Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek el tudnánk foglaln...

Attilav kérdése:

Szerintetek el tudnánk foglalni és tartani tudnánk hosszú távon a Palics-Csantavér-Zenta-Csóka-Ororszlámos vonalat, csupán könnyű fegyverzettel, főleg gyalogsággal?

Figyelt kérdés

Megfordult a fejemben hogy biztonsági okokból Szegedtől délre el kellene foglalnunk ezt a még most is magyar többségű területet. Azért hogy ne Szegeden grasszáljanak a "menekültek", hanem már délebben fel lehessen őket tartóztatni. [link]


A visszafoglalást nagyrészt könnyűfegyverekkel gondolnám kivitelezni, elsősorban géppisztoly géppuska, néhánytucat aknavető, katonai terepjárók, csapatszállító teherautók, és a még megmaradt néhánytucat pszh bevetésével. Ha Szentlászlót meg lehetett védeni a szerb túlerővel szemben, csupán könnyű fegyverzettel akkor ez a hasonló sík terep sem okozhat gondot. A szerb hadsereg is eléggé leamortizálódott. Szerintem elbírnánk velük, pláne hogy a visszafoglalandó terület nem is olyan nagy.

Ha sikerülne stabilan megtartani a területet akkor rendeznénk ott egy népszavazást, ahol a lakosság többsége Magyarországra voksolna, és ezzel meg is van a demokratikus legitimáció, lásd: Krím, Koszovó. Az hogy a nemzetközi közösség nagyrésze nem ismerné el ? Na és?(Horn Gyula is ezt mondta mindig :)) Mi a véleményetek?



2016. jan. 26. 22:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Nem valószínű.
2016. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Mi a véleményetek?


Gondolkodom, hogy trolkodsz vagy ilyen hülye vagy? :-)

2016. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.Ha most elrendelnénk a sorozást megközelítőleg három hónapon belül el tudnánk foglalni és ha minden sorkötelest besoroznánk akár tovább is képesek lennénk tejeszkedni.
2016. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sík terepen inkább a lovasságot vetném be.
2016. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Menj vissza az elmeorvosodhoz, hogy jobb gyógyszert adjon.
2016. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
És a tengeralattjárókkal mi lenne? A tiszán is tudnánk támadni...
2016. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

ELMÉLET:

Meg lehetne tenni. Kell egy kiváltó indok. Ez elég ha mondva csinált indok, pl.: a szerbek átvágják a kerítést és direkt migránsokat csempésznek be.

Ezután lerohannánk. Mondjuk én ezt a "könnyű fegyverzetet" helyből elvetem. A mi katonáink képzett katonák, nem gerilla harcosok. Nem golyófogók. Rendes háború szintű készültség kell, nehéz fegyverzettel.

Ha sikerülne elfoglalni a határ menti sávot, ahogy te is mondtad lehetne szavazást tartani vagy ajánlatot tenni a szerbeknek, hogy ezért a területért cserébe vége lesz a háborúnak.

Esetleg ha a szerbek kerekednének felül, elméletileg a NATO jönne segíteni.


GYAKORLAT V1.( verzió 1. ):

Mihent megtámadnánk Szerbiát szankciók sora érne minket, Strasbourg vizsgálatot rendelne el, megállitanák a támogatásokat, mind Amerika ( minden évben ad pénzt a hadseregre, bár ha jól tudom tavaly mi kaptuk a legkevesebbet ), mind az EU.

Ha sikerülne elfoglalni is ugyanaz lenne mint a Krím esetében: senki sem ismerné el.


GYAKORLAT V2.:

Tegyük fel hogy az ország valamilyen oknál fogva vesztésre áll. A NATO-nak segítenie kéne. De valószínűleg nem igazán tenné meg. Néhány ország, a lengyelek, csehek, szlovének, esetleg a szlovákok jönnénenk, de hogy bárki más segítene, az kizárt. Találnának valami kifogást, amiért nem segítenek.



A valóság:

Nem tagadjuk meg Szerbiát. Azért, mert 90% az esélye, hogy az lenne, mint a v1-ben írtam. Továbbá mint említettem gondolom nem te mennél neghalni, ezáltal szabályos háborúra lenne szükség.

2016. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%

A magyar operetthadseregnek kabe nulla eselye lenne a szerbbel szemben. Ez az elmelet.


A valosag meg az hogy ez egy oltari nagy baromsag, es senkinek nem hianyzik a haboru, legfeljebb nehany egybites kiskamasznak.

2016. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%
Még Trijanont is elfoglalnánk!
2016. jan. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%
Román és szovjet zászló már lengett a parlamenti zászlótartókból, itt az ideje a szerbnek is! :-)
2016. jan. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!