Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/213 anonim ***** válasza:
85%
Én se támogatom. Milyen az már, hogy egy lánynak azt mondják a nőgyógyászaton, hogy hordd ki apukád magzatát, aki téged megerőszakolt. Vagy hogy ha belehalsz is, de meg kell szülnöd azt a gyereket. Ezek szerint Maragaret Atwood-nak A szolgálólány meséje kezd valóra válni.
2022. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/213 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem egy nő, aki nem veteti el azt a magzatot, ami szexuális erőszak eredménye lett az jó fej, ha pedig még szeretetben fel is neveli, az szent.
2022. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/213 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hadd szaporodjanak, nincs elég hülye az USA-ban!:-) / Bocs, nem nagyon csípem azt a népséget. /

Viccen kívül, aki el akarja vetetni, az úgyis el fogja...majd átmegy egy olyan államba, ahol végrehajták és kész.

Érdekes, hogy az abortuszellenzők krokodilkönnyeket hullatnak a meg nem született magzatért, sőt, embrióért, amelyiknek még szívverése sincs még. De hogy milyen sorsa lesz, a nem kívánt gyereknek, az már nem érdekli őket. Meggyilkolt, bántalmazott, nem akart gyerekek, árvaházba adott, ill.nyomorban felnövő gyerekek...lehet választani. Meg az anyának se egy leányálom. Persze apuka felelőssége nulla a köbön, csak anyukát kell büntetni.

Szerintem a 12 hétig, mint nálunk, még elfogadható az abortusz, de utána már nem, csak, ha komoly, egészségi indok van. Ezért kéne kötelezővé tenni a szexuális felvilágosítást az iskolákban, és a védekezésre helyezni a hangsúlyt, mindenki számára elérhetővé tenni.

2022. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/213 anonim ***** válasza:
100%
Milyen sorsa lesz azoknak a felnőtt testben élő gyerekeknek, akik a felelőtlen szexuális életükre pozitív megerősítést kapnak válaszul az államtól?
2022. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/213 anonim ***** válasza:
75%
"Életvédők, remélem, húst sem esztek. Így lenne logikus. Az is élőlény volt valamikor, amelynek még tudata is volt.
2022. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/213 anonim ***** válasza:
85%
Az nem tudom érdekli e a tiltáspártiakat vajon kiken végzik a legtöbb abortuszt. Polkorrektség miatt nem szabad reklámozni, de igen, minden országban a legleszakadtabb rétegről van szó, aki nálunk ugyebár tudjuk kik. Amerikában sem a középosztály de végleg nem a felső tízezer fog berobbani a tiltástól. Nálunk szerintetek hol jelentkezne a baby boom? Tippelnétek kedves tiltáspártiak, még több gyerek a gettóba a mélyszegénységbe? Az jó lenne a társadalomnak? Tényleg érdekelne, hogy ebből a szempontból átgondoltátok e az álláspontotokat.
2022. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/213 anonim ***** válasza:
79%
77-hez még. Mert én mindig emiatt álmélkodom Torockain aki hú de nem akar c...országot, de abortusztiltást meg igen. Hát nagyon hamar lehagynának minket, igazából tizenéven belül elintézné nekünk a c...országot amitől annyira parázik.
2022. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/213 anonim ***** válasza:
100%
Ez jogos felvetés. Most nagyon csúnya lenne azt mondani, hogy egyes helyeken tiltás helyett kötelezővé kéne tenni?
2022. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/213 anonim ***** válasza:
100%
77-es: jól írtad. Többek közt nézd meg kik szaporodnak még leginkább...afrikai országok, meg India, Banglades... Én a gyerekeket sajnálom a legjobban, mert a nyomorba születnek és nőnek fel. És még dolgozniuk is kell, sok helyen, fizikai munkát, szemétben turkálni, hátha találnak valamit.
2022. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/213 anonim ***** válasza:
71%

Bar republikanus vagyok de ezt nem tamogatom.

Eloszor is szerintem az embernek joga van eldonteni hogy akar e gyereket vagy sem. Egy rendes csaladban is elofordulhat hogy becsuszik egy gyerek de mar nem tarthatjak meg mert szukosek az anyagi lehetosegeik.

Most akkor mond nekik hogy ne is szexeljenek?


Ha egyejszakas kalandbol a lanyod teherbeesne akkor orulnel neki hogy kozepiskolaskent gyereket fog szulni es nevelni? Ennek valoszinuleg sem a tinilany sem a szulei nem orulnenek de meg a fiu es a szulei sem.


Elofordul hogy olyan komplikaciok lepnek fel tehesseg alatt ami az anya eletet veszelyezteti. Inkabb szuljon ilyen rizikoval? Lehet a vegen se gyerek es az anyuka is belehal.


Ha a magzatnak fejlodesi rendellenessege van akkor nem minden szulo tudja vallalni hogy felneveli a gyereket. Ha fogyatekos akkor egesz eleteben gondoskodasra szorul.


Lehetsz ugy is terhes hogy valaki megeroszakol. Szulnel ugy egy visszaeso fekete bunozotol hogy amugy nem is vonzodsz a feketekhez es nem is szeretnel fekete gyereket?


A mi allamunkban nem illegalis, a szomszedos allamban mar igen.

Termeszetesen van kiskapu. Pl atmesz masik allamban vagy ha ott nem akarjak az abortusz evegezni mert olyan allamnak a lakosa vagy ahol ez illegalis akkor atmesz masik orszagba abortuszra.

2022. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!