Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hány éves korig hívhatóak be...

Hány éves korig hívhatóak be azok a férfiak akik még régen 1,5-2 éves kötelező katonaságot végig csinálták? Meddig hadkötelesek a férfiak? Meddig hívhatóak be? Nézik, hogy családjuk van az illetőknek, vagy nem?

Figyelt kérdés

2015. szept. 14. 08:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ez csak hadiállapot kérdése. 45-ben még a 10 év alattiakat is "behívták". Ugyanúgy ahogy a dzsihádisták 5-6 év körülieket képeznek ki. Felső korhatár sincs, ha a zellenség már a spájzban van. Békeidőben 40 év, de hát akkor be se hívnak.
2015. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Nézik h van e család, eü állapot stb. Hány éves korig? Passz... De ha menni kell, menni kell. A haza védelme állampolgári kötelesség amit az alkotmány is pontban rögzít!
2015. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy kiket hívnak be először? a fiatal kiképzetlen behívható katonákat(20-35 évesek), vagy az öreg(36-55 év) de rég kiképzett katonákat?


Jó lenne egy tényleg komoly válasz, mert szerintem igen érik a helyzet és a Rendőrség képtelen lesz megfékezni ezt ami még előttünk áll. Tehát automatice, befogják a férfiakat hívni. Csak ugye nem mindegy kiket? Mert a fiatalok kiképzetlenek, az öregek, meg már öregek. Szóval jó lenne egy konkrét infó, hogy az emberek fel tudjanak készülni, akik meg kint melóznak, ha kell hogy térjenek.

2015. szept. 14. 09:20
 4/32 A kérdező kommentje:
Azért az öreg, leszerelt katonák szinte mindegyike családos, jórészt egy kereső, kiskorú gyerekekkel a hátuk mögött stb.
2015. szept. 14. 09:22
 5/32 anonim ***** válasza:
Gyorstalpalót adhatnak azoknak akik nem voltak katonák. Am ez inkább 33/32 éves korosztály. Én 34 vagyok és a legutolsó körben voltam katona. Szal a 34/35 évesek voltak.
2015. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

Jó rettegni hülyeségeken?


Meg fogják támadni az országot? Háború lesz?


Ha ebben biztos vagy akkor miért nem menekülsz?

2015. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
75%

Nem lesz behívva senki.

A menekültek ellen nem csak a rendőreink tudnak harcolni, hanem a honvédség is. Az ISIS pedig még messze van (majd ha leverték a törököket szóljatok, akkor már lesz mitől félnünk)

2015. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
6 Ha valaki egyrészt nagyon tájékozatlan, másrészt azt se tudja mi folyik az országában, sem Európába,az miért szól bele ilyen kérdésbe? hogy fitogtassa a mély sötétségét? azt nyugodtan máshol is teheted.
2015. szept. 14. 09:37
 9/32 A kérdező kommentje:

7 Milyen honvédsége van Magyarországnak? Még egy valamire való zsoldosai sincsenek..nem hogy katonái. Akik voltak katonák, az öregek, családosak.


Érdekesnek találom a hozzászólásodat, mikor a németek, akik még csak pár napja fogadják a menekülteket, már az egész hadseregüket kivezényelték a déli határukra.

A Magyarok meg csak kapkodják a fejüket, és szerencsétlen rendőröket állítanak készenlétbe.

2015. szept. 14. 09:40
 10/32 A kérdező kommentje:
Az ISIS emberei pedig már Európába vannak, és bevetésre készek.
2015. szept. 14. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!