Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ekkora botrány...

Miért van ekkora botrány Európában a melegtörvény miatt?

Figyelt kérdés
Külföldi rokonok is mondják híresek lettünk nem jó értelemben... vannak külföldi énekesek akiket követek instán, semmi közük a magyarokhoz de mindenki tette ki a szivárvány szimbólumot
2021. jún. 24. 13:09
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Nem fogok vallási példákkal előállni, de én magam is ellenzem a meleg házasságot és azt, hogy meleg ember gyereket örökbe fogadjon. Hiába akar bárki is meggyőzni, hogy minden meleg ember genetikailag sérült. Ez nem igaz. Vannak divat melegek. Ismerek ilyet. Rossz társaságba került és ráállt erre a dologra. Azóta a nők semmilyen szinten nem érdeklik.


De vonatkoztassunk el ettől! Nézzünk meg ilyen mindennapi dolgokat. Tegyük fel örökbe fogad egy gyereket, akit óvodába, iskolába fog járatni. Ezzel idáig nincs is baj. De mivan akkor, ha jön egy ünnepség pl anyák napja. Ha nő lennék, bár nem vagyok az, kegyetlenül megalázva érezném magamat, hogy a meleg pár "női" tagja ott mutatkozik a többi anyuka között. Mit gondolnak a gyerek társai? Vagy például egy ballagáskor? Vagy egyszerűen, ha csak kisebb a gyerek és véletlenül rájuk nyit menetközben? Mert azért lássuk be, fordult már elő ilyen, fordul is, meg fog még előfordulni. Hogy fogják ezt egy gyereknek megmagyarázni? Vagy mi lesz a gyerekkel? Lehet ő is ezt fogja majd trendként, normálisnak tartani, hogy van anyám férfi van apám férfi. És még egyszer mondom, hogy semmilyen vallási dolgot nem teszek mögé. De sok sötét ember nem gondol bele abba, hogy ez egy gyerekre pl a társaival szemben hogyan hathat. Erre pedig nem az a megoldás, hogy én vagy bárki irreálisan liberális lesz, hanem felfogjuk azt, hogy ez a dolog részben betegség részben nem, és megértjük a velejáró következményeket, hogy ilyen esetben vannak kizáró tényezők. Mint pl olyan esetben, hogyha a tanár szexuális kapcsolatot létesít a diákjával, akkor elbocsátják stb.

2021. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Utolsó, a meleg párban nincsen nő, az a lényege. Sőt, még csak nőIES figura sincs nagyon sok meleg párkapcsolatban, sokszor mindkét fél feljesen maszkulin. Mivel férfiak, ezért nyilván nem nekik szólna az anyák napja. De mondjuk nekem anyukámmal és a mamáimmal együtt mindig ott volt apukám is megnézni az előadást.
2021. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

#31-es, ha megkérhetlek, a "sok sötét ember"-ezést fejezd be. Nehéz ilyen kijelentések mentén konstruktívan vitatkozni, és nem visszavágni, hogy ki is a sötét. Főleg úgy, hogy nem is érted a helytetet.


"Hiába akar bárki is meggyőzni, hogy minden meleg ember genetikailag sérült."


Igazából erről senki nem is akart meggyőzni. Amiről győzködnek az az, hogy térítéssel nem lesz meleg senkiből. A "divat" ismerősöd is meleg volt korábban is, nem véletlenül került abba a társaságba.


"Ha nő lennék, bár nem vagyok az, kegyetlenül megalázva érezném magamat, (...)"


És ugyan mi a búbánatért éreznéd ettől megalázva magad? :D Téged megaláz egy férfi egy női ünnepségen? Ha nő lennék, engem ugyan nem érdekelne. Más kérdés, hogy ha meleg lennék, nem mennék anyák napi ünnepségre.


"Vagy egyszerűen, ha csak kisebb a gyerek és véletlenül rájuk nyit menetközben? "


Pont ugyanúgy, ahogy te is elmagyarázod a gyerekednek, ha rátok nyit az asszonnyal. Tudod, annak a gyereknek nem lesznek homofób előítéletei. Magadból indulsz ki, mert te úgy nőttél fel, hogy ez abnormális és gusztustalan - én is így nőttem fel, azért mondom.


" ő is ezt fogja majd trendként, normálisnak tartani, hogy van anyám férfi van apám férfi. "


Nem. Azt fogja normálisnak tartani, hogy vannak, akiknek van apukája és anyukája, neki pedig két apukája van. Én nem ismertem az apámat így nekem az volt az alapállapotom, hogy anyám nevel egyedül. Ettől még láttam, hogy a normalitás az, hogy minden haverommak van apukája. Számomra természetes volt az, hogy ilyen is, meg olyan is van.


"De sok sötét ember nem gondol bele abba, hogy ez egy gyerekre pl a társaival szemben hogyan hathat"


Nem a frászt. Pontosan arról szól a "meleglobbinak" csúfolt érzékenyítés, hogy a hozzád hasonló okos emberek is megértsék, hogy a melegek nem génhibás leprások. Ha mondjuk minden gyerek úgy nő fel, hogy van, akinek két apukája van, nem fogják csúfolni sem.

2021. jún. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
El kell keserítselek 33-as, de engem nem tudtál meggyőzni a szerzeményeddel. Nyugodtan nevezhetsz sötétnek, tarthatsz ostobának, nem fog érdekelni. Ami nem normális dolog, számomra nem lesz normális semmilyen esetben. Ez elvi kérdés. A piros sem lesz kék, ha te azt mondod.
2021. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Nem keserítettél el, mert eleve erre számítottam. Te ezt már régen eldöntötted, mondtad is az elején. A hozzád hasonló embereknél csak azt nem értem, hogy ha ez morális kérdés, akkor minek kell érvelni. Még esegleg valaki azt hinné, itt építő vita készül :).


"Nyugodtan nevezhetsz sötétnek, tarthatsz ostobának"


Ne keverj össze magaddal, az a te stílusod.


"Ami nem normális dolog, számomra nem lesz normális semmilyen esetben."


Ezzel kapcsolatban egy apró dolgot mégis megkérdeznék: mennyiben érzed magad megfelelő személynek arra a szerepre, hogy eldöntsd, kinek mi a normális? Én magamat nem érzem annak, neked honnan ered ez a magabiztosság?

2021. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Aha értem tehát te rám akarod erőltetni, hogy a nem normális dolgot tartsam normálisnak. Sok esetben születnek kedves barátom olyan döntések az életben melyek számodra nem helytállóak. Természetesen ez az a helyzet, hogy mindenkinek nem lehet jót tenni. Ezt el kell fogadni. A másik dolog a téma kapcsán adott az önbizalmam és az elveimből nem engedek. Egyébként pedig mélyen nem értek egyet a fidesz vezetéssel, de ebben a témában én sem engedek. Ha két férfi összeáll, természetes úton úgysem lehetne gyerekük ebből adódóan nem kell elmenni olyan irányba, ami nem természetes és akkor had fogadjanak örökbe.


És hogy ezt a témát kivetítsem picit a mindennapokba engem pl jobban aggaszt az, hogy jó pár meleg ember helyzete előrébb való, ellentétben a védettségi igazolvánnyal járó megkülönböztetéshez.

2021. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Mit erőltettem én rád? :) Azt kérdeztem, honnan veszed a magabiztosságot és bátorságot, hogy eldöntsd, mi számít normálisnak és mi nem. Erre pedig nem válaszoltál.
2021. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Szerinted hétköznapi és normális dolog, ha két azonos nemű ember nyalakodik az utcán? Szerintem nem. Innen veszem a bátorságot, és megsúgom neked, hogy marha sokan hasonlóan gondolkodnak erről, mint én.
2021. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

A normális az a NORMÁNAK megfelelő. A norma pedig a társadalmi együttélés során kialakult szabály.

Nem "számíthat" normálisnak az olyan tevékenység, ami hosszú távon a társadalom megszűnését eredményezi.

2021. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"Szerinted hétköznapi és normális dolog, ha két azonos nemű ember nyalakodik az utcán?"


Hétköznapinak semmiképpen sem mondanám, mivel nem történik rendszeresen. Ha viszont rendszeresen történne, mindenképpen hétköznapinak számítana, de kötve hiszem, hogy ettől normálisnak tartanád.


"megsúgom neked, hogy marha sokan hasonlóan gondolkodnak erről, mint én"


Ahogyan úgy is baromi sokan gondolkdonak, ahogyan én. És pontosan erre akartam kilyukadni: akkor melyik is a normális? Ha eggyel többen gondolkodnak úgy, ahogyan én, akkor elfogadnád azt normálisnak? Esetleg lehetséges lenne, hogy több különböző értékrend is létezik, és egyik sem rosszabb a másiknál?


"A norma pedig a társadalmi együttélés során kialakult szabály."


Pontosan: amiről most szó van az az, hogy megváltozott a társadalom, és a szabályok is változnak.


"Nem "számíthat" normálisnak az olyan tevékenység, ami hosszú távon a társadalom megszűnését eredményezi."


Megint ugyanaz még egyszer: miből gondolod, hogy te el tudod dönteni, hogy ettől szétesik a társadalom? Én úgy gondolom, hogy ez nem fog ártani a társadalomnak, de lehet, hogy igen - nem tudom. És te sem tudod, csak feltételezed, hogy fog, mégis már előre eldöntötted, hogy így lesz és kész.

2021. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!