Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Én is lehetnék katona?

Én is lehetnék katona?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék majd szerződéses katona lenni, legrosszabb esetbe tartalékos, de a legjobb az lenne, ha besoroznának. Van egy kis bökkenő: nagyon sz*r a szemem. Egyszer beszélgettem egy katonával, a szerződéses katonaságról, és megkérdezte tőlem, hogy hányas dioptriájú a szemüvegem. (Inkább nem is mondom, hogy hányas legyen annyi elég, hogy nagyon nagy) Mondta, hogy 3-as dioptriáig lehet valaki katona. Mondtam, hogy majd lesz kontaklencsém, de az nemsokmindent változtat a dolgon. Nem lehetnék lövész, gépesített lövész, harckocsizó- a többit már meg se mertem kérdezni. Azt mondták, hogy még lehetek tartalékos meg TALÁN műszaki. Szerintetek ha jelentkeznék szerződésesnek vagy besoroznának akkor lehetnék még műszaki vagy esetleg valami jobb? (p. tüzér-töltőkezelő)
2013. nov. 29. 21:29
 1/8 anonim válasza:
Miért nem műteted meg a szemed?
2013. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az nem olcsó mulatság
2013. nov. 29. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:

80-160 ezer/szem körül vannak a műtétek

ha cilinderes is vagy akkor viszont nem lehet műteni.

szóval gyűjts pénzt, kérj apádéktől-nagyszülőktől.

és akkor esélyes

2013. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, hogy 14 januárjátol ismét lesz sorkatonaság. 25 év alatt mindenkinek be kell vonulnia.
2013. nov. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az hogy sorkatonaság lesz az hatalmas nagy kamu már a HVG-n is megírták hogy kamu.Kérdező mekkora dioptriájú a szemed?Mert az enyém is elég nagy azt hiszem a bal szemem 9 a jobb 8 dioptriás.Ha megműtteted akkor elméletileg felvesznek mert megkérdeztem egy szemészt és azt írta hogy nem fog rajta látszani hogy műtve volt és valaha is rosszul láttál kivéve egy féle vizsgálat állapíthatja meg.Én is megműttetem és irány a katonaság de viszont akinek ilyen rossz a szeme annak van egy nagyon nagy hátránya ha érdekel elmondom.
2013. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azt én is hallottam, hogy vissza akarják hozni a sorkatonaságot, de sajnos ez tényleg kamu
2013. nov. 30. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 mi lenne az a nagyon nagy hátrány? Érdekelne, mert én is szemüveges vagyok(szerencsére csak kis dioptriájú)!
2013. nov. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
amúgy meg a cilinderest is lehet műteni
2013. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!