Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor lehet jelentkezni a...

Barbixo kérdése:

Mikor lehet jelentkezni a katonaságba?

Figyelt kérdés
Van egy 'megszokott' jelentkezési időpontjuk, vagy éppenséggel, amikor 'kitalálják', hogy jelentkezés lesz?

2014. márc. 14. 17:41
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ez lassan kezd úgy hangzani, hogy lehetetlen lesz nekem bekerülni.. :( pedig tényleg nagyon akarom.
2014. márc. 16. 15:07
 12/28 tomtott válasza:
Az előttem szólónak voltak téves infoi ezeket kijavitanám :) be mész a toborzoba és ott meg kérdezik persze a végzettséged de te fogsz dönteni hogy hová akarsz menni :) pl ha pestre akarsz kerülni akkor nem fognak debrecenbe vinni :) meg legyen elképzelésed hogy mit is akarsz csinálni :) persze nem lehetsz rögtön vadász repülő pilota :) azt a 6honapöt nem tudom honnan szedted mert az altiszt(őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester) az 2év lett :) de őrmesterként indulsz :) a legénysègi állomány nem mindenhol csak fizikai munkából áll :) lásd Bhd :) folyt.
2014. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 tomtott válasza:
Kecskemétre a jelentkezésedtől számitva 3-4 hónap mire mehetsz :) viszont készülj sokat fizikaira ;) 3200 m futás felülés hogy a lábad a földön marad és fekvő ;) amennyit számitanak abbol vonnak egy pontot és meg kell lennie a 361 nek :) azalatt csak fellebezhetsz és ujabb 3-4 hónap :) ha sikerül akkor szentendre :) ott 3 honap vagy 2év :) amint ott us végeztél akkor megy érted/tek sz alakulattol egy busz autó valami és elvisznek ahova be adtad a jelentkezésedet :)
2014. márc. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 tomtott válasza:
Ja igen akármikor jelentkezhetsz amikor az adott toborzo iroda nyitva van :) remélem tudtam segiteni :)
2014. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 cl28 ***** válasza:

Okés pontosítok. Valóban Te döntesz hova vagy hajlandó elmenni, viszont vannak helyek amiket fel sem ajánlanak. Pl.: Kaposvárra C-s jogsi nélkül majdnem nulla eséllyel kerülhetsz be. A legnagyobb létszámú alakulatok lövész alakulatok, itt nagyobb a rotáció is a többség ide kerül.(persze azért is, mert majdnem mindenki misszióba akar menni). Ezeknél az alkulatoknál jellemzően a fizikai munkával járó beo.-k szoktak megüresedni. (általában az irodai munka kihalásos alapon cserélődik)

A szaktudás kérdésköre legalább :) kétesélyes, van akinél figyelembe veszik, van akinél nem... függ a szakmától, a toborzó hangulatától meg attól is h a jelentkezési folyamat során kinek a kezén megy keresztül a papírod...

2014. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Tomtott nagyon szépen köszönöm ezt a sok, hasznos információt! Nagyon sokat segítettél!

Fizikaira már készülök. Viszont annyi kérdésem még lenne, hogy a felülést akkor nyújtott lábbal kell csinálni? Nem térdben behajlított lábbal?

A futást (3,2 km) 12 perc alatt kell teljesíteni?


Sikerült visszaadnod a reményt. :D


Cl28 neked is köszönöm az információkat! :)

2014. márc. 18. 17:42
 17/28 anonim ***** válasza:

Felülést behajlitott lábbak kell csinálni. Derékszögben kell állnia a combod-vádlid közötti rész.

Futás meg lehet több idő alatt is


[link]


Itt számold ki a pontokat. Összesen 260nak kell meglennie. De nem lehet úgy hogy az egyik 5 pontos a másik max. Mindenből meg kell lennie egy bizonyos számnak.

Ui: Ez az NKE-HHK honlapjáról van de az egységes alkalmassági van benne.

2014. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Na ez jó magyarosra sikeredett. Sebaj.

Tontott valószinü arra gondolt mikor azt irta hogy a "lábad földön marad" hogy ha felemeled miközben csinálod a gyakorlatot, mert ugye ahogy feszülsz és hamár nembirod akaratlanul fel emelődik a lábad, azt már nem számitják.

2014. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Jaj és még megint pontositanék.

Tonto azt irta Tévesen hogy 361 pont kell. Nos ez lehetetlen mivel 360 az össz megszerezhető pont.

Tudom ezt, mivel tavaly voltam, de meg lehet nézni a táblázatban is. Mint előzőleg irtam 260 pont kell az alkalmas minősitéshez összesen.

2014. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te segítségedet is! :D

Akkor azt a 3,2 km-t mennyi idő alatt kell teljesíteni? Mennyi a max idő?

Neked sikerült a felvétel? Szívesen meghallgatnám részletesen, hogy hogyan is zajlott. :D

2014. márc. 19. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!