Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme volt Drezda teljes...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi értelme volt Drezda teljes lebombázásának, amikor ott nem volt semmilyen jelentős katonai célpont?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 15:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

Naponta halltakmeghadifoglyok

rengetegen.

akik az atombomba ledobása után arra ébredtek

hogy nincs őr a fogolytáborban és hazamehetnek.

persze odaállhatsz amerikaiként amerikai anyák tízezrei talán százezrei felé, s mondhatod nekik, bocsi Amerika már nincs veszélyben úgyhogy a fiad még ott marad egy darabig életveszélyben éhezve fázva brutális fanatikus őrök foglyaként nehogy az ellenséges ország polgáraiból meghaljanak. lehet így is hozzáállni saját nemzetünk fiaiért akik ép e saját nemzet védelméért vannak háborúban illetve fogságban.

2016. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Mellékesen megjegyzem, hogy Japán még Hirosima után SE adta meg magát. Nagaszaki kellett hozzá, s azután se ment simán. Puccsot csináltak s csak a Japán császár előrelátásának volt köszönhető hogy ennek ellenére sikerült a megadást véghezvinni. A következő célpont Tokió lett volna...
2016. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

"""""Az atombomba ugyanez volt, csak nagyobb léptékben."


Teljesen más. Más védekezni, és más támadni. Más dolog visszalőni a támadó ellenségre, és megint más egy egész várost a földdel egyenlővé tenni, amelyben ártatlan emberek tömege él.


"""


Ne felejtsük el azt az apróságot se, hogy Hirosima ipari város volt, csak Japán "szokása" volt, hogy indokolatlanul magas civil létszámot tartott fenn ipari városban, komplett lakónegyedeket iskolákat ovodákat amit csaklehetett, hogy ha az iparát támadják (hogy kevesebb fegyver és egyéb hadviselési anyag legyen) akkor minnél több civil áldozatot tudjanak felmutatni.

nagy poén hogy a magát semmi áron megadni nem hajlandó hadifoglyokat tartó kinzó sportból lefejező Japánt ne támadjuk superfegyverrel mert a gyárai környékére civileket telepitett.

Ne támadjunk? A foglyok halljanak meg ott ahol vannak? Ne támadjunk gyárat hogy minél több fegyvert gyárthassanak és húzhassák a háborút amíg lehet s öljenek?

Vagy szálljunk partra s halljon meg még több amerikai csatában és kerüljön még több fogságba miközben nem is Ők a támadó fél? S ha elhúzódik halljanak meg ők?

Nehogy a minket megtámadó ország ártatlan polgárai meghalljanak?

2016. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
amugy ez nagyjából ugyanaz mint mikor az oroszokat szidjuk, hogy megszálltak minket miután odamenetunk rabolni gyilkolni fosztogatni...
2016. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Vagy mikor a németek panaszkodtak, hogy miután kiszálltak Sztálingrádban a felgyújtott tankokból akkor az oroszok kiélezett gyalogsági ásóval támadtak rájuk.

Mert nem Úriemberként harcoltak, mint ők akik komplett falvak fegyvertelen női, öreg vagy gyerek lakosságát terelték össze és lövöldözték le gépfegyverrel - úriemberként tiszta szép precízen élére vasalt egyenruhában.

2016. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Néha már emlegetik, hogy Drezda bombázása háborús bűncselekmény volt. Érdekes módon nem az egész akcióra, csak egyes városrészekre vonatkoztatva
2016. szept. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Valóban emlegetik. De nem csak ebben az esetben. Ovodában is szokták emlegetni, hogy ugy kezdődőtt, hogy a másik visszaütött.
2016. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

"Ne támadjunk? A foglyok halljanak meg ott ahol vannak? Ne támadjunk gyárat hogy minél több fegyvert gyárthassanak és húzhassák a háborút amíg lehet s öljenek?"


Elég fekete-fehér ez felvetés, a "gonosz japán" és a megtámadott USA összevetésében. A közel-keleti országokban lebombázott emberek is nyilván csak járulékos veszteség. Nem akarok indokolatlanul számokat mondani, de érdekes módon az amerikaiak háborúiban elég nagy a "járulékos veszteség".

2016. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Akkor inkább ugy mondom, nekem az a javaslatom, hogy ne támadjunk meg egy olyan országot ami olyan hatalmas gazdasági forrásokkal renelkezik, mint amerika.


Mert megeshet hogy mi huzzuk a rövidebbet.


Szovjetuniot se volt bölcs megtámadnia németeknek mert igy náluk is magas lett a járulékos vesztesség.

2016. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Bármilyen jóságos magasztos céllal támadunk meg egy országot, annak következménye lesz. És nem biztos hogy baráti gesztusként azt válaszolják majd, hogy mi se "vagyunk tökéletesek"
2016. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!