Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mondanátok információt a...

Barbixo kérdése:

Mondanátok információt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről?

Figyelt kérdés
Katona szeretnék lenni,csak még nem döntöttem el, hogy hivatásosnak vagy szerződésesnek jelentkezzek. Eddig inkább a második vonz, de szeretnék többet tudni az NKE-ről is.

2014. jún. 18. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én akikkel találkoztam szerződésesként tök jó fejek voltak és akiket személyesen ismerek ők is normális kulturált emberek

Még annyit kérdező, hogy az NKE fizikai könnyebb mint egy szerződésesé az NKE 240 pont minimum a szerződéses 260

2014. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz utolsó!

Az NKE-s és a szerződéses alkalmassági is T3 Azaz 240 pontos!

Az altiszti akadémiásoknak van csak T4!


idézek az MH honlapjáról:

- T3 - [közepes fizikai munkavégzés] emelt szint 240 pont (legénységi beosztások esetén)

- T4 - [nehéz fizikai munkavégzés] fokozott szint 260 pont


a T4-es szintet csak akkor kérik, ha majd később más nehezebb katonai szolgálatot teljesítő alakulatokhoz jelentkezik az illető!

2014. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt részletesen leírja melyik beosztáshoz melyik alkalmassági kell!

Szerződéses (tehát közkatona/honvéd beosztású) T3-as szint.

2014. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!