Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában az ukrán mellett...

Ukrajnában az ukrán mellett oroszul is beszél majdnem mindenki?

Figyelt kérdés
2020. márc. 28. 23:20
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

Én amikor kint voltam, oroszul beszéltem az emberekhez (Kárpátalján és Ny-Ukrajnában voltam leginkább). Érdekes volt, mert a Kárpátalján eleve vmi "keveréket" beszélnek a ruszin, magyar ráhatások miatt, ez főleg szókészletben mutatkozik meg, így én közel sem értettem meg mindent és mindenkit. Azt tapasztaltam egyébként, hogy a fiatalabbak hajlamosak voltak ukránul válaszolni az orosz kérdésekre, nem éreztem azt, hogy rosszból vagy nacionalizmusból, inkább csak úgy voltak vele hogy "ha tud oroszul, ukránul is megérti."

Az idősebb emberek viszont oroszul kommunikáltak velem, ez nyilván a szovjet idők hozadéka, szépen és jól kommunikáltak oroszul.

Egyébként nem volt rossz tapasztalatom ezzel, sem azzal ha magyarul hallottak beszélgetni, sem azzal hogy oroszul folytattam velük párbeszédet. A többség érdeklődő volt és teljesen odavoltak, hogy Budapestről eljöttek hozzájuk emberek utazni csak úgy. Persze, van itt is bunkó ember, volt ilyen is, de ez elenyésző.

2020. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem véletlenül mondják, hogy ha vki megtanul oroszul, az az egész szláv nyelvet megérti.
2020. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13# Enyhe túlzással igen :D
2020. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az ukrán nyelv is keleti-szláv, így elég közel áll az oroszhoz, bár nem ugyanaz a kettő.

Az ukránok amúgy hiába tagadják le, a többség beszél oroszul (még akkor is, ha nem is tanult), Kijevben szinte csak oroszt hallani, ami eléggé groteszt, révén, hogy utálják az oroszokat.

Az ukrán nacionalisták fellegvára Nyugat-Ukrajna, Lviv központtal, na ott kb tényleg mindenki csak ukránul beszél, és alapból nem hajlandóak semmit sem oroszul nézni a TV-ben, oroszul valamit olvasni/hallgatni, stb.


Mellesleg a mai napig létezik egy, az ukránokra eléggé sértő, orosz mondás:

"Az ukrán az az orosz, aki még az anyanyelvét sem tudja helyesen."


Az ukrán nyelvet az oroszok tudatosan leminősítették az Orosz Birodalomban meg a Szovjetunióban, mondván az egy prosztó paraszt verziója az orosznak, egy elvadult tájszólás. Pedig az ukrán külön nyelv.


Viszont az ukrán meg az orosz között jóval nagyobb a különbség mint a cseh meg a szlovák között.

2020. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A 80-as években beszégettem egy ukránnal. Akkoriban -az ő elmondása szerint- a nagyszülei jól beszéltek ukránul, a szülei már kevésbé, ő már alig-alig.
2021. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
37%
Lopott a nyelvük is, akárcsak az országuk.
2021. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!