Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria Svájchoz képest...

Ausztria Svájchoz képest már-már szegény országnak számít vagy azért nincs olyan nagy különbség a két ország között?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 15:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
17:37: ebben nem értünk egyet.
2020. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11-es a gazdag kőolajtermelő országok elhárdálják a pénzt, adót csökkentenek, a norvégok ezzel szemben ezt befektetik, lehet nem egyet érteni, de a HDI mutatókba ha elolvastad nemcsak a gazdagság szerepel, ami alapján kiszámolják. Liechenstein kb 170 ezer egy főre jutó GDP-vel csak a 17.helyen van a HDI listán. Vagy gagyin értelmezted a kérdést, vagy felse fogtad mi a kérdés, vagy csak szimplán nem tudod mit jelent a gazdagság és a műveltségbeni gazdagság közti különbség.
2020. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17:44: ebben az esetben mégis egyetértünk. Én is ugyanígy gondolom. De akkor nem értem, mi a problémád?
2020. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

"16:23: Bécs. Egy. Nyomortanya.


Végülis csak a világ legélhetőbb városa már vagy tizenöt éve.


Na ezt még emésztenem kell. :D"



maradjunk annyiban, hogy svájc egyetlen városának sincsenek kiterjed muszlim szerb meg bonyák szegénynegyedei

2020. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%
18:23: látszik, hogy te sem hagytad még el a tanyád határát életedben, akkor nem írnál ekkora ökörséget.
2020. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Van különbség, de azért nem akkora, hogy Bécs nyomortanya legyen Zürichhez képest..
2020. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
54%
zürichnek nincs nyomornegyede, mert nem vállalják túl magukat bevándorlóval rendszeresen
2020. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%
20:04: szerintem aki ekkora zöldséget le bír írni, hogy Bécsben kiterjedt muszlim és bosnyák szegénynegyedek vannak, az egyszerűen vitaképtelen. Felfoghatatlan számomra ez a sötétség, le vagyok döbbenve, nem térek magamhoz. Na mindegy, a lényeg, hogy reagálni sem érdemes rá.
2020. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
Hatalmas különbségek vannak. A fizetés svájcban jóval magasabb (pl. én Ausztriában keresnék netto 2000-2300 Eurot havonta, svájcban netto 5000-5500 CHF-t), de ehhez mérten a költségek is magasabbak ott. Viszont az életminőség is sokkal jobb (oktatás, közbiztonság, egészségügyi ellátás, tisztaság az utcán...). Mind2 helyen sok a külföldi, viszont svájcban nem nagyon látsz az utcán koldusokat. A szociális háló is fejlett, nem hagyják, hogy bárki az utcán éljen vagy éhezzen. Kapnak támogatást a beilleszkedéshez, oktatást, munkalehetőséget. Aki itt esetleg az utcán él, az a saját akaratából van ott. Vannak itt is migránsok bőven. Viszont jár nekik 1 tanácsadó, lakhatás, egészségbiztosítás és nyelvtanfolyam, illetve havonta bizonyos összeg. Akinek van használható végzettsége, annak a nyelvtanulás után segitenek elhelyezkedni. Akinek nincs, annak biztosítanak képzést, hogy hasznos tagja lehessen a társadalomnak később. Ha átmész a határon, akár a német, akár az osztrák részre, a sok szemét az utcán és a koldusok ami a legszembetűnőbb.
2020. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!