Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme van a hadseregfejle...

Mi értelme van a hadseregfejlesztést ennyire túlzásba vinni?

Figyelt kérdés
Alapesetben lehetne mondani, hogy aki békét akar, az készüljön a háborúra. Viszont ott van az atombomba, ez a béke záloga, innentől kezdve ontani a fegyvereket nem saját felhasználásra, tehát importálni banánállamokba, az egyenlő a gyilkossággal. Oké, mi is magunk számára fejlesztjük a hadsereget, de a levetett "holmikat" ugyanúgy mi is elküldjük a 3-adik világba. Az még rendben van, hogy sokan szeretik a kézifegyvereket. Én is szeretek célba lőni, szeretem a fegyvereket, tulajdonképpen sportolásra is használható. De könyörgöm, ilyeneket minek szállítanak le nem megfelelő kezekbe? Mi ez, ha nem gyilkosság?
2016. júl. 7. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Mi ez, ha nem gyilkosság?"

Ez üzlet, és kapitalizmusban élünk. Az erkölcsi felelősség pedig nem csak a miénk, elvégre nem mi húzzuk meg a ravaszt. Kiszolgálunk egy igényt, profitért cserébe, ennyi, nem kell túlragozni.


Ilyen erővel azt is mondhatjuk, erkölcsi felelőssége van x népnek, mert hagyja, hogy egy diktátor vezesse, stb.

2016. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Gugu Gabor ***** válasza:

Exportálni gondolom....


Egyébként ebből a szempontból a fegyver csak egy termék... ha nekem nincs kedvem technologiám, nem éri meg stb hogy saját fegyver gyárat építsek, akkor megveszem attól akitől lehet, tudom stb.

2016. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Pro Patria ***** válasza:

Én inkább a civil piacra, belső forgalmazásra gyártott fegyverek esetén nem értem az erkölcsi aggály hiányát. Ha valaki összeszerel egy üzemben egy kézifegyvert, nagy eséllyel eszébe kell jusson, hogy azt ember ellen fogják fordítani.

Ha százból csak egy olyan kerül ki a kezéből, ami később emberéletet, feleségét, haragosét, akárkiét elveszi, az is az ő terhe.

2016. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, de életet is menthet, ha önvédelemre használják. Mellesleg a fegyver is csak egy termék, ahogy előttem írták, és bizony a nagy fegyvergyártó országok igencsak sokat profitálnak a harmadik világ háborúiból, ez főleg az USA-ra és Oroszországra igaz, de Anglia, Franciaország, Németország és Belgium is benne van.

Másrészről fegyvereket nem csak az üzlet miatt küldhetnek, hanem mert támogatnak egy csoportot, kormányt, rezsimet... stb. Szíriában is ez megy most, egyik oldalt az amcsik látják el, a másikat az oroszok. De hogy mondjak klasszikus példát is: Vietnámban a Vietkongot a ruszkik pénzelték, az afganisztáni háborúban pedig a ruszkik ellen harcoló afgánokat támogatták az amcsik. Persze ahogy változik a világ, ebbe bele lehet zavarodni, és fagyi néha vissza is nyalhat, az afgánok később az amerikaiak ellen fordították a saját fegyvereiket...

2016. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3.: Ez igaz, de én elsősorban nem a kézifegyverekre gondoltam. Hanem olyan cuccokra, amik csak arra jók, hogy embereket öljenek vele. Például bombák, stb.
2016. júl. 7. 23:49
 6/19 Pro Patria ***** válasza:

"Utolsó, de életet is menthet, ha önvédelemre használják."

- Ha. De éppenséggel az .500-as Magnum nem az önvédelmi kézifegyver kategóriájába sorolható, nem is sportfegyver, és hadiszolgálatra teljesen használhatatlan, nincs (ismereteim szerint) katonai alkalmazásban. Aki ilyen szerel össze az üzemben, mire gondol? Mire számít? Tényleg büszkeséget érez, hogy a termék, amit elkészített, minden körülmények között, garanciálisan, rendeltetésszerűen működik, hibátlanul illeszkedik, és minden alkatrésze kézzel szerelt?

Van különbség a Zippo dolgozói, és a S&W alkalmazottai között, akkor is, ha a kvalitás ugyanaz. Az .500-as Magnum semmilyen más funkcióval nem bír, mint az emberélet kioltásával. Aki összeszereli, annak ezt fel kell fognia, annak tudnia kell. Tényleg minden este nyugodt lelkiismerettel fekszik le, és kell fel reggel ismét bemenni a munkahelyére? Hogy talán az éjjel lőttek le valakit azzal, amit két hónapja ő szerelt össze?

Tudja fogni azt az acélt, amihez majd emberélet kioltása fog tapadni? Undorodnék a gondolattól is.


"Mellesleg a fegyver is csak egy termék"

- De nem olyan, mint egy kanál. Persze, autóval is elüthetsz szándékosan tíz embert egy járdán végighajtva. Azzal is megölheted magadat egy fának zúgva, tudatosan. Elütheted vele a szomszédodat.

De el is vihet a városba.

Egy fegyvernek _nincs más_ funkciója, mint az, hogy valakire ráfordítsák, és tüzeljenek vele.


Értem, amit mondasz, a fegyverkereskedelem üzlet, ahol pedig pénzt van, a moralitás el szokott tűnni. De nem is erről beszélek, hanem, ahogy kiemeltem, a belső, civil piacra termelt fegyverekről.

Számomra ez egyszerűen bizarr egy Walmartban: [link]

2016. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6.: Egyébként ha kinyitod a szemedet, látni fogod, hogy egyébként sokkal több gyilkosság történik. Csak menj be valamelyik boltba, tele van állati maradványokkal. De ha ennyire álerkölcsös vagy, azt is elmondom, hogyha odatesznek eléd egy tál sült ember húst, meg egy tál számodra ismeretlen húst, nem fogod tudni, melyik származik a hatalmas nemes embertől. Vagy mindenhol úgy járkálsz, hogy folyamatosan hánysz?
2016. júl. 8. 00:34
 8/19 Pro Patria ***** válasza:

"De ha ennyire álerkölcsös vagy, azt is elmondom, hogyha odatesznek eléd egy tál sült ember húst, meg egy tál számodra ismeretlen húst, nem fogod tudni, melyik származik a hatalmas nemes embertől. Vagy mindenhol úgy járkálsz, hogy folyamatosan hánysz?"

- Nem a húst becsülöm az emberben, hanem az elmét és a személyiséget. Az szűnik meg az élet kioltásával.

2016. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, mondjuk úgy, hogy az .50-es kaliberű fegyverek nem pont önvédelemre lettek kitalálva, hanem hogy átüssék a golyóállómellényeket és esetenként páncélt vagy fedezéket is(pl.: téglafal). Viszont a 9 mm-es lőszerrel ugyanúgy lehet ölni, mint a .50-essel, az utóbbit azért nem használják önvédelemre, mert nem praktikus. Most úgy őszintén, ki akarna egy súlyos Desert Eagle-lel mászkálni, ha választhat egy HK P30-ast is?

Mellesleg hogyan tud dolgozni, aki fegyverek gyárt? Hát úgy, ahogy azok is, akik cigarettát gyártanak, hisz az is öl. Még kegyetlenebb is, mint egy pisztoly, lassan sorvaszt el, kemóznak, közben reménykedsz, hátha, de nem, a végén úgyis a kaszás vár rád, de te csak szenvedsz hamis reményekbe ringatva magad.

Kérdező, fejlesztésre azért van szükség minden téren, hogy előrébb járhass, mint az ellenség, vagy azok ellenségei, akiknek a kezébe nyomod a fegyvert. Tök mindegy, hogy pisztoly, gépkarabély, mesterlövészpuska, tank, akna, bomba, vadászgép... stb., a lényeg, hogy ha a piacra dobod, megvegyék, mert per pillanat az a legjobb, leghatásosabb, vagy ha valakiknek adod, akiket támogatsz, akkor értelemszerűen azt szeretnéd, hogy győzzenek, ezért hatékony, korszerű fegyvereket kell e kezükbe adni, nemde?

2016. júl. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Pro Patria ***** válasza:

Pontosan erről beszélek. A 9 mm-essel szemben, ez nem a praktikus önvédelmi viselet.

Cigarettát pedig milliárdnyi ember szív, de nem lesz mindannyiuk kemózás alanya, nem igazán összevethető a kettő.

2016. júl. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!