Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » EU-nak milyen lehetőségei...

EU-nak milyen lehetőségei vannak, hogy több lábra állitsa az energiaszükségleteit?

Figyelt kérdés

A megújjuló energia mellé mindig is kelleni fog fiszilis energia is.

Napelemek nem termelnek éjjel áramot.

Gáz van pl Izrael tengerpartjainál is amit vezetéken el lehet szállitani Egyiptomig, onnan meg hajón az EU-ba.

Az USA gáz nagyon drága mire idáig elszállitják.

A szintén orosz urán függőség miatt biztos, hogy az EU-nak kelleni fog más forrásokból is energia, hogy ne legyen kiszolgáltatva az Oroszoknak. A g@zdrágulás es hiány és ezzel az infláció is az oroszok érdeme.


2022. ápr. 10. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem sok, ha továbbra is az USA csicskája akar mardni.
2022. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Létezik megújuló gáz is,ami alkalmas fűtésre csak még nem megoldott olcsón a tömegtermelése.



Ami jó lenne, ha elkezdenének mesterséges,olcsón előállítható CO semleges üzemanyagokat kifejleszteni, amivel a belsőégésű motorok kisebb átalakítás után üzemelni tudnak és minden EU tagállam megtermelné magának az üzemanyagigényt.


Ezzel részben függetlenné válhatna az olajországoktól.

2022. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Rövid távon és középtávon semmilyen:


Németországban tömeges munkanélküliséget eredményezhet, ha az oroszok elleni szankciók a gázszektorra is kiterjednek – mondta Markus Söder bajor miniszterelnök a német Funke Médiacsoport lapjainak.

2022. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 a mesterséges CO semleges üzemanyag már ki van fejlesztve, a Porsche már teszteli Dél-Amerikában és a tömegtermelést is elkezdte már ott. Csak itt is ki kéne építeni a termelési kapacitást belőle.

De amúgy ez a magoldásnak csak egy része lenne.



Egyébként lehetne más országokból is venni szintén csővezetékes gázt pl Azerbajdzsán, vagy Algéria, csak a csövek kapacitását kéne növelni. Ez azért nem néhány hónap...

2022. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4: Arról nem beszélve, hogyha az oroszok úgy érzik, sarokba szorítják őket, hát elfoglalják az azeri gázmezőket, ahogy most elfoglalják az ukrajnaiakat. Egy kiprovokált azeri-örmény konfliktus keretében.
2022. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

@5!


Sőt, akár még az izraeli gázmezőkig is elmehetnek. De előbb üzletet kéne kössön az EU Izraellel.

2022. ápr. 10. 11:49
 7/11 tobas ***** válasza:
100%
Vízenergia nagyobb mértékű kiaknázása, árapály erőművek építése.
2022. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Az elektromos autókat kellett volna fejleszteni hypergyorsasággal, és a fúziós erőműveket, akkor senkinek nem kellene se földgáz, mert elektromos fűtés lenne, sem kőolaj. Mivel sok pénz van a fosszilis tüzelőanyagokban, ezért nem foglalkoztak a 22. századdal!!
2022. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy lepontoztatok!


Na figyi:


A fúziós erőmű alapanyaga deutérium és lítium. A deutérium a hidrogén izotópja, a vízből viszonylag egyszerűen kivonható. A lítiumot besugárzással tríciumra bontják, ez is egy hidrogénizotóp. A tórusz formájú reaktorkamrába a trícium és deutérium keverékét juttatják be. 100-150 millió fokosra hevítik és az így keletkező ionokat körpályára kényszerítik mágneses térrel. A reakcióban hélium keletkezik, ami a légkörben is előforduló, semleges, nem sugárzó gáz. Egyszerre nagyjából 5 gramm üzemanyag van a reaktorkamrában, így annak megsérülése sem okozna különösebb környezeti sugárterhelést. A reaktor fala bórral ötvözött acél. Azért van benne bór, mert az jól befogja a reakció közben keletkező neutronokat, így megakadályozza, hogy a környezetbe kikerüljenek. A reaktor falát folyékony fémmel tervezik hűteni, az elvezetésre kerülő hővel pedig turbinákat hajtanak meg. A turbina villamos generátort működtet, amivel a villamos hálózatba lehet táplálni az áramot.


Ez nem jó, ugye?


A fúziós erőmű tüzelőanyaga rendkívül nagy mennyiségben áll rendelkezésre a Földön (~1 millió évre elegendő). Nincs nagy mennyiségű sugárzó hulladék, így összehasonlíthatatlanul környezetkímélőbb, mint a hagyományos, urán alapú atomerőmű. A keletkezett energia könnyen árammá alakítható, és tetszőleges helyre elszállítható távvezetékeken.


A jelenleg működő nukleáris erőművekhez viszonyítva jelentős előnynek számít, hogy a technológia biztonságosabb, mivel üzemzavar esetén a fúziós folyamat leáll.


Ezt kellene fejleszteni, és nem a büdös benzint és gázolajat!!!

2022. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontozok le.
2022. ápr. 10. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!