem vallási okokból. Hunyadi és a balkáni népek hadvezérei persze nagyon jól tudták, de nem állt érdekükben tájékoztatót küldeni erről nyugatra. Most nem írom le ezeket a tudnivalókat, mert ebben a topikban már én is és mások is leírták, ha visszaolvasol, megtalálod.

Én egy a középkor végi Havasalföldről szóló regényen dolgozom, és én is mélyen beleástam magamat a kapcsolódó témákba, a török harcmodorral, és a vlachok törökellenes harcaival kapcsolatban, ezekben kutakodva ébredtem rá az öntudatunk és a nyers tények közötti ellentmondásra.

Nade ez ne vegye el a kedved, ettől függetlenül kíváncsi vagyok az irományodra, ha később is úgy érzed, küldd el nyugodtan.

2013. febr. 17. 12:51
 68/75 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni, de havasalföld nem egyenlő a vlach kultúrával ... nem tom milyen forrás anyaggal dolgozol, de bizonyítható, hogy a vlachok (mai románok), csak kiszorították a kunokat erről a vidékről, a tatárjárás után települtek be ...

Majd a török hódoltság idején maga a török basa költöztette őket fel, mert ők engedelmes ( ahogy a latin mondja servus nép )... elég csak megnézni Havasalföld címerét, mely ma a román címer! Csak nincs benne a nap hold jelkép ! Nagyon tanunságos, hogy már tagadják ezt az apróságot, hogy Európában a nap hold kultusz, csak a magyaroknál és a törököknél van jelen mai napig, illetve régebben a testvér népeknél, mint a például a kunoknál...

2013. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
Erdély címere is tökéletesen reprezentálja a középkori értékeket! Siebenburg ( 7 szász város (vár)) és a nap hold kultusz valamint a ősi turul motívum .. Nyoma sincs bocskornak vagy birkának ...
2013. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 A kérdező kommentje:

Nem állítottam, hogy egyenlő lenne, csak azt, hogy a Havasalföldön élő népet vlachoknak (is) nevezték. A magyarok oláhoknak is nevezték őket. Magát az országot is másképpen nevezték különböző népek, a magyarok régiesen Havaselvének, a vlachok Munténiának, a szászok pedig Wallachiának. Legalábbis az én olvasataimban (több, egymástól független dokumentumban is) így szerepel.

Itt megnézheted, ha érdekel:

[link]

2013. febr. 17. 16:39
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!