Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elvileg sokan csináltak...

Elvileg sokan csináltak domaint negvették, aztán akinek kellett eladták?

Figyelt kérdés

Tehát ha van egy meglévő cég, de nincs még pl instagram oldala, de x olyan insta nevet csinál, mint a cég neve?!


Ez legális, és az illetőtöl megvehetik az oldalt?


2020. júl. 29. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Teljesen legális, van aki ezzel ügyeskedik
2020. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tehát ez Instánál is müködhet, kicsiben?
2020. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, meglátjuk. 😁


#2, lehet kipróbálom, ha nincs még olyan.

2020. júl. 29. 08:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Van ilyen.

Nem is tudom melyik oldalt milliókért adták el.

2020. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Legális. Működött is, de manapság már nem igen keresel ezzel. :) Régen volt divat
2020. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most már sok cím domain regisztrátor cégek kezében van és azokat a címeket, amikre sokan rákeresnek, drágábban adják. Egy-egy kapósabb címért mélyen a zsebedbe kell nyúlni, van olyan is, amit több ezer, vagy több tízezer dollárért engednek regisztrálni. Ezeket a címeket most már bérbe adják, nem lesz örökre a tulajdonod. Annyit tehetsz, hogy lefoglalod hosszú távra, de az még több pénzbe kerül.
2020. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod hosszú távra lefoglalni. 1-2 év. Utána újra kell regisztrálni, de lehet valaki beelőz, mint ahogy a Google-nél is történt. Elfelejtették újraregisztrálni és valaki beregisztrálta magának a google.com-ot. Hát utána fizethetett a Google. :)
2020. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Informatikus vagyok és tudom, hogy sok címet hosszú távra is le lehet foglalni. Amit csak rövid távra, azt az eredeti tulajdonos korlátozza de ez ritka eset.

A google.com ellopásáról nem tudok, de a google.hu egy magyar tulajdonában volt aki még akkor foglalta le, amikor a google még nem terjeszkedett nemzetközileg helyi domainekkel és arra számított, hogy eladja majd a google-nek ha az igényt tart majd rá. De neki sem akart fizetni a google, hanem perelték és úgy tudom, hogy hosszú pereskedés után került a google-hez a google.hu. Jogosan perelhetsz, ha tudod igazolni, hogy a domain ötlet tőled származik és kötődik a tevékenységedhez, vagy a céged nevéhez.

2020. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Győr is elég sokat fizetett anno a Győr.hu-ért
2020. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 mármint az ékezetesért? Mert én úgy tudom, az önkormányzatok domainjét eleve fenntartották nekik valami törvény értelmében (volt pár cég, amelyik azért nem tudta bejegyeztetni a nevét domainnek, mert volt valami random ötvenfős falu, amiről azelőtt nem is hallot).
2020. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!