Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti, ha akkor annyi idősek...

Ti, ha akkor annyi idősek lettetek volna mint ma, harcoltatok volna az '56-os forradalomban?

Figyelt kérdés
Ti őszintén, hogy gondoljátok ezt? Harcoltatok, vagy inkább menekültetek volna?

2015. okt. 24. 12:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Hülye lettem volna először nézz utána ki robbantotta ki (melyik nemzetnek volt érdeke) 56 és megkapod a kérdésedre a választ.
2015. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

11-es na ki robbantotta ki?

Amúgy ezt szerinted a 15 20 éves srácok tudták? Akkor nemvolt facebook internet wikipédia...Nekik csak elegük volt az elnyomásból ugymond betelt a pohár. Minden tisztelete az ővék

2015. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Sokan voltak akik harcoltak, aztán elmenekültek. Nyilván ha kifejezetten választhatnék, akkor harcoltam volna aztán pedig nyugatra menekülök időben.


A két nagyapám 32 és 22 éves volt '56-ban. Egyikük akkor járt rendőrtiszti iskolába, a másik könyvelő volt vidéken. Egyik sem harcolt, inkább elmentek még a nagyvárosokból a szülőfalujukba a feleségükkel, hogy biztonságban legyenek arra a néhány hétre.


Őszintén szólva nem tudom hogyan cselekedtem volna. Ez annyira a véletlenen és a pillanatnyi lelkiállapoton múlik, hogy nem tudok őszintén válaszolni.

2015. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Én tisztelem az 56-sokoat,de abba is gondoljunk bele hogy az a sok 15-17 éves srác,mennyire gondolták komolyan a harcot.Fegyvert lehet fogni felvágásból is. Mert ok az egyetemistáknak meg a felnőtteknek voltak céljai a forradalommal,de az sok tizenéves mennyit értet az egészből szerintetek ?
2015. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%

Nehéz megmondani. Nem tudom, hogy akkor melyiket éreztem volna leghelyesebb, legcélszerűbb viselkedésnek.

1. Lehet, hogy védtem volna a pártot az eszmét, mert féltem volna, hogy visszajönnek a horthysták és a nyilasok.

2. Lehet, hogy átálltam volna a forradalmárokhoz, mert nyilván utáltam volna Rákosiékat.

3. Lehet, hogy külföldre emigráltam volna, mert úgy véltem volna, hogy ott hasznosabb lehetek, itthon meg nincs miért maradni.

4. Lehet (és ez a legvalószínűbb), hogy a többséggel tartva passzívan figyeltem volna az eseményeket.

2016. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
22%
Nem harcoltam volna, mivel vidéken élek, itt nem voltak harcok.
2016. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
21%
Igen.
2018. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!