Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz hogy a drezdai bombázás...

Igaz hogy a drezdai bombázás célja az volt, hogy összehasonlítsák a hirosimaival?

Figyelt kérdés
2017. júl. 14. 13:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 A kérdező kommentje:
szerintem meg ne azt találgasd hogy kinek melyik válasz tetszik s melyik nem, mert semmi értelme. max. azzal foglalkozz hogy neked melyik tetszik.
2017. júl. 15. 09:21
 32/142 A kérdező kommentje:
(mondjuk a veled való párbeszédnél mindennel többre megyek, na de nem én erőltetem ezt az értelmetlen párbeszédet. Az én kérdésem nem a válaszok tetszéséről szól.)
2017. júl. 15. 09:23
 33/142 anonim ***** válasza:
66%

"Le vagyok győzve, (győzelem ha van)

de nincs, akinek megadjam magam.

Úgy leszakadtam minden más világról,

ahogyan lehull a gyümölcs az ágról."

2017. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/142 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve az összehasonlításos dologra. A drezdai bombázás eredménye nem volt kérdéses azelőtt sem, hogy felszállt volna az első bombázó, ugyanis hagyományos, jól ismert eszközökkel történt. Nem volt semmi letesztelendő, megválaszolandó kérdőjel afelett, hogy mi történik, ha 1200 repülőgép ledob egy városra 4000 tonna robbanó- és gyújtóbombát pár nap alatt. Pontosan ismerték az egyes bombák pusztítóerejét, és fel tudták szorozni a számokat.


Nem igazán értem, hogy te mit látsz a drezdai bombázásban, ami ilyen kísérleti, "na nézzük vajon mi történik" jelleget adna neki.

2017. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 A kérdező kommentje:
Próbáld meg értelmezni a kérdést. Benned talán a szándék megvan.
2017. júl. 15. 10:04
 36/142 A kérdező kommentje:

"Pontosan ismerték az egyes bombák pusztítóerejét"


Biztos ezért mérték fel utólag a hatását, mert pontosan ismerték.

Nem nagyon volt azelőtt hasonló bombázás, mint a drezdai bombázás. Nem véletlenül nevezik egyesek drezdai holokausztnak.

2017. júl. 15. 10:06
 37/142 A kérdező kommentje:
De ezek szerint nem vagy azzal tisztában hogy ha x ezer bombát dobunk le egy városra akkor nem ugyanannyival kell felszorozni mint ahány a bomba, mert vannak másodlagos hatások is. Ennyire nem egyszerű ez ahogyan te ezt elképzeled.
2017. júl. 15. 10:08
 38/142 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező addig nem nyugszik, amíg valaki le nem írja neki:


Igen, a drezdai bombázás célja az volt, hogy összehasonlítsák a hirosimaival. Igaz az elméleted. Az amerikaiak szeme előtt a Drezda esetében az összehasonlítás lebegett, mint cél. Nagyon készültek már Hirosimára, és előtte ki akarták próbálni, hogy milyen amikor egy várost úgy bombáznak, mint Drezdát. Úgyhogy kipróbálták. Aztán Hirosimát is kipróbálták. Hogy jól össze legyenek hasonlítva a dolgok.


Talán ettől megnyugszik.

2017. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 A kérdező kommentje:
Nekem ugy tünik, hogy inkább ti nem tudjátok elviselni ha valakinek saját gondolatai vannak. Ti panaszkodtok ugyanis az én gondolataim létezése miatt, ti akartokk elküldeni aludni ahelyett hogy leirjam, nem pedig én a tietek miatt. Én csak a gondolataimat irom le válaszol ellenben nem problémázok amiatt hogy nektek is van, és senkit se küldök el aludni ahelyett hogy leirja a saját gondolatait. Én csupán csak válaszolok annak aki ir valamit. Titeket zavar ez nem engem.
2017. júl. 15. 12:10
 40/142 A kérdező kommentje:

engem azonban a valóság érdekelne nem pedig spkulációk. A legutolsó irádos nem spakuláció ugyan de tudatosan mellőz (pontosabban félresiklatni igyekszik) a valóság alapokat, és a célja egészen más.


De az amikor elnyomni próbálsz egy ellenvéleményt szintén ugyanez. ha az elenvéleményeket elnyomod akkor akármit beadhatsz a népnek és ugy ferditheted a valóságot ahogy csak akarod. Fidel Castró módszere volt ez. Ő is aludni küldte azokat akiknek volt más gondolata. Csak ő örök álomra.

2017. júl. 15. 12:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!