Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki hogyan oldja meg az energia...

Ki hogyan oldja meg az energia-szükségletét, hátrányát?

Figyelt kérdés

8 órát dolgozom. Hazaérvén,nem marad energiám semmire sem. Egyszerűen még lefeküdni sem tudok a barátommal.

Ajánlották nekem egy kávéfajtát,arabica a neve,mert az ilyen instant vagy olcsóbb kávék mind megpörgetik a szívem,állítólag az nem. Vagy a Zöld teát.

Ti hogy oldjátok meg ?

Mesterségesen nem lehet? Van koffein tabi,de az is megpörgeti a szívem.


SOSEM kávéztam.

Nyújtott hatású koffeinről nem hallottam még.


2019. dec. 25. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sem ihatok koffeint. A zöld vagy a rooibos tea valóban jó alternatíva lehet. Legjobb azonban az lehet, ha munka után hazaérve lepihensz. Kicsit kikapcsolódsz. Olvasol, fekszel, eszel iszol, vagy bármi, ami téged feltölt és kikapcsol. Utána lesz energiád remélhetőleg estig még. Én is ezt csináltam. Ha 2-kor vagy 4-kor érsz haza, még megteheted, hogy valami élvezetes és hasznos dolog is beleférjen a napidba.
2019. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy alapbetegség miatt nem úgy eszem naponta, ahogyan egy normál ember tenné. Így energiaszeletekkel próbálkozom. Reggel azért a kávé lemegy.
2019. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Normális étkezés, normális mennyiségű, minőségű alvás. Ha ez nem segít akkor szakorvosok felkeresése.
2019. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok sok vitamin, zöldség, gyümölcs, friss levegő, pihentető alvás, egeszségesebb életmód, kevesebb tv, mobilzas. Kb ennyi.
2019. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért fáradsz el? Pajzsmirigyed rendben?


Szereted a munkád, neked valo?

2019. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A koffeintől ne remélj megoldást, az megpörget az elején amíg hozzá nem szokik a szervezeted utána meg már a mostani szinted fenntartásához is innod kell majd.


Próbálj meg egészségesebben táplálkozni, 7-8 órát aludni meg a munkádba minél jobban belejönni, hogy ne fárasszon le annyira. Esetleg ha nagyon kóros a fáradtság akkor menj el dokihoz.

2019. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendesen eszek, alszok, és edzek. Az edzés eleinte nehéz, de utána az energiám többszörösére nő. Sokkal jobban is érzem magam, az agyam teljesen máshogy jár - nem gondolok túl semmit, hanem ilyen relaxált módban vagyok, energikusan.


Egy reggeli futás szuper, de egy keményebb edzés mégjobb. Kávé helyett ha fel akarok ébredni hidegzuhanyozom, az olyan adrenalin löketet ad hogy azonnal készen állok a napra, és egészséges is.


Másrészt, olyan dolgokat csinálok, vagy olyan hozzáállásal nézem a világot, ami jó, motivál. Ilyenkor kedvem van csinálni, menni, és energiát nyerek. Voltak napok amikor felkeltem, és semmihez nem volt se erőm, és egész nap aludtam. Azért, mert depressziós voltam.


Volt amikor Vega voltam rövid ideig, az nagyon jó volt. Nagyon sok energia, tiszta gondolkodásom volt.

2019. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!