Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme volt Drezda teljes...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi értelme volt Drezda teljes lebombázásának, amikor ott nem volt semmilyen jelentős katonai célpont?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 15:04
1 2 3 4 5
 11/41 Enigma-108 válasza:
68%

Mi értelme volt ? A világon semmi.

Lelketlen gyáva senkiháziak aljas embertelen döntése volt ez nem más. Olyanoké akik sohasem szembesülnek döntéseik következményével. Személyesen soha.

A témához annyit fűznék még hozzá amit egy izgalmas filmben hallottam és nagyon megragadott :

" Én úgy gondolom, az igazi ellenség maga a háború ! "


#9 figyelmébe pedig : tisztán látszik, hogy kb nulla morális érzéked van. Beszélgess el ezzel kapcsolatban a szüleiddel (remélem élnek még), szerintem meg fogsz lepődni.

Csak picit gondolj bele KÉRLEK az áldozat szerepébe.

Élsz valahol, dolgozgatsz, éled az életed, erre elmeháborodottak a fejed felett elkezdenek egy háborút. Gazdasági gondok, nélkülözés, hadikényszer nehezíti mindennapjaidat. Talán a családtagjaidat érinti a háború, talán nem (sorozás). Egy napon aztán csak egy repülőt látsz az égen ami kidob valamit ami ejtőernyővel szép na lassan ereszkedik. Talán észreveszed, talán nem, de sosem volt még ilyen. A következő néhány percben egyik pillanatról másikra elporladsz egy atomvillanásban HA szerencséd van. Ha nincs azt inkább nem is részletezném, de mindenképpen megkérlek rá hogy OLVASS UTÁNA.

2016. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Atombomba és feltétel nélküli megadás nélkül is le lehetett volna zárni a háborút japánnal, és őket is bevenni a szovjetek ellen ...
2016. febr. 18. 21:55
 13/41 anonim ***** válasza:
35%

Ami alatt még több millió ember hal meg mindkét oldalon, mert Japán biztosan nem adta volna meg magát, utolsó vérig harcolt volna, ahogy addig is tette kíméletlen fanatizmussal. Az ő haláluk kinek a lelkén száradt volna, hmmm?


Az atombombával viszont rögtön véget vetettek az öldöklésnek. A két rossz közül a kisebbiket választották, ezért volt kiváló és ésszerű döntés.


@Enigma-108: A lekezelő kioktató hangnemet meg tartsd meg magadnak. Te meg tudnál hozni egy ilyen döntést? Láthatóan nem, és még te merészeled gyáváknak nevezni azokat akik igen?

2016. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy se nem megy az atom, se nem szállnak partra Honsú-n, csak felállítanak egy blokádot a japán szigetek körül, ami ígyis-úgyis megadásra kényszeríti Japánt, ugyan hosszabb idő alatt, de szintén emberáldozatok nélkül.


Ha meg annyira erődemonstrációt akartak tartani a szovjeteknek az atommal, akkor is katonai célpontra dobták volna le, mert Japánban az európai hadszíntérrel ellentétben nőtt az "ellenséges" katonák száma, 1941-ben csak 400.000 katonájuk volt, 1945-ben pedig annak ellenére hogy teljesen visszaszorultak a 4 nagy japán szigetre meg Mandzsukuo-ra, 5 millió katonával bírtak.

2016. febr. 18. 22:56
 15/41 A kérdező kommentje:

Feltétel nélküli megadást az atom mellett még partraszállással lehetett kikényszeríteni, ami teljes őrültség volt, ezért az amerikaiak megelégedhettek volna egy kompromisszumos békével.


A két atom sem törte meg teljesen a harci kedvet, mert ugyan Hirohito császár azok után rögtön tárgyalóasztalhoz akart ülni, de a tiszti kara más véleményen volt, meg is puccsolták, de mivel készített a császár egy bakelitlemezes másolatot, amit fonográfon le tudtak játszani, gondolván, hogy meg fogják puccsolni béketárgyalási szándék esetén, így sikertelen, semmire nem vezető volt, hogy a császárt puccsista katonái letartóztatták.

2016. febr. 18. 23:05
 16/41 Enigma-108 válasza:
31%

Kedves kérdező !


Köszönöm értékes és informatív kiegészítésed.

Éleslátó módon több megoldási lehetőséget is leírtál. Remélem a kommentelők is okulnak belőle.


Kedves #9 és #13 bejegyzés írója :

Ha lekezelő voltam, azért elnézést kérek. De elárulom, hogy nincs szükségem a lekezelésedre.

Ugyanis azzal, hogy kijelented idézem :- "Az atombomba bevetése az egyik legésszerűbb és legjobb döntés volt, amit valaha hoztak" - saját magadat minősíted. Ez az emberi történelem legsötétebb szégyenfoltja, úgy is nevezik Emberiség-elleni bűntett, s te ezt dicsőíted.

LELKED rajta.

Igen, igazad van én nem tudnék ilyen döntést meghozni ! Én nem tudnék parancsot adni VÉDTELEN, TEHETETLEN és ÁRTATLAN emberek százezreinek tömegmészárlásához.

Ha emiatt vagyok gyáva akkor bizony büszkén vállalom ! :)

2016. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
A hazánk védelme bármi áron nem bűn. Ha engem megtámad az ellenség nem érdekel hány polgárának kell meghalnia ahhoz hogy a gyerekem élhessen.
2016. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Vagy hogy gondolják ezt egyesek? ha rámtámad négy gépfegyveres akkor, á nem lövöm le őket, ugyis szegények csak parancsra lönek, s 4 ember élete többet ér egy ember életénél, akkor inkább lőjenek le engem.

Vagy lelövöm mind a négyet (ha tudom) s élek?


Az atombomba ugyanez volt, csak nagyobb léptékben.

2016. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
#18: Amikor atomot kaptak a japánok, akkor is még mindig fenyegetést jelentettek az amerikaiak számára ? :D
2016. szept. 15. 21:26
 20/41 anonim ***** válasza:

"Az atombomba ugyanez volt, csak nagyobb léptékben."


Teljesen más. Más védekezni, és más támadni. Más dolog visszalőni a támadó ellenségre, és megint más egy egész várost a földdel egyenlővé tenni, amelyben ártatlan emberek tömege él.

2016. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!