Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború esetén besorozható...

Háború esetén besorozható vagyok, ha annak idején sorkatonasági sorozáskor 'E' kategóriásnak, azaz 'katonai szolgálatra végleg alkalmatlan' besorolást kaptam? Ez úgy 2001-2002 ben volt.

Figyelt kérdés
Azért kaptam ilyen kategóriát mert gyerekkoromban 10 éves koromig aszthmás voltam, kontaktlencsét hordok és a teszt kimutatott enyhe allergiákat pollenre stb.

2018. dec. 4. 10:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

"A lelkiismereti okból katonai szolgálat megtagadása hogy van?

Hogy például tiltja a vallásom az emberölést és az ehhez való asszisztálást?"

Ha háború esetén bármilyen okból nemakarsz fegyveres szolgálatot elllátni akkor is besoroznak és bármilyen nem fegyveres szolgálatra vezényelnek, ezek a nem fegyveres szolgálatok például a konyha unka, mosodai munka? a kórházi ápolói munka, stb-stb és ha ezt sem akarod elvállalni akkor börtön.

2018. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

A "lényeg" a háború(k)ban hogy valamely eszme igazolásából tör ki.

Ha ezen eszme (hazád szabadsága...) magad is hiszed akkor számodra is mindegy hogy milyen besorolást (ha egyáltalán) kapnál...

Ha a harc eredendő értelmével nem értesz egyet akkor meg mindegy hogy miért vonultatnak be mert nem leszel sem harcos,sem megfelelő támogató,így nyugodtan szökj meg.

2018. dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
A te életed a te döntésed, de azt tudd hogy háborúban érvénybe lép a statárium, a katonaszökevényeket elfogásuk után a statáriális bíróság halálra ítéli.
2018. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, csak sejteni lehet, hogy a jövő háborúja miképpen fog lezajlani.

Feltehetően a népi tömeges hadseregeknek már nem lesz jövője, arra nem lesz idő, csak ha lassan eszkalálódik a fegyveres konfliktus.

A jövő háborújában a katonák, jobb felszerelésük birtokában sokkal nagyobb biztonságban lesznek, mint a civil lakosság, az előzetes becslések szerint tíz, vagy akár százszoros is lehet a veszteség a civilek között, akik gyakorlatilag teljesen védtelenek.

A második vh. alkalmával az ilyen felmentések nem sokat számítottak, golyófogónak mindenki elment.

- Megrángatjuk a golyóidat fiam, kikúrálunk egy perc alatt, úgy fogsz rohamozni, mint egy felgerjedt bika!- mondták a tapasztalt törzsorvosok és máris besoroztak mindenkit.

Illetve akinek voltak kapcsolatai, annak volt esélye lefizetni a hadsereg orvosait, mert azok bizony felülvizsgálták a civil besorolásokat és fegyvert nyomtak mindenki kezébe.

A jövendő háborúkban lehet, hogy nem így lesz, kiváltságosak lesznek a fegyveresek és a túlélésre nekik talán lesz egy halvány esélyük.

2018. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Brüsszelből fog jönni a háború és nem játék az. A mi nagy vezérünk azonnali sorosozást fog bevezetni és ha menni kell hát akkor bizony menni kő.
2019. márc. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Epilepsziában szenvedek (gyógyszert szedek rá, és így minden ok), tehát én még alkalmatlanabb vagyok a katonai szolgálatra.

De a hátországot ne felejtsd el. Utánpótlás, lebombázott épületeknél téglapakolás, végzettségednek megfelelő munkavégzés. Pl én villamosmérnök vagyok. Simán mondhatják, hogy én akkor aggregátorokat fogok készíteni, javítani a honvédség számára. Hülye példa, csak szemléltetni akartam, hogy teljesen te sem maradhatsz ki egy esetleges háborúból.

2020. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!