Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek nem lenne jobb,...

Szerintetek nem lenne jobb, ha visszahoznák a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy akkor talán nem lenne ennyi zabigyerek, meg némi fegyelmet tanulna a fiatalság.

Ui.: Én a lányokat is kötelezném valami hasonlóra.

Üdv: egy lány



2013. nov. 23. 22:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
54%
Igen talán nem lenne rossz. A züllés nem a hiánya miatt hanem a média komoly befolyása miatt ilyenek, viszont a sereg fegyelemre nevelné őket. Am a sereg arra tanít meg hogy "teljesítsd a parancsot". Nem kérdez nem gondolkozik. Elfelejt önálló gondolatokat gyártani maximum annyit éhes vagyok pisilni kell. Mert mindent megmondanak hogyan kell. Ez a sereg.
2013. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%

Tudod mi volt a katonaságban? Korán kelés, vacak kaja, baktatás, takarítás, szívatás, ismétlés. Fegyvert csak elvétve láttak a 80as évek végétől, lőni vele szinte nem is lőttek. Köze nem volt a "valódi férfivá éréshez", akkor is voltak anyámasszonykatonák.

Egyébként tudom sajnálni a kérdezőt, biztos nem fogadta be a korosztálya, és biztos nem benne van a hiba, hanem a többségben...

2013. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
30%
de
2013. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
81%
Hol az összefüggés a sorkatonaság és a "zabigyerekek" léte között? Tisztába vagy egyáltalán a szó jelentésével?
2013. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 kovpet ***** válasza:
76%

Nem lenne jobb. Nagyon nem.

Azt meg meg sem próbálom kitalálni, hogy a zabigyerekekhez mi köze a 6 hónapos felmosásnak...

2013. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
65%

(Zabigyerek pont ugyanennyi lenne, mivel aki zabigyerek, az annak született, és az is marad, ha el nem válik az anyja az apjától. De szerintem a zabigyerek jelentését ismerted máshogy.)


Én nem támogatom az ötletet.


Szerintem nem attól oldódnak meg a problémák, hogy korlátozod, kötelezed az embereket egy bizonyos életmódra - akár ha korlátozott ideig is. Abban igazad van, hogy a kötelező sorkatonaság egyfajta megmérettetés, de ennél sokkal gyümölcsözőbb megmérettetések is léteznek, nem beszélve arról, hogy a katonaság nem feltétlenül etikus (mindenki számára mást jelent az etikus).


Jól teszed, hogy bízol magadban, ez egy becsülendő érték, mint ahogyan az is, hogy van véleményed, amit szívesen hangoztatsz, és vitára is bocsájtod. Ugyanakkor kétségbe vonható az, hogy képes vagy megítélni mások személyiségét. Ugyan ki mondhatná, hogy meg kell változtatni az embereket csupán azért, mert neked nem tetszenek? Itt bizony toleranciára van szükség, mert egyszer belátod: a saját véleményed csak akkor leszel képes megvédeni, ha képes vagy mások véleményét elfogadni. Valójában mások véleményének elfogadása, mi több, tisztelete a kulcs ahhoz, hogy a saját véleményed - és ezáltal a személyiséged - átvidd a tűzkeresztségen, mely átformál, de képessé tesz arra, hogy a válladon hordozz olyan terheket, melyeket soha korábban nem lettél volna képes. Szerintem ehhez is kell akkora bátorság, mint a katonasághoz. Hiszen ne feledd, egy kötelező sorkatonaság mindenki számára van: az élet.


Nagyon sok érték van: boldogság, szeretet, szerelem, élvezet, tisztelet, könyörületesség, bátorság, félelem, tisztaság, és még sorolhatnám. Mindenki számára más értékek fontosak, és nem vonhatod kétségbe mások véleményét. Ez nem azt jelenti, hogy egyet kell értened velük, sőt, nagyon is a saját véleményedben kell bíznod. Viszont, ha igazán bízol a saját véleményedben, akkor azt is tudod, hogy vannak hibái, tehát képes az alkalmazkodásra. Minden más ember véleménye is pontosan ilyen.


Tehát nem, nem támogatom, hogy kötelező legyen a sorkatonaság, azt azonban támogatom, hogy tere legyen az emberek megmérettetésének. Csakhogy a megmérettetés mindenki számára mást jelent. Ez a gazdasági, társadalmi, spirituális, és véleménybeli önállóságnak, ugyanakkor az együttműködésnek a legnagyobb erőpróbája. Úgy is megfogalmazhatnám, hogy ez egy szenvedély, amely nagyon komoly lemondásokkal jár.


20/F

2013. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem ártana mert egy minimális kiképzés kell főleg a fegyelemre gondolok. Még rám is rám férne én régóta szeretnék katona lenni de az adottságaim végett lehetetlen ha meg kötelező lenne úgy is bekerülnék és az biztos hogy ott kiéleződnék külsőleg. A fegyelem az nálam nem olyan nagy dolog alapból fegyelmezett vagyok, a munkahelyemen is csinálom amit kell maximum azt kérdezem meg hogy akkor mikor és hogy pontosan mit kell csinálni, és nem azt hogy lehetne-e később vagy valami. A korán kelés alapból a gyengeségem ez tény de ha jól tudom a seregben nagyjából fél 6 körül van kelés és 6:00 kor gyülekező. Én fél 5 kor kelek és 5 kor indulok dolgozni 5:40 kor már bent vagyok, tehát én azt nagyjából úgy fognám fel mintha a munkahelyem lenne.

Én szerintem már akkor bent lennék amikor a behívóm még csak a postáig jutott el.

2013. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
41%
Hát ezeket a b*zikat elküldeném pár hónapra
2013. nov. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim válasza:
49%

17 eves fejjel erdekelne.

Maga a kikepzes es a kemenyseg reszet probalnam ki.kellene sok fiatalnak mert egyre tobb a k*csog..

2013. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 kovpet ***** válasza:
67%

# 9: Túl sok filmet nézel. Kérdezd meg az idősebbeket, hogy itthon milyen volt a sereg.

Egyébként ma sem tilos bevonulni. Ha neked tetszik, hát gyerünk!

2013. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!