Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyit keres egy harckocsizó?

Mennyit keres egy harckocsizó?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, így pályaválasztás előtt állok.Az utóbbi időben felkeltette figyelmemet a Honvédség fejlesztése, miszerint 44 db Leopard 2A7+ harckocsit vett a Honvédség (amit ha jól emlékszem 2024-re vagy 25-re kell leszállítaniuk). Voltunk Honvédelmi napokon ahol egy toborzó elmondta, hogy van esélyem harckocsizónak állni, főleg, hogy fiatalok toborzása a jelenlegi cél. Igazából nem vagyok jártas a Honvédség szerkezetében, toborzóirodába se mentem még, mert úgy vagyok vele, hogy legyen meg az érettségi, s majd utána megérdeklődök mindent részletesen. Igazándiból nem vagyok az a parancsolgatós típus, így nem szeretnék parancsnoki rangot, vagy valamilyen vezetői tisztséget betölteni (max. harckocsi parancsok a későbbiekben). Viszont azzal tisztában vagyok, hogy értelemszerűen minél magasabb a rang annál több a fizetés.

Most igazából arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan mondjuk egy harckocsikezelő mennyi fizetést kap? Néztem neten, hogy van ez az Acél Kocka altiszti akadémia, ahol lehet szakosodni harckocsizónak, és a fizetés 185 000 Ft. Ez a későbbiekben emelkedik? (Most arra gondolok, ha kiképeznek harckocsizónak, bekerülök a tankba, mint kezelő személyzet, akkor a fizetés 185 000 Ft-ról mondjuk felugrik 220 000 Ft-ra, vagy, majd ha majd magasabb rangba kerülök, de ugyanúgy maradok harckocsikezelő akkor fog a fizetés nőni).

Esetleg ha jelenlegi harckocsizók olvasnák, (és van kedvük is) nagyon megköszönném, hogy ha írnának pár konkrétumot, hogy milyen egy harckocsizó élete, mert nagyon erősen gondolkodom, hogy érettségi után elmennék harckocsizónak, de nem nagyon vagyok vele tisztában, hogy milyen is egy harckocsizó mindennapja, ha épp nem gyakorlatoznak.


2019. máj. 26. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom most hogy van, de egyik haverom 4 évig volt katona, mondjuk nem végzett semmi tiszthelyettesit, a 4 év alatt végig 65 ezer forint volt a nettója. Aztán elment inkább egy gyárba dolgozni. Azt tudom hogy voltak komolyabb emelések, de az biztos hogy 5-6 éve még nem volt semmiféle életpálya modell ami biztosítani a folyamatos fizetésemelést.
2019. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

legénységiként olyan 160-170 nettó, őrmesterként acélkocka után olyan 190 nettó ami pótlékkal együtt (amit tatán szoktak dobálni) olyan 200 nettó.

Ahogy az évek telnek, és rendfokozatba is mész előre úgy nő a fizud is.


De javaslom számodra, ha tényleg HK akarsz lenni ,akkor menj az NKE-re, tanulj keményen, és behúzod a HK helyet.

Jobban megéri tekintve, hogy jelenleg 260 nettós kezdőfizu van hadnagyként, ami folyamatosan nőni fog.

2019. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv,én harckocsizó vagyok.

100%-os esélyed van ide bekerülni, főleg, hogy ember hiány van.

A fizetése egy harckocsizónak ugyan annyi mint egy lövész katonának. Itt a rendfokozat számít, nyílván egy kocsi parancsnok többet keres mint egy irányzó, mivel pk csak altiszt lehet.

2019. máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!