Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan érvelnétek egy konzerva...

Hogyan érvelnétek egy konzervatívnak a polkorrektség mellett?

Figyelt kérdés
Konzervatív vagyok, próbáljatok engem meggyőzni.

2020. nov. 18. 11:07
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
72%

10


De az a kérdés, Dominó, te miért nem vagy jóindulatú? Nálatok, liberálisoknál, ez nem elvárás? Tényleg érdekelne, mert tele van az oldal a rosszindulatú, lekezelő megjegyzéseiddel, közben meg adod itt a nagy pc emberkét. Ja, és még egy kérdés, neked rokonod a fideszes Deák Dani? Csak mert pont ugyanolyan propagandista vagy, csak épp más oldalt képviselsz.

2020. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

“5-ös legalább jóindulatú...”


Rólad ugyan ezt nem lehet elmondani...

2020. nov. 18. 16:23
 13/44 anonim ***** válasza:
73%

#8: (én írtam #5-öt)


Nem könyveltelek el provokátornak. Tényleg az érdekel, hogy te meggyőzhetőnek érzed-e magad. Szerintem nekem vannak jó érveim a politikai korrektség bizonyos elemei mellett, de nem akarok ezeknek a kifejtéséből sportot űzni. (Jogászhallgatóknak van egy ilyen játéka: kapnak témákat, és érvelniük kell - esetleg még azt is megkapják, hogy melyik oldalon kell érvelniük, talán éppen a belső meggyőződésük ellenére. Én ezt a játékot most nem akarom játszani.) Ha nem vagy meggyőzhető, és ezt biztosan tudod magadról, nekem azzal a világon semmi gondom nincs. Nekem is vannak berögződéseim, amikről tudom, hogy megváltoztathatatlanok, de időnként érdekelnek az úgymond másik oldal érvei, és ilyenkor én is provokálok.


Tehát az érdekel, te most ehhez a kérdésedhez hogy viszonyulsz. Ez volt a 2.) kérdésem.


És érdekelne az 1.) kérdésemre is a válaszod: megállapodhatunk abban, hogy a politikai korrektség azt jelenti, amit a wikipediáról idéztem?

2020. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
52%

Most egymást sértegetitek.

A pc oldal is akik elvileg ezt óhajtottak elkerülni, meg a kérdező oldala is, akik legalább nem hazudják azt hogy nem akarnak nem megsérteni másokat.


Ezt zárjuk le és beszéljünk arról miért jó, vagy miért rossz pc-nek lenni.


Kezdetnek azt mondanám a túlzott modoroskodás, megöli a komunikációt, és még bizonyos kérdéseket sem enged föltenni, ugyanis bizonyos kérdések hiába jogosak, sértenek egyes embereket.


Ez negatívum.


Szerintem a mások megértésének nem az a módja, hogy szavakat kriminalizálunk.

2020. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Abody ***** válasza:
83%

Őszintén? Ez a fórumosdi teljesen alkalmatlan ilyen jellegű viták lebonyolítására, akármennyi időt töltenék egy érvrendszer kidolgozásával, anonim vitapartnerként csak válaszolhatod, hogy mit érdekelnek téged [adott kisebbség aki nem is érdemel amúgy jogokat] érzései. Főleg egy ilyen tág kérdés esetében. Amúgy általánosságban ennyi, azok az emberek, akik amúgy is valami oknál fogva a társadalom perifériájára szorultak, és nehezebb nekik, ne érezzék magukat kinézve a többség közül a többség viselkedése meg szóhasználata miatt.

Ezek a dolgok, bár önmagukban nem tűnnek jelentősnek, össze tudnak adódni az embert ért stresszben. Másik oldala a "punching up vs punching now". Mikor a gyárigazgatót szidjuk, hogy milyen szarul végzi a munkáját, ő nem érzi veszélyben a helyzetét, megélhetését, akár ki is rúgathat, ellentétben egy WC takarítóval szemben, aki elkezdheti félteni az állását. Plusz ilyenkor ha beleviszik ebbe az ember kisebbségi mivoltját, azt nem is tudja levetkőzni úgy, ahogy valaki tud jobban dolgozni.

2020. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
31%

Hogy érted, hogy: az adott kissebség, akik nem is érdemelnek jogokat?


A jog egyetemes, és minden emberre ugyanúgy és egyaránt vonatkozik.

2020. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Abody ***** válasza:
73%

#16

Ja igen, egy másik dolog amit nehéz elmagyarázni olyanoknak, akik polkorrektség ellenesek. A jogi egyenlőség nem feltétlenül jelent ténylegesen egyenlő esélyeket. Sok jogilag tilos diszkriminációt szinte lehetetlen bizonyítani, vagy csak hosszú pereskedés árán lehet.

Ez alatt a "nem érdemelnek jogokat" alatt inkább "nem érdemelnek különleges bánásmódot, az ő hibájuk hogy olyanok" féle gondolatmenetet értem. Van transz ismerősöm akit simán kirúgtak a munkahelyéről "mert zavarta a fiúkat, hogy b*zi vagy" (főnöke szavai), és mikor ment HR-hez, a válasz az volt, hogy "de hát vállalod, akkor ez van". Sok sikert perre vinni ezt az ügyet úgy, hogy közben a Pesti Srácok meg egyéb jobb oldali lapok országgá kürtölik a neved, mint a transzi akit ne vegyetek föl dolgozni, mert pereskedni fog.

2020. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

“...megállapodhatunk abban, hogy a politikai korrektség azt jelenti, amit a wikipediáról idéztem?”


Őszintén nem szeretnék kitérni a válasz elől, ugyan akkor, bár megfelelő definíciónak tekintem amit a wikipediáról idéztél, ugyan akkor nem vagyok benne biztos, hogy az amit a polkorrektségre hivatkozó emberek ehhez tartják magukat, de diskurzus kedvéért a válaszom igen.


A másik kérdésedre szintén igennel felelnék, meggyőzhetőnek tartom magam, nyitott vagyok arra is, hogy én tévedek és neked lehet igazad. Ha nem is sikerül meggyőznöd legalább megismerem másik oldal álláspontját is.


Amennyiben leírod az érveidet akár privátban is megteheted, így legalább nem kell indokolatlan lepontozástól tartani.

2020. nov. 18. 17:25
 19/44 anonim ***** válasza:
79%
@17 Csak a PC nem a különböző kisebbségek, csoportok egyenlő jogait jelenti... "megsértés" Ez a kulcsszó! És a PC nevében követnek el olyan dolgokat, sajnos egyre többet, amik miatt minden normális, legminimálisabb humorral rendelkező, nem hiperérzékeny emberi lény felháborodik. Mert ha már ott tartunk,hogy embereket a nemi identitásuk miatt kirúgnak, akkor említsük meg, hogy bizony azért is kirúghatnak, ha valamelyik megjegyzésed, ténymegállapításod, véleménykinyílványításod ellent mond a PC-ideológiának.
2020. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

# 17 Tegyünk különbséget a két dolog között, bár nem gondolom azt, hogy a példának okáért a transzneműek külön bánásmódot érdemelnek, ugyan akkor az nem külön bánásmód, hogy nem éri diszkrimináció őt ezért a munkahelyükön, hanem alapjog.

Itt elsősorban a főnöke a hibás, nem pedig a kollégái akiknek nincs semmi jó modoruk és leb*z!zták ill. a főnökénél panaszkodtak rá, nekik joguk van hülyeséget beszélni (mert eleve leb*z!zni egy transzneműt hülyeség), ugyan akkor a főnöküknek nem kötelező hallgatna az alkalmazottaira, és ha emiatt kirúgta egy transznemű alkalmazottját akkor ez csak ürügy volt és valószínűleg később kirúgta volna más ürüggyel a kollégák közben járása nélkül is.


Ugyan akkor a # 19-es válaszolónak is igaza van, Nyugat-Európában az állásodba kerülhet egy politikailag nem korrekt megjegyzés akár a munkahelyeden de akár a közösségi médián is (ahová otthon irkálsz hülyeségeket, vagy a főnöknek köze sincs hozzá).


Szerintem egyik sem helyes, de csak az egyiken felháborodni a másikon pedig nem kettős mérce, ugyan ki alkalmaz kettős mércét a képmutatókon kívül?

2020. nov. 18. 17:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!