Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a kalkulátor az alap...

Ha a kalkulátor az alap energiaszükségletemre 1512 kalóriát ír, akkor a heti fél kg fogyáshoz mennyi kalóriát vigyek be?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy 500 kalőriával kellene csökkenteni ezt még, de hát az nagyon kevés, nem? Úgy tudom, hogy 1200 kalória alá nem tanácsos menni/nap.


24/L


2020. ápr. 27. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A kalória számokban nem vagyok otthon, viszont ajánlom hogy mozogj sokat. Napi szinten legalább, mert csak kaja csökkentéssel nehezen fogod elérni a kívánt hatást. Vannak a neten nagyon jó edzős videók amik csodákra képesek ha betartod őket.
2020. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen terveztem mozogni mellé, karantén óta egy csomó séta kiesett nekem, ami nagyon hiányzik, szóval minden nap 3/4-1 órát szoktam futógépen hegymenetben erőltetettebb tempóban sétálni. :)
2020. ápr. 27. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennél kevesebbet enned. Ebből még lejön amennyit lemozogsz. Azt úgyse lehet egészen pontosan kiszámolni, hogy fél kilót hány kalóriával tudnál fogyni hetente, és sem a bevitt sem az elégetett kalóriát nem tudod egészen pontosan számolni. Kérdés, hogy milyen súlyfeleslegről indulsz, mennyit ettél korábban...

Lényeg, hogy a mozgással elégetett kalóriát levonva a bevitt mennyiségből 1500 alatt legyél, aztán meglátod, mennyire indul be a fogyás, és tudsz változtatni.

2020. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értettem, köszönöm a választ, mentek a zöld pacsik. :)
2020. ápr. 27. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:

kaloriabazis.hu


Ha elolvasod minden részét, akkor érteni fogod, hogy is megy ez a kalóriaszámlálás :) ha megértetted, akkor vannak kalkulátorok, amivel megadhatod mennyit akarsz fogyni, meddig stb és kiszámol mindent helyetted. Sok sikert, de csak óvatosan, ne 1 hét alatt akard megváltani a világot :)

2020. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapanyagcserénél ne egyél kevesebbet. Minden, amit mozogsz adja a kalóriadeficitet, az bőven elég.
2020. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
hülyeség az a 1200 kalória. Néha-néha még 1-1 napot is kihagyhatsz kaja nélkül ha nagyon fogyni akarsz.
2020. ápr. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!