Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha visszatérne a sorkatonaság,...

Ha visszatérne a sorkatonaság, akkor mi lenne azzal, akinek a vallása tiltja az ebben való részvételt?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Az elmenne polgári szolgálatra,ugyanúgy mint régen.
2013. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Régen voltam sorozáson. Akkor is volt ilyen kérdés, hogy fegyveres szolgálatot teljesítenék-e (amolyan világnézeti kérdés volt). Aki pedig nem az a kiszolgáló állomány része lett. Teherautóvezető, konyhás, raktáros etc. Vagy polgári szolgálaton teljesíthette a sorkötelezettségét.
2013. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ki lehetne játszani ezt a kötelességet azzel, hogy felveszünk egy ilyen vallást?
2013. márc. 2. 12:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha az emberek fele ezt tenné, akkor mi lenne a kormány reakciója?
2013. márc. 2. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Ez engem is érdekelne, mert nem szeretnék több hónapot elpocsékolni az életemből sorkatonaságra. Most nagyon jó munkám van, a munkáltató pedig valószínűleg nem várna rám, ha be kellene vonulnom.


Egyébként a sorkatonaság visszaállítása lenne az egyetlen lépés a Fidesz részéről, amely miatt ellenük szavaznék.

2013. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen vallás ez, mert szerintem ehhez először vallást kell alapítani.
2013. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A wicca pl. ilyen. Titos ártani, de még az ártó képességet fejleszteni is. Így lőfegyvert érinteni sem szabad. Meg úgy általában az athamén és a sebzésre alkalmas házi eszközökön kívül semmilyen fegyvert.
2013. márc. 2. 13:06
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdés csak annyi volt, hogy van-e olyan világnézeti meggyőződése, ami miatt nem vállal fegyveres szolgálatot.

Amúgy én simán el tudnék képzelni egy professzionális kiképzést, ami minen fiatal férfinek kötelező lenne a középiskolai tanulmányai befejeztével, ez kb három hónap lenne. Majd két-három évente két hét tartalékos gyakorlat, amit az állam fizet a munkáltatónak.

Egy professzionális kiképzésen mindenféle túlélő ezmegaz, lőgyakorlatok, valamint fegyelemre oktatás, tank, helikopteres bevetések. Minden 18 év körüli fiatalnak életreszóló élményt jelentene, akármilyen kemény is a kiképzés. Ez lenne úgymond a társadalmi beavatás, ahogy régen is az volt, de mégsem esne ki két év a fiatal életéből, csak egy nyár.

2013. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez amit fönt leírtam amúgy a svájci modell.
2013. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, a tank és a lővegyver tilos.
2013. márc. 2. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!