Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Adolf Hitler. Vajon miért...

Adolf Hitler. Vajon miért nevezzük az emberiség szégyenének?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsi fura kérdést boncolgatok, de nem hagy nyugodni. Nem tudom eldönteni, hogy lenyűgöz-e a politikai zsenialitása vagy úgy tekintsek rá mint az emberiség szégyenére akinek a nevéhez fűződik a holocaust. Valjuk be, hogy ha Hitler nem lett volna ekkora érzéke a politika irányításához, akkor nem jutott volna el idáig. De. Hatott az emberekre. Az emberei hűek voltak hozzá és teljesítették parancsait. De megvizsgálhatjuk a holocaustot is. Ha a rasszizmus nem lenne "rossz jellem" akkor lehet hogy a holocaustra se így figyelénénk? Vajon miért is az a rasszizmus. Véleményem szerint nem vagyunk hasonlók. Csakis biológiailag vagyunk egyek embertársainkkal. Nemhiába mondunk ilyeneket emberekre hogy kedves, bunkó, szemtelen, pimasz stb.Mert mindanyian külömbözünk egymástól. Ezen logaik alapján, már nem is ennyire vérlázító a holocaust. De közben meg arra gondolok hogy több millió ember életét vesztette táborokban. De nemtudom. Nem tudom mit higgyek.

Lehet kicsit fura, de Mátyáshoz vizsinyítottam Hitlert. Mátyást nem szerette a nép uralkodása alatt a magas adók miatt. De miután meghalt, a nép rájött, hogy csak a közjót akarta ezzel elérni. Így lett ő "Mátyás az igazságos". Vajon, ha Hitler, nem bukott volna el és felhagy az antiszeminista gondolatokkal, és végül sikerekkel gazdagon hal meg, akkor lehet nem így emlékeznénk rá. De akkor most miért véljük az ellentét, ha csak az történt, hogy megbukott?

Tanácsokat kérek. Fiatal vagyok, úgyhogy érdekelne az vélemény adók életkora is.


(Elnézést a helyesírási hibákért, diszgráfiás vagyok.)


2010. márc. 6. 22:52
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Mondhatni a cél szentesíti az eszközt. Hitlernek kellettek a munkások. Pénz hiányában így megoldott mindent. És ha esetleg Hitler végigvitte volna a tervét, akkor... "A győzteseket senki nem vonja felelőségre."
2010. márc. 6. 23:32
 12/41 anonim ***** válasza:
35%

Németország bele lett kényszerítve a II. Vh-ba. Nem ők akarták kirobbantani. A franciák, csehek, lengyelek és a SZU Európában, illetve az USA volt a leginkább érdekelt ebben. Még "fél Európa" elfoglalása után, 1941-ben is 5-ször annyi és modernebb harckocsija volt csak a SZU-nak, mint a III. Birodalomnak. Nem is szólva a hatalmas nyersanyag-bázisról, az emberi és ipari tartalékokról.

Hitler belehúzták a csődbe, a preventív lépések után szépen ott ült Németország -na és Európa- a II. Vh. közepén, amelyet nem nyerhettek meg, a kérdés csak az volt, meddig húzzák -illetve húzatják a Szövetségesek velük-.

Az utolsó gondolatot azért írtam, mert több neves -nem kizárólag jobboldali- történész szerint egy svédországi partraszállással, illetve az Ibériai-félsziget köré vont hadianyag-blokáddal 1943-ban vége lett volna a háborúnak Európában.

2010. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 23:09

Hát igen pont azt mondom h őket senki sem vonta felelősségre.

2010. márc. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Akkor mi lett volna Hitler helyében megfelelő döntés? Marad Németországon belül s miután felállította a stabilan az országot, megelégszik ennyivel?
2010. márc. 6. 23:51
 15/41 anonim ***** válasza:

Vigyázzatok, mert nektek is lesz ilyenetek: :)

[link]

2010. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
39%
Na vajon miért? Félelmetes ember volt és szerintem nem is volt épp elméjű!!
2010. márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Tudtommal nem sértettük meg a szabályzatot.


Egyébként tény, hogy nem volt 100as. De a zseni és az elmebeteg között elképesztően kevés a külömbség. Szerintem Hitler épp ezen a határon van. Ezért tettem fel kérdésem.

2010. márc. 7. 00:06
 18/41 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó voltam. Akkor nevezhetjük akár géniusznak is! De inkább skizofrénnek. Csak azt nem értem, miért nem lőtte valaki fejbe, mielőtt azt a borzalmas emberírtást és kísérletezéseket kiagyalta azzal a nagy géniusz agyával.
2010. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Még jó hogy figyeljsz.
2010. márc. 7. 00:19
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
A történelmet a győztesek írják
2010. márc. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!