Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Asztmásan lehetek katona?

Couns kérdése:

Asztmásan lehetek katona?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lenék kíváncsi, hogy asztmámmal lehetek katona? Ma voltam a doktorromnál és mondta, hogy nem kell mennem a tüdőgondozóba ez pontosan mit jelent? A terhelést bírom csak a futással vannak problémáim a coopert végig futottam bár csak 1600 métert sikerült megtennem úgy hogy nem szoktam futni.

elnézést hogy van még egy ilyen marha aki ugyan ezt a kérdést felrakja csak szeretnék katona lenni és kiváncsi vagyok rá.



2014. jún. 5. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2014. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Kizáró ok. Allergia is, látásromlás is. Ellenben ha van ismerősöd, mindent meg lehet oldani, minden játékszabályt ki lehet játszani... ez itt Magyarország, nyugtasson meg a tudat.
2014. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

ahogy írták, ismeretség kell csak.

van pár ismerősöm, szemüveges, ferdegerincű, szívritmuszavaros, allergiás, és mégis fegyveres belügyi szerveknél szolgálnak, jó ismeretség és pénz!

én ezek nélkül próbáltam meg, csak önerőből, első körben végleg alkalmatlan lettem, határozatban megjelölve, hogy a későbbiekben még ha jelentkezek is, nem foglalkoznak az ügyemmel!

2014. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"van pár ismerősöm, szemüveges, ferdegerincű, szívritmuszavaros, allergiás, és mégis fegyveres belügyi szerveknél szolgálnak, jó ismeretség és pénz!"


Van van... :) Itt a GYK.hu-n mindenkinek van mindenfajta ismerőse...

De akkor kezdjük:

1: 3,0 dioptriáig lehetsz katona és rendőr is. bizonyos specializációra nem leszel alkalmas csak 0,5 felett, de nem teljesen kizáró ok.

2:Gerincferdülésnek vannak fokozatai. Egy bizonyos fok után nem engednek át csak, és ahhoz már nagyon súlyosnak kell lennie.

3:Allergia nem kizáró ok, legalábbis nem minden esetben. Ha problémás az allergiád pl: por allergia, akkor alkalmatlan vagy. De ha Kutyaszőrre vagy allergiás akkor nem.

4:A szivritmuszavarnak 1000+1 fajtája van és a 70%-ával te terhelhető vagy. Általában a terhelhetőséget korlátázó Szivritmuszavarok már öregebb korban jelentkeznek, akinek pedig fiatalabb korban van terhelhetőséget korlátozó szivzöreje abban biztos lehetsz hogy nem engedik át alkalmasságin. Ha meghal, Kiderül hogy mi miatt, akkor az orvost veszik elő, hogy mi a francért engedte ezt az embert katonának/rendőrnek.

És végül: Akinek sok pénze van, az nem fog azért költeni hogy felvegyék havi 100-150e ft-os fizetéssel a rendőrséghez/honvédséghez.


"én ezek nélkül próbáltam meg, csak önerőből, első körben végleg alkalmatlan lettem, határozatban megjelölve, hogy a későbbiekben még ha jelentkezek is, nem foglalkoznak az ügyemmel!"


Első körben nem lehettél végleg alkalmatlan. ILYEN NINCS! Bármilyen bajod van, 0-ás IQ tesztet irsz, A szived nem müködik rendesen, nemjó a hallásod, Allergiás vagy az oxigénre... TÖKMINDEGY! Mert MUSZÁJ elfogadniuk ha fellebbezel!

EZ TÖRVÉNY! Lényegtelen hogy rendőrség vagy honvédség. Bárhova jelentkezel muszáj engedniük másodfokra!


Szóval ne hantázz.

2014. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Asztma és látásromlás.:)Minket még ezekkel vittek befele minden zokszó nélkül,csak kaptunk egy "B"-t,esetleg egy kis felmentő cédulát,egy rövid listával...
2014. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!