Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Adolf Hitler. Vajon miért...

Adolf Hitler. Vajon miért nevezzük az emberiség szégyenének?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsi fura kérdést boncolgatok, de nem hagy nyugodni. Nem tudom eldönteni, hogy lenyűgöz-e a politikai zsenialitása vagy úgy tekintsek rá mint az emberiség szégyenére akinek a nevéhez fűződik a holocaust. Valjuk be, hogy ha Hitler nem lett volna ekkora érzéke a politika irányításához, akkor nem jutott volna el idáig. De. Hatott az emberekre. Az emberei hűek voltak hozzá és teljesítették parancsait. De megvizsgálhatjuk a holocaustot is. Ha a rasszizmus nem lenne "rossz jellem" akkor lehet hogy a holocaustra se így figyelénénk? Vajon miért is az a rasszizmus. Véleményem szerint nem vagyunk hasonlók. Csakis biológiailag vagyunk egyek embertársainkkal. Nemhiába mondunk ilyeneket emberekre hogy kedves, bunkó, szemtelen, pimasz stb.Mert mindanyian külömbözünk egymástól. Ezen logaik alapján, már nem is ennyire vérlázító a holocaust. De közben meg arra gondolok hogy több millió ember életét vesztette táborokban. De nemtudom. Nem tudom mit higgyek.

Lehet kicsit fura, de Mátyáshoz vizsinyítottam Hitlert. Mátyást nem szerette a nép uralkodása alatt a magas adók miatt. De miután meghalt, a nép rájött, hogy csak a közjót akarta ezzel elérni. Így lett ő "Mátyás az igazságos". Vajon, ha Hitler, nem bukott volna el és felhagy az antiszeminista gondolatokkal, és végül sikerekkel gazdagon hal meg, akkor lehet nem így emlékeznénk rá. De akkor most miért véljük az ellentét, ha csak az történt, hogy megbukott?

Tanácsokat kérek. Fiatal vagyok, úgyhogy érdekelne az vélemény adók életkora is.


(Elnézést a helyesírási hibákért, diszgráfiás vagyok.)


2010. márc. 6. 22:52
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Nem, nem most tanulok róla. Még nem is tanultam. Érdekelt a dolog és így kezdtem olvasgatni róla. És úgy vettem észre, hogy gyakorlatilag a merényletig teljesen affelé haladt, hogy megnyerje a világháborút. Olyanokat olvastam, hogy a merénylet hatására kezdett megbolondulni. Ellentmondásos parancsokat adott ki stb. Majd utolsó pár napjaiban, a bunkerből azt a parancsot adta ki hogy égessék el Németországot. Olyan gondolatom van, hogy a bukás elötti időszakot, Hitler összeomlása eredményezte. Vagy ez nem így van?


Csak azt akarom mondani, hogy épp ezért tettem fel a kérdést ide, mert még nem tanultam róla.Valószínüsítem, hogy még jócskán nem tudok eleget, hogy egy kielégító választ tudjak adni a saját kérdésemre. Ezért kérdezlek "titeket".

2010. márc. 9. 17:55
 32/41 anonim ***** válasza:
Szerintem a tehetsége egyértelmű, hogy volt, de az már más tészta, hogy mire használta fel a tehetségét...
2010. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
91%

a diktátor szóhoz annyit fűznék , h nézzétek meg a történelemben mikor diktatúra volt mennyivel volt jobb az élet nem volt korrupció , munkanélküliség , és azok a vezetők akik akk hatalmon voltak az ország érdekeit nézték nem a sájátukat mint a mai politikusok .

és a véleménykinyilvánitáshoz pedig , h igaz diktatúrákban nem lehetett kinyilvánitani a véleményedet , de most lehet ? ha kinyitod a szád vagy börtön amiért rasszizmus meg rágalmazás vagy a kutyát sem érdekli .

én sztem le a kalappal az előtt amit Hitler a háború előtt csinált , vagyis pár hónap alatt kihozta németországot a gazdasági válságból stb.

nézzetek le a korom végett vagy másért , nem érdekel ez a véleményem .

15/F

2010. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindig a győztesek írják a történelmet...
2010. márc. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Ki nevezi az emberiség szégyenének? Ha a német atombomba program előbb képes fegyvert előállítani, meg is nyerhették volna a háborút. Nem ismerte fel ennek a jelentőségét, a programban részt vevő német tudósok még lassították is a kutatást, átálltak az amerikaiakhoz. Így a másik fél gátlástalan emberiségellenes latorjai próbálták ki először a bombát, ártatlan civileken.

Lúzer Magyarország most nem itt tartana, ha Hitler megnyeri a háborút.

2010. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
100%

ha nem lett volna ennyi háboru, már egymás nyakán laknának az emebrek, nem lenne ennyi táplálék, nyersanyag, a környezetet gyorsabban szennyeznék,

Most is elég szar a helyzet, de ha nem lett volna sok áldozat a háborúk során 20x ennyi ember lenne.

Annak viszont elég komoly követkeményei lennének, és lesznek is, mivel már nincs annyi háboru.

2010. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Jó régi a kérdés, de kikivánkozik:


Az emberekkel van a baj. Még mindig nem vagyunk fejlett faj.

Ha megnézed, az emberek többsége még a mai napig buta, befolyásolható, és ez napjainkban egyre rosszabb!

A mai fiatalok pl interneteznek, nem olvasnak könyveket. Az értesüléseiket is az interneten olvasott szövegekből veszik, és ami a legrosszabb el is hiszik!!

Sok hülyeség kering, ami megállíthatatlan. És nem szabad forrásnak tekinteni.

2013. febr. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
67%
Én igazat adok Hitlernek!Most utáljatok,szidjatok engem,de én ezt gondolom.Hitler csak jót tett mindenkinek,írtotta a zsidókat,cigányokat.És sokan ezt úgy fogják fel hogy szegény zsidók es...Most is 2016-ra is kène egy ilyen ép gondolkodasú ember mint Hitler.Szóval magyarok nyugodtan utáljátok ezért Hitlert,de csak akkor fogtok radöbbenni az igazságra mikor majd a Büdös zsidók kezdenek el gyilkolni minket.Most meselek egy történetet:Volt egy magyar és egy cigány.Szomszédok voltak szinte legjobb barátok.Ám egyszer mikor a cigány nepnek fegyvert adtak a kezébe(köztük a szomszédjának is)elszaladt vele a ló és képes volt megölni a MAGYAR barárját a ge*i CIGÁNY...VIGYÁZZATOK KIVEL BARATKOZTOK!!!!
2016. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
1 szerinted az uniót kik írányitják? A nácik!
2022. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Csak nézd meg a kézmozdulatait és hasonlicsd ösze hitlerével és meg fogsz lepödni!

[link]

2022. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!