Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért sajnálta mindenki...

Miért sajnálta mindenki Japánt amikor az USA atombombát dobott rájuk? Japán 1937-ben Kínában civil lakosokat mészárolt halomra.

Figyelt kérdés
Ha nem 1939-től nézzük a világháború történéseit, akkor keleten bizony Japán provokált mindenkit, ergo jogos volt az USA részéről az atombomba bevetése.
2018. dec. 3. 09:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
52%
Miért? Úgy hívják, hogy empátia. Annak akiben ez megvan piszok rosszul tud esni, ha embertársait, vagy akár más élőlényeket szenvedni lát. Főleg, ha nőkről és gyermekekről, ártatlan civil lakosságról van szó. És ez ugyan úgy él az általad említett '37-es kínai civil lakosság iránt is. Én azt vallom, hogy az élet kincs, elvenni megbocsájthatatlan bűn. Mindegy mi az oka, előzménye, körülménye.
2018. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
18%

#11

Nem tudom, hogy mennyire ismered a történelmet, de háború volt. A nankingi mészárlás szükségtelen, csak pusztán brutális állatiasságból elkövetett tett volt, az atomok ledobása pedig szükséges, mivel a japánok elleni háborút a lehető leggyorsabban és a legkevesebb áldozattal akarták lezárni a szövetségesek.

Ennél érthetőbben nem tudom neked elmagyarázni, de akkor most mondd el szépen te, hogy mit tettél volna a szövik helyében? Mi lett volna a nagy terved?

2018. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
30%

12: ,,az atomok ledobása pedig szükséges, mivel a japánok elleni háborút a lehető leggyorsabban és a legkevesebb áldozattal akarták lezárni a szövetségesek"


Olvasd el újra, amit írtam a 6-os válaszban.

2018. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
59%
Még mindig nem válaszoltad meg, hogy mit tettél volna az atombombák bevetése helyett.
2018. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%

#14

Két dologgal lehet próbálkozni: a japán szigetek inváziójával vagy blokáddal.

2018. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
20%

"Ennél érthetőbben nem tudom neked elmagyarázni, de akkor most mondd el szépen te, hogy mit tettél volna a szövik helyében? Mi lett volna a nagy terved?"


Talán az, hogy nem kellett volna "KinekVanANagyobbFa**át" játszani és bele menni egy világháborúba?

Az nem válasz, hogy hát háború volt akkor lehet mer van ilyen. Könnyen mondjuk a magunkét egy olyan korban ahol csak a Call of Duty-ból ismerjük a háborút. Valahogy '45 utáni években annyira már senkinek sem volt kedve háborúsat játszani.

2018. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
16%

,,Még mindig nem válaszoltad meg, hogy mit tettél volna az atombombák bevetése helyett."


Hagyom normálisan lezáródni a háborút (védekező mese, hogy másként nem adták volna meg magukat a Japánok, simán megbuktatták volna a Császárt) és elfogadom, hogy elcsesztem nagyon az egészet, ami miatt én is kapok a béke tárgyalásokon a fejemre.

2018. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

'simán megbuktatták volna a Császárt'


Akit a japánok istenként tiszteltek? Valahogy nehezen hihető...

2018. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
33%

robgros: tisztelték, csak a civil lakosságnak is a töke tele volt a háborúval, ők is ugyanúgy leakarták már zárni az egészet, ahogy néhány katonai vezető is. Ott nem olyan a személyi kultusz, mint nálunk, ott hiába tisztelnek, ha olyat csinálsz simán megbuksz még császárként is.

Főleg, hogyha blokkádba vesznek és elzárnak a külvilágtól, akkor simán bukik.

2018. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Mopat ***** válasza:
26%

Robgros, volt egy harmadik út is, a kiegyezés a fennálló Japán hatalommal, csak ne a komcsik jussanak kormányra elv...Valamilyen szinten végül alkalmazták is.

Mivel amint az oroszok lerohanták Mandzsúriát és elsöpörték napok alatt a Kvantung hadsereget, az legalább akkora sokk volt a Japán hadvezetésre, mint bármilyen bombázás. Ha emlékezünk a magyar történelemre, Görgey is az oroszok előtt tette le a fegyvert, úgy, hogy labancot a környékre sem engedtek. Annak a lehetősége, hogy az oroszok jutnak be valahogy Japánba, esetleg részben elszedik az amerikaiak orra elől, (miközben pont nekik kellett legyőzni a Japán hadigépezetet) az is számított egy ilyen nézzétek, nekem ekkor "fa****-m" van jellegű erődemonstrációban.

Eléggé keményen kezdték a megszállást Japánban, MacArthur lényegében alkirály volt. Először balos, japán kommunista rendezvényeken kezdett el lobogni a hinomaru, a betiltott felkelő napos zászló. Bizony, csóró kisember volt ott is sok, akik vevők voltak a kommunista ideológiára. Kénytelenek voltak megegyezni velük, akárcsak a németeknél. A totális alávetés nem működött. Ha az oroszok egy tállal több levest ígérnek, akkor mindenki kommunista lesz. Úgyhogy helyette lett újjáépítés, gazdasági fejlesztés, sőt korlátozott felfegyverzés. Közben a koreai háború is kitört, eléggé nyögvenyelősen is haladt. Például szinte az összes Japánban állomásozó amerikai katonát átvezényelték. lett volna lehetősége egy "vörös" puccsnak, felkelésnek? (Állítólag nem urban legend, hogy a CIA a hetvenes években választási csalásokat is elkövetett, hogy ne a helyi kommunista párt kerüljön hatalomra...)

És akkor még nem is említettem, hogy Amerika két olyan háborúba volt kénytelen belekeveredni, amit amúgy rá lehetett volna bízni egy baráti Japán Birodalomra.(Korea, Vietnam, Tajvan éppen elmaradt...)Aprítsák egymást a sárgák, bizony még a hidegháború első felében még kevéssé volt polkorekt az amerikai politika, és az is az afro-amerikaiakra volt kihegyezve.

2018. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!