Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan érvelnétek egy konzerva...

Hogyan érvelnétek egy konzervatívnak a polkorrektség mellett?

Figyelt kérdés
Konzervatív vagyok, próbáljatok engem meggyőzni.

2020. nov. 18. 11:07
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha szólásszabadságról beszélünk, tudtommal nem is csuknak embereket börtönbe azért, mert rasszista nézeteket vall. Még a munkahelyi megdorgálást is csak azért kaphatja max, mert nem a munkahelyének elfogadható módon viselkedik, és aktívan konfliktusokat kelt, meg ilyenek."


Konkrétan olyan történt, hogy valakit kidobtak a munkahelyéről mert valami sértőt írt facebook-on a muszlimokra, vagy valakit amiért azt írta, hogy nem kellene az iskolában az LMGTQ-ról tanulni. Mindkét esetben azt történt, hogy akik elolvasták kapcsolatba léptek a munkáltatóval, aki kidobta azt az intoleráns bigottot, és megköszönte, hogy felhívták a figyelmét, hogy az alkalmazott ilyen intoleráns bigott.


"...közben csak azt akarjátok, hogy ne kritizálják a kedvenc humoristátokat vagy konzervatív szószólót."


Ez sokkal töbről szól.


# 30 Köszönöm az értelmes magyarázatot.

2020. nov. 18. 22:12
 32/44 anonim ***** válasza:
88%

Bevallom, meglepődtem, hogy ebben a rovatban tényleg képes egy kérdező a rendes párbeszédre:D Gratulálok.

Én nem vagyok konzervatív(bár szerintem ezeknek a jelzőknek nincs értelme), mégis leginkább veletek értek egyet, kérdező.

2020. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
30%
Kb mintha egy téglafalat akarnék meggyőzni arról, hogy álljon odébb pár méterrel, tehát alapból értelme sincs belekezdeni.
2020. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2020. nov. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
25%

Azért egy kormánytól elvárható, hogy ne legyen tapló.

Ez egészen más kategória Deák Dominik mint a pc-ség nem pc-ség kérdése.

2020. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
75%
#35: Mindenkitől elvárható, hogy ne legyen tapló.
2020. nov. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk itt Szlovákiában 5 évre ítéltek egy jobboldali képviselőt mert valami náci jelképpel mutatkozott nyilvánosan. Na ekkor felállt a szőr a hátamon, pedig utálom a jobb oldalt. Ez most volt 1 hónapja kb. Nagyon úgy fest hogy Orwell 1984 című könyve megelevenedik.
2020. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Abody ***** válasza:
51%

#37

Azért a náci jelképek nyilvános kirakása vagy viselése egy egészen új szint, főleg egy politikustól. Ez nem csak tiszteletlenség, lehet egyenesen félelemkeltés. Emellett biztatja a szélsőségeseket a táborában esetleges erőszakra. Bár ahogy utánaolvasok, a pártjában eleve rendszeresen a náci szalutálást használják. Az ilyenek ha valódi törvénykezési hatalmat kapnának, tízezreket öletnének meg.

2020. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
64%

A holokauszt akkora trauma volt hogy nincs még egy társadalom amelyik szélsőjobboldali pártot választ meg.

Nem kell ehhez senkit 5 évre börtönbe zárni, ez a szólás szabadság megsértése, még ha valakinek nem is tetszik az amit csinál.

Képzeld el neked hogy esne az hogy ha a nézeteid miatt bezárnának. Ez nem egy felvilágosult Európa. Undorító.

2020. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 Abody ***** válasza:
64%

Hogyha azt hiszed, a fasizmus valami olyan mágikus valami ami ellen csak úgy tudat alatt védve vannak az emberek, tévedsz. Elég a pártoknak néhány éven át riogatni iszlamista terror támadásokkal, és máris hatalmas csoportok fognak ellenük fordulni. Vagy az USA-ban lévő koncentrációs táborok az illegális bevándorlóknak, teljesen legálisan működnek, annak ellenére, hogy embertelen körülmények között tartanak embereket, akiknek egyetlen bűne, hogy picit jobban fizető munka ígéretében (a nagyon hosszú idő alatt megszerezhető) papírok nélkül mentek az országba, vagy sokan konkrét menekültek, és eleve az országban kell lenniük a menekült státusz elfogadására (azaz konkrétan nem volt választásuk).


Ha meg ennyire a szólás szabadság mellett akartok kiállni, miért nem harcoltok, hogy egy óvónő igen is olvashasson a Meseország Mindenkiéből?

2020. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!