Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy hagyományos fegyverekre...

Jeffrey Spender kérdése:

Egy hagyományos fegyverekre lekorlátozott háborút a NATO és Oroszország között ki nyerne meg Kelet-Európában?

Figyelt kérdés
2017. júl. 20. 19:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

Európa azért vásárol olajat főként Oroszországtól, mert ezt tudjuk vezetékeken keresztül olcsón szállítani. Nyugat-Európa eleve nem is az orosz olajat használja. Az északi-tengeren óriási mennyiségű olaj van, illetve Szaúd-Arábiából is lehet szállítani. Mindemellett az USA-ban Alaszkában is jelentős mennyiségű van, plusz rengeteg pala, amelyből drágán ugyan, de lehet palaolajat előállítani. Ilyenkor csak a szállítás kérdéses, de tengeren az is megoldható. Oroszország nem tudná ezt megakadályozni, mivel a kikötői könnyedén blokkolhatóak. Szentpétervárnál szűken meg lehet akadályozni a hajók, tengeralattjárók kifutását. Ha az orosz légvédelem lekapkodná a blokádot, akkor sem tudnának kijutni a Balti-tengerről, hiszen Dánia felől szintén szűk szoros van. Odáig nem ér el az orosz légierő. Szevasztopol blokkolható a Boszporuszon, ha Törökország nem engedi, akkor az Égei-tengeren. Kalinyingrád szintén, a NATO-közeli Japán kikötőiből.


Izraelt annyira felfegyverezte az USA ez elmúlt 50 évben, hogy szinte lehetetlen bevenni. A világ egyik legfejlettebb légvédelmével és rakétarendszerével rendelkezik. Irán nagyvárosait és nagyobb támaszpontjait úgy szétbombázzák, hogy jelentős támadást nem tudnak végrehajtani.

Nézzük meg az Izraelhez közeli arab országokat, mely támadhatná meg:

Líbia: NATO közeli vezetés

Egyiptom: megtámadhatná, de nem tud neki jelentős károkat okozni, kétszer már vesztettek is Izrael ellen

Szaúd-Arábia: NATO közeli vezetés

Libanon: túl gyenge hozzá

Törökország: aközé a kevés muszlim ország közé tartozik, amely nem rivalizál Izraellel, ráadásul NATO tag

Szíria: áll a bál, az oroszokhoz közeli Asszad pillanatnyilag háromfrontos háborút vív, nem menne bele egy negyedikbe

Irak: NATO közeli vezetés

Afganisztán: túl gyenge hozzá, ráadásul elég távol is van


Háborúban besorozzák a lakosságot. Aki a behívást megtagadja, elítéli a hadbíróság. Ugyanez érvényes mindkét oldalon. Oroszországban van annyi előny, hogy a besorozottak egy évig voltak sorkatonák, de ezt bőven kompenzálja az, hogy 8-9-szer annyi lakos van a NATO-ban.

Forradalmak az USA-ban biztosan nem lesznek, maximum tüntetések, Európában szintén, hiszen a közvéleményt a propaganda az oroszok ellen hangolja már évtizedek óta.

2017. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Mopat ***** válasza:

Akkor, néhány érdekesség, ami feltehetően ronggyá kavarná a dolgokat:

-Mindenki tart az orosz légvédelmetől. Hogy adott esetben semlegesítené az amerikai légifölényt, ami már csak a gépek nagyobb száma miatt is bekövetkezik. És senki nem számol az időjárással? Ha kapunk egy telet vagy őszt, amikor napokig vagy hetekig szakad a hó vagy eső? Akkor mihez kezd a légierő? Reménykedik, hogy a GPS zavaró berendezés az csak farokméregetés volt az oroszok részéről? Vladimir, nyáron tessék támadni, lehetőleg a mediterrán világ felől...

-Kína, India, ki tudja mit csinál? Mondjuk, mivel az amerikai hadsereg az oroszokkal szórakozik,simán lehet, hogy a Kínaiak egyszerűen viszik Tajvant, talán Dél-Koreát, vagy éppen régi vágyálmukat, Japánt is. Éppen nem lesz a környéken ráérő amerikai hordozó szerintem. Rossz esetben(jaj!) mondjuk az amerikaiak is rábólintanak, igen egy hét múlva a Yamaha már kínai motorgyár. Cserébe Kína nem segít az oroszoknak. Hát, nem lennék pl. szegény Dél-Koreaiak helyében, hiszen a Nagy Tesó a kisujját sem mozdítja meg értük...(Ugye a francia király is támogatta a törököt a Habsburgok ellen, és mi szívtunk)

- A törökök nem tesznek semmit. Megvárják, amíg mondjuk jól szétgyakja egymást minden európai hadsereg, aztán Szulejmán nyomdokába lépnek...Esetleg megy velük pár millió baráti buckalakó. Bizony, korábban nyugatbarátiak is. Hiszen egy világháború esetén bármely Nato tagállamnak sürgősebb dolga akad, mint hogy tevehajcsárokat kergessen a sivatagban. Hadd legyen nagy a Próféta Árnyéka a Földön... Jó esetben egymásnak esnek.

2017. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Mopat ***** válasza:

És mit csinál ekkor Izrael? Ha a felhalmozódó próféta hívők szépen kikerülik, aztán végiggázolnak Európán? Nem az ő baja. Meg aztán küldje utánuk a légerőt? Ja, mert ott körülötte nem maradt még elég arab, azokkal nem lehet gond... Inkább verjék egymást Európában.

Persze, semmi baj nem lenne mondjuk európa rengeteg no-go zónájában(ami ugye nincs...) élő választókkal, ha mondjuk minden hadrafogható keresztény hirtelen eltűnne a környékről, valahová Kurszkhoz. Nem, teljesen elfogadják az európai értékrendet, és nem használnák ki az államhatalom meggyengülését...

Aztán, van bármilyen tapasztalata a nyugati államoknak olyan ellenféllel szemben, aki vissza is lő? Értsd, nem a teve hasa alól allahu akbározva rázza az öklét, hanem mondjuk hívnád a légierőt, ami eddig mindig működött. Erre közlik, hogy a támaszpontot most lőtték hülyére, a hordozó pedig egy állítólagos orosz tengerallatjárótól kapott találatot. Vagy úgy megijedt egy sajáttól, hogy zátonyra futott. Mikor kellett a támogató erőknek ellenséges támadásra készülni? Volna pánik rendesen.

Mondjuk, az sokaknak nincs. Majdhogy senkinek.

Mondjuk, most ott az izraeli hadsereg, de hol vannak már az öreg tábornokok, akik végigcsinálták az 56-67-73-82 háborút. Éz ez lehetett egy generáció is!

2017. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Kincsesne ***** válasza:

Kizárólag a fegyvergyártók és kiszolgáló iparágaik TULAJDONOSAI nyernének, akik nyilván NEM Európában élnek!

Európában pedig MINDENKI vesztese lenne egy ILYEN háborúnak!

A szerbiai bombázásokat, amelyek a délvidéki magyar lakosságot is sújtották, - az amerikai katonák még magyar területről is támadták őket! - még abba sem hagyták, az amerikai elnök már világgá kürtölte, hogy mennyivel megemelkedett az USA GDP-je!

SEMMILYEN HÁBORÚ NE LEGYEN!!!

2017. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Mopat ***** válasza:

És a legfontosabbat majdnem kihagytam. A tényleges hadrafoghatósági mutatókat. Vagyis szép az a lista hogy kinek hány db tankja, ágyúja van-csak azt senki nem hozza nyilvánosságra, hogy annak hány százaléka bevethető. Egy hatalmas látszámú sereg is lehet nagyon gyenge, ha harchelyzetben a csak a technika mondjuk 20-30%-a tud egyáltalán elindulni. És egy gyengébb felszerelésű hadsereg is lehet nagyon jó, ha mondjuk a technika zömét jól hadrafogható állapotban tartja. Na ezek a számok azok, amikről semmit nem tudni.

Aztán, ott az "ötödik hadoszlop" kérdése. Mondjuk Nyugat-Európa pont tele van mindenféle érdekes csoportusulással, a szalafita hitbuzgóktól a neonácikon át az anarchistákig. Lásd, Hamburgot is milyen szépen sikerült szétverni vagy két hete. Most ki kinek tudna "Majdant" szervezni és hogyan tudná ezt a hátországban az ellenség lekezelni? Meg, mi sülne ki belőle? Lásd, olyan jó ötletnek tűnt, amikor a német titkosszolgálat megszervezte a Lenini hatalomátvételt 1917-ben, ami miatt az oroszok különbékére kényszerültek. Vajon húsz év múlva is akkora ötletnek tűnt még? Vagy harminc múlva?

És végül említsük meg mostanában oly divatossá váló pritvát katonai cégeket, amelyek némelyike annyi fegyveres tagot számlál, hogy a legerősebb európai országok se többet. Ezeket széles körben használnák. És persze, biztos nem lenne baj velük. Soha nem volt baj a történelemben a fizetetlenné váló, vagy saját szakállukra akciózni kezdő zsoldosvezérekkel...Á, dehogy...

Ja, persze itt Magyarországon torkosborzot játszanánk. Ahogy össze szokott jönni az ilyesmi nekünk...

2017. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 retrojedi ***** válasza:
Maradjunk a realitások talaján: jelenleg egy ilyen háborún mindenki túl sokat vesztene. 4 évtizeddel később (a 2050-es években) pedig már egész máshol lesznek a frontvonalak: Franciaország, Anglia, Németország, Olaszország, Svédország és Izrael is mind muszlim többségű lesz, nem kizárt hogy egy Szaud-Arábiától a sarkkörig terjedő kalifátust alkotva. Európa keleti fele pedig fullig töltve ezek őslakosságának menekültjeivel. Oroszország támogatása nélkül nem is bírnák a kalifátust megállítani. Hogy az USA ebben a helyzetben ki mellé áll, attól függ hogy felfedezték-e már a fúziós reaktort (ha nem akkor az arabokat támogatja).
2017. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Tóth Károlyka válasza:
Egyik se! Ki nyerte a másodikat? Szerintem senki. Japán magasabbra emelkedett mint valaha, a németek is jól elvoltak 10-20 év után. Az oroszok meg nyomorogtak. Amerika elveszett pár millió embert, aztán haladt ugyan úgy mint azelőtt. Nagybritánia nem kapott földeket, örült hogy felépítkezett.A Zsidók kaptak egy saját országot, vagy is hagyta a világ, hogy elvegye mástól. Na és még nekik mindig mindent lehet, mert velük megtörténtek a dolgok. Szóval az hogy ki végzi el az utolsó puskalövést, nem jelenti azt, hogy ki nyert.
2017. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Mivel az oroszoknak először át kéne trappolniuk az ukránokon így az jó néhány nap előny lenne a nato számára, de szerintem akkor is nagyon kiegyenlitett lenne a dolog.
2017. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy milyen fegyverrel nyerik meg a 3. világháborút, de azt tudom, hogy a 4.-et kőbaltával.
2017. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Sok dologgal egyetértek, viszont sok dologgal nem.

Először is leszögezném, hogy egyáltalán nem biztos, hogy egy háború úgy alakul, ahogy eltervezik és mondjuk egy "elkötelezett" állam tényleg belép-e vagy hogy azon az oldalon lép be.

A legjobb példa első világháború, Olaszország.

Konkrétan a Hármasszövetség tagja volt, mégis az Antant oldalán lépett be.

Ezt nem lehet kiszámolni, ez csak találgatás, szóval amit leírok az csak egy vélemény és amit ti leírtok az is csak egy vélemény.

Illetve sokat számítanak az egyéb dolgok. Mikor üzennek hadat, melyik oldal, mennyire felkészült, milyen a hadvezetés, milyen a fegyelem stb. és nem csak a felszereléseken múlik.


Szerintem nagyon felbecsülitek Oroszországot és annak haderejét.

Németország, Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia, Spanyolország, Svédország (bár szerintem ők lehet inkább kihagynák), Finnország, Románia, Lengyelország, Ausztria, Magyarország, Görögország (méretükhöz képest jelentős haderejük van), Hollandia, Dánia, Belgium, Bulgária, Portugália, Írország, Horvátország, Szlovákia, Szlovénia, Lettország, Litvánia, Észország, Írország... (biztos hagytam ki)

+

Ukrajna


vs


Oroszország

Fehéroroszország


Szerintetek komolyan ezeknek az országoknak a teljes hadereje csak arra lenne elég, hogy rövid ideig feltartóztassa a ruszkikat?

Szerintem nem. És arról sem szabad megfeledkezni, hogy ez nem a második világháború lenne, Oroszországot bármikor támadás érhetné Vlagyivosztokban vagy Szibéria más part menti városaiban, ott is kell állomásoztatniuk csapatokat, hogy egy esetleges amerikai-japán-dél-koreai partraszállást megelőzzenek.


Irán belépése... Hát igen. Izrael. De nem csak Izrael, hanem Szaúd Arábia és a szövetségesei (Egyesült Arab Emírségek, Omán, Egyiptom) is hadat üzennének Iránnak, szóval nem Izrael kapna a jóból sok oldalról.

Ne feledjük, hogy Irán siíta és Szaúd-Arábia legnagyobb riválisa.


Ezek fényében Törökország vagy kimaradna vagy nem, ha nem akkor a Fekete-tengeri partszakaszt is védeni kellene, már ha akkor még orosz kézben van a térség.


Kína meg csak látszatbarát az oroszokkal. Éppen azért, mert Amerikának van egy olyan szövetségi rendszere, amelyik túl erős és nem tudnák legyőzni azt.

Plusz azt azért ki kell emelni, hogy a felszín alatt a kínai-orosz viszony sem olyan jó. Ha Kína érdeke azt kívánja bekapcsolódik/hiteleket/segítséget nyújt, ha meg nem akkor nem. Ennyi.

Kína legfontosabb gazdasági partnere az USA és az EU.

Aztán valaki mondta Indiát. Ha Kína esetleg belépne a háborúba előbb fogja őket megtámadni.

Aztán Indiát Pakisztán és így menne minden tovább békésen. :D

Szerintem sem India sem Kína nem venne részt.


Említette valaki a zsoldosokat, róluk se felejtkezzünk meg. Valószínűleg nem Oroszországnak fog ez kedvezni.


Aztán gazdaság.

Hogy Oroszország önellátó? Francokat!

Nagybátyám ott él, meg az unokatestvérem is.

Ők mesélték, hogy a szankciók kezdetén másfélszeresére nőttek a gyümölcs/zöldségárak és sok helyen már alig lehetett valamilyent kapni a boltokba.

Oké, hogy inflálódik a rubel, de ennyire?

Egy háborúhoz erős gazdaság kell, ahol nem a másiktól függünk.

A ruszkiknak megvan a nehézipar meg a nyersanyagok, de vasat meg olajat nem lehet megetetni az emberekkel, bármennyire is szeretnék.

És bizony a katonák meg a "civilek" is esznek.


Aztán az USA szövetségei közé be kell számolni (szerintem) Japánt, Dél-Koreát, Kanadát mindenképp mert tag, Ausztráliát is nagy valószínűséggel, illetve néhány arab államot + az eddig már felsoroltakat persze.

Mondjuk így a világ GDP-jének közel 60%-át fel lehet írni az USA mellé, de ha szerények aranyunk lennii, mondjuk, hogy 50%.

Oroszország meg jó indulatúan 2% kb


Mi kell a háborúhoz? Pénz, pénz, pénz és pénz.

2017. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!