Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
A kérdező szavazást indított:
Támogatom
Támogatom a szigorítást, bizonyos feltételekkel
Nem támogatom
100 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/213 anonim ***** válasza:
79%

Rendben.


Az állam pedig nevelje fel szépen a megszületett, nem kívánt kölköt.


Csináljanak minél több lelki-nyomorult gyereket.


Idióták.

2022. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/213 anonim ***** válasza:
100%
Egyvalamit kihagytál a kérdésből, mégpedig hogy a 15. héttől nem végezhetnek abortuszt. Tehát közel 4 hónapos magzatra vonatkozik az abortusz törvény.
2022. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/213 anonim ***** válasza:
77%
Az abortuszt nem támogatom, magát az abortusz ellenes törvényt hát nem tudom.
2022. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/213 A kérdező kommentje:
Fú de lelki nyomorult lett, akit nem akartak, de végül megszületett. Biztos nagyon sok ilyennel tallkoztál, jól gondolom?
2022. jún. 25. 18:24
 5/213 A kérdező kommentje:
2 - ez mit számít annak a fényében, amit leírtam a fongatatással kapcoslatban? Elolvastad a kérdést?
2022. jún. 25. 18:24
 6/213 anonim ***** válasza:
83%

#4-nek:


Intézetben, Bakócán nőttem fel.


Szerinted hányat láttam, vázze?

2022. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/213 anonim ***** válasza:
82%
A volt intézetis kölkök egyik fele qrva lett, a másik fele meg bűnöző.
2022. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/213 A kérdező kommentje:
7: a másik részük meg menő Youtuber, lásd Osváth Melegzsolti.
2022. jún. 25. 18:32
 9/213 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom amcsiba mi a helyzet, de itt nálunk egy abortusz tilalom csak nyomorult kolduséletre, intézeti borzadalomra, bűnöző kategóriába ítélné a gyerek tömegét ami sem a társadalomnak sem az egyénnek nem lenne jó. Igazából azt hiszem borzasztóan rombolná a társadalmunk színvonalát ha ilyen sorsokból származnának a következő generációk. Egy szegény országban az abortusztilalomra van élő példa, méghozzá Afrika. Csak ott nem tilalom miatt hanem kulturális okokból párosodnak, szülnek vég nélkül az emberek. Ezt akarjuk elérni??
2022. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/213 anonim ***** válasza:
96%

A megfogalmazás nem igazán helyes.

Bár, a legtöbb portál is így hozta el, mert kattintásvadász.


Az abortusz jogi kérdését csupán decentralizálták és a tagállamok hatáskörébe helyezték, nem pedig betiltották.A centrális szabályozást szüntették meg, valószínűleg egy lmbt házassággal is így lesz.

2022. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!