Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor lehet jelentkezni a...

Barbixo kérdése:

Mikor lehet jelentkezni a katonaságba?

Figyelt kérdés
Van egy 'megszokott' jelentkezési időpontjuk, vagy éppenséggel, amikor 'kitalálják', hogy jelentkezés lesz?

2014. márc. 14. 17:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Sikerült igen, csak a pontjaim nem voltak meg, ezért idén csinálok 1 emelt érettségit és újra jelentkeztem. :) De ez nem is fontos.

Igazából semmi extra nem volt. Reggel 8tól úgy délig volt az orvosi vizsgálat ez nem rajtad múlik. Ha megbuksz az rajtad kivülálló ok. VISZONT nem szabad feladni rögtön! ezt ott is elmondják majd hogy ha végig csinálod az alkalmasságit és csak 1 valamiből vagy alkalmatlan vagy 2-ből és az olyan mint pl: szivritmuszavar simán fellebezhetsz a végén és valószinü meg is nyered. (nagyobb problémáknál látás, hallás nem ez a helyzet sajnos)

Utána pszihologia, IQ teszt ahol van 1 rakás feladat és rövid idő. Nem lesz mindenre elég időd ezért van amit kikell majd hagyni. Ez elég szivatós volt mert nekem pl a matekos logikám nem túl jó és itt szinte csak az volt. De végülis sikerült. aztán gépen kell válaszokat megadni pl: miért akarsz katona lenni, és több választ tudsz megadni. Itt nagyon jól kell válaszolni mert ezen is buktatnak rendesen. Ezután jön a pszihologus aki kiértékel.


A Fizikai pedig a legkönnyebb része volt az egésznek. Már ha jól felkészültél. 3200m futás, amit mérnek folyamatosan tehát ha megvolt egy kör bemondják hogy mennyinél tartasz igy tudod magadat igazitani. (itthon is igy mérem magam hogy meglegyen az időkorlát). Fekvő, felülés 2 perc alatt. Fekvőnél kiinduló helyzetben lehet pihenni (nyújtott kar). Tehát lenyomsz 50et pihensz 10mpet majd újra lenyomsz 20at. Felülésnél pihenés kiinduló helyzetből szintén. Folyamatosan mérik és szólnak ha hibás ahogy csinálod(pl. nincs kulcsolva a tarkód mögött a kezed)


Kb ennyi. :)

2014. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

a pontszám lemaradt.

Hát lány vagy ezért előnnyel indulsz, ami szerintem hülyeség mivel a kiképzésen ugyanazt csinálod mint a fiuk de mindegy.


15:30 a max 160 pont

de 17.00 is bőven jó sőt ha a többiből is jó pontszámot érsz el akkor lehet 18-19 is. feljebb linkeltem egy táblázatot. ott számold ki

2014. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy rászántad az időd arra, hogy elmond miként is zajlottak a dolgok! :)

Az elején említetted az érettségit. Az is számít a pontozásban? Tehát például, kapod fizikaira a pontokat, átmész az egészségügyi alkalmasságin, és akkor még az érettségid is számít? Ha igen, akkor abból hogyan számítanak pontot?

Amúgy valamiért az alkalmassági része ijesztőbbnek hangzik. Tökéletes válaszokat adni... Ha már elbuknék, akkor ne pont azon már, hogy nem tetszik a 'miért akarsz katona lenni' és hasonló kérdésekre adott válaszom. :/

Lenne még egy kérdésem. Szerinted mennyi idő alatt lehet felkészülni a fizikaira? (maximálisan) Nekem még van egy bő évem, mert most ápolónak tanulok. Jelentkezés előtt azért ezt a képzést csak befejezem.

2014. márc. 20. 20:39
 24/28 anonim ***** válasza:

Fú, hát én tavaly kb bő 2 hónappal előtte kezdtem el felkészülni. Megvolt de azért nem hoztam max pontszámot fizikain.

Idén kb már vagy 4-5 hónapja készülök és még van 1 hónapom. Elég jó kondiba kerültem, szóval a cél a max pontszám. :)


Az érettségi pontozást csak az NKE-HHK-n nézik azaz a felsőoktatásban. Én oda jelentkeztem tavaly és idén is.


Szóval ha csak szerződésesnek jelentkezel akkor ott nem nézik az érettségid.

2014. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Szerződéses katona akarok lenni. :)

Ugyan még van egy bő évem, de már készülök rá, hiszen most majdnem nulláról indulok. Gondolom azért ez az idő csak elég lesz felkészülni. Hetente háromszor járok futni, mindennap csinálok fekvőtámaszt illetve felülést. Mit javasolnál még? Te hogyan készültél/készülsz rá? Milyen gyakorlatokat csinálsz?

Felülésnél akkor semmi bordásfal, meg ilyenek? (Lábad nem akasztod bele semmibe?)

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de tényleg nagyon szeretnék bekerülni és katona lenni. :)

2014. márc. 21. 19:37
 26/28 anonim ***** válasza:

Hát ha arra vagy kiváncsi szivesen elmondom.

Fekvőnél több fajtát csinálok ahogy felülésnél is (ill nem felülés csak has gyakorlatot) és be van osztva.


Tehát A nap:

-Sima fekvő 3x40 sorozat

-háromszöges fekvő, azaz a 2 tenyerem össze a földön és úgy fekvőzök (ez neked nem valószinü h menni fog mert lány vagy) 3x12

-Emelt fekvő, azaz a lábam az ágyon van emelt szinten miközbe fekvőzök. 3x25

-és van 1 olyan hogy az egyik kezem a földön van mig a másik egy kicsit feljebb egy könyv rakáson. ebből 3x12 váltva a kezeket.


B nap Has.

-Lábemelés 5x20 nyújtott láb, fekvőhelyzet.

-Felülés 4x40 nincs beakasztva a lábam. teljesen úgy ahogy alkalmasságin kellene csinálni direkt ezért.

-lábSzlalom fekvőhelyzetben


C nap pihi.


Az izmoknak is szükségük van regenerálodásra ugyanúgy mintha konditerembe járnál. :)

2014. márc. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 cl28 ***** válasza:
Ha tudsz kezdj el húzódzkodni. Könnyebb elérni vele a maximális pontszámot mint szabályos(!) fekvőtámaszokkal.
2014. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Hát nem semmi! Nekem még szokatnom kell magam a gyakorlatokhoz, növelem szépen lassan a számukat, mert hát ugye nem ugorhatok egyből a mély vízbe, de te aztán nagyon ügyes vagy.

Köszönöm, hogy leírtad ezeket! :D Biztos lehetsz benne, hogy alkalmazni is fogom őket. :D Csak előnyömre válhatnak.

2014. márc. 22. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!