Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mondanátok információt a...

Barbixo kérdése:

Mondanátok információt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről?

Figyelt kérdés
Katona szeretnék lenni,csak még nem döntöttem el, hogy hivatásosnak vagy szerződésesnek jelentkezzek. Eddig inkább a második vonz, de szeretnék többet tudni az NKE-ről is.

2014. jún. 18. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Én csak azt tudom, hogy gyönyörűen felújították:


[link]

2014. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire vagy kiváncsi.


Először is: Az alkalmassági ugyanúgy zajlik mint a szerződéseseknél, kivéve hogy a szerződéses 2 napos, a Ludovikás 1 napos. Tehát erre ugyanúgy készülsz.


Aztán: folyamatosan csökkentik az állományt, így idén 125 embert fognak katonai szakra felvenni a tavalyi 160, a tavaly előtti 200, és az azelőtti magas felvételi számokhoz képest.

Ezért a Katonai vezetőihez 400 pont fog kelleni kb, a logisztikához 360 körül. Az üzemeltetés talán marad 324-330 környékén.

Tehát ha nem vagy jó tanuló, de a 2 felvételi tárgyból az érettségit remekül teljesited, reális esélyed van hogy felvegyenek. a Katvezeseknek kell nagyon magas felvételi pont tehát, oda már 1 emelt, 1 felső nyelvvizsga, és 2 70% feletti érettségi nem árt.


Ha bekerültél, az első fél év az alapkiképzés szentendrén. Decemberben van az eskütétel, majd ezt követően kerülsz az egyetemre hallgatóként.

Az első 2 évben Közszolgálati tantárgyakat tanulsz. Ergo: Ugyanazt tanulja a KTK-s, az RTK-s, és a HHK-s is, de azért vannak különbségek. A 3. évben specializálódsz.


Egy átlag nap a reggeli tornából, szemléből(amin kötelező ott lenni), étkezésekből(ezen is kötelező ott lenni), órákból áll. kb 2-4 fele van amikor az egyenruhából kibújva szabad vagy. Elsőéves hallgatóként 9ig vagy szabad, 2. évesként 10ig, 3ad-4ed évesként már nem igazán nézik mikor térsz vissza a laktanyába.

Kimenők természetesen vannak.


A szabályok megszegése nagyon szigorú következményeket von maga után, sok esetben leszerelést/elbocsájtást.


Egy évben 10-15 tárgyad is van, amik egy részéből vizsgát is muszáj tenni, tehát nagyon sokat kell tanulni. De aki egyetemre jelentkezik az gondolom ezt tudja.


Szabadidőd tehát kevés van, és a nyáriszünet is rövidebb (de legalább van, ellentétben a szerződésesekkel)


Alapilletményt, ellátást, ruháztatást, elszállásolást téritmény mentesen kapsz. Tehát ha úgyvesszük teljesen ingyen tanulsz.


A hétvégék természetesen szabadok.

2014. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő mindent leírt.

Tanácsként mondom, nyugodtan jelentkezz először a logisztikához, sokkal kevesebb ponttal felvesznek és a 3. évben át tudsz jelentkezni bárhova ahova szeretnél, így jelentősen megkönnyíted a bejutásodat.

2014. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Egy év múlva nyit a Ludovika campus. Európa egyik legszebb és legmodernebb egyetemi létesítménye lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=TNwaRCIJbCE

2014. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Állítólag jövőre a fizikai ponthatárt le akarják vinni 220 pontra erről tud valaki valamit ? mert ha ez tényleg igaz akkor nagyon szánalmas szintre süllyedt a honvédség......
2014. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem hiszem többszörös túljelentkezés van. A ponthatár a jelentkezők számától és minőségétől függ.
2014. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5#: Nemtudom hol hallottad de ez nem igaz. Túljelentkezés van a honvédségnél, épp ezért fontos hogy ne tudjon bárki átbattyogni az alkalmasságin.

a 220 pontos alkalmasságit a tartalékosoknál vezetik be, akiknek már most sem kell túl sokat teljesiteni.


6#: "nem hiszem többszörös túljelentkezés van. A ponthatár a jelentkezők számától és minőségétől függ."


Nem a ponthatárra gondolt az 5-ös, hanem az alkalmassági pontszámára. de a túljelentkezésben igazad van.

2014. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát reméltem is mert a 220 nevetségesen alacsony aki egy kicsit komolyan vette a felkészülést az könnyedén meg tudta csinálni a 240 pontot......
2014. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem kitartok a 'szerződéses katona' mellett, valahogy jobban tetszik. Nem mintha nem tudnék bekerülni a NKE-re, (nem nagyképűségből mondom) persze az is lehet, hogy hiába vagyok okos és készülök a fizikai alkalmasságira, talán nem kerülnék be, de a szívem akkor is a szerződéses felé húz.
2014. jún. 19. 17:25
 10/13 anonim ***** válasza:

ez már rajtad múlik.


Én csak annyit tudok mondani, hogy lényeges különbség van egy NKE-re jelentkező és egy szerződéses között. Alkalmasságin nagyon meglátszódott hogy mennyire vadparaszt jelentkezik szerződésesnek.

Sokan azért szerelnek inkább le, mert kibírhatatlan némely ember.

De persze lehet hogy pont egy jó századot kapsz ki.

Kívánom neked hogy így legyen. :) sok sikert.

2014. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!