Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/213 anonim ***** válasza:
31%
28: Egy okkal több, hogy szigorítsunk az abortuszon. Minél könnyebben elérhető, annál felelőtlenebbek lesznek a fiatalok. Legyen következmény! Ha nincs, mégis miből tanulna valaki, aki nem akar tanulni?
2022. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/213 anonim ***** válasza:
75%
#32! Mert az az "ártatlan gyermek" egy büntetés? abból majd tanulnak? Milyen élete lesz egy ilyen gyereknek?
2022. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/213 anonim ***** válasza:
88%
#31 látom csak a személyeskedés és sértegetés megy, az érvelés már nem.
2022. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/213 anonim ***** válasza:
86%
Abban igazad van, hogy ilyen felelőtlen embereknek a szülői alkalmassága finoman fogalmazva kérdéses. Vannak, akik megváltoznak a gyerekért, de sajnos ők a kisebbség. A könnyen elérhető abortusz mégsem járható út. A gyereknevelés sem akkor működik jól, ha mindig mindent megkap a gyerek, amire rámutat és soha nincs leszidva semmiért. A fiatalokat sem szabad arra nevelni, hogy nyugodtan legyenek felelőtlenek, majd mások takarítanak utánuk. Csak az változtat, akinek érdekében áll. Ezért kell ellenérdekeltek legyenek az abortuszban. A gyerek ártatlansága meg egy okkal több, hogy ne öljük meg.
2022. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/213 anonim ***** válasza:
89%

#37: "A fiatalokat sem szabad arra nevelni, hogy nyugodtan legyenek felelőtlenek, majd mások takarítanak utánuk."


Teljesen egyetértek. Különbség van aközött, hogy az abortuszt egy szükséges rossznak tekintjük, és aközött, hogy úgy mutatjuk be, hogy éljetek teljesen felelőtlenül, legfeljebb kikaparjuk.

2022. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/213 anonim ***** válasza:
93%
#37 akkor nem lenne logikusabb normális szexuális felvilágosítást tartani, érthetően elmagyarázni mi hogy működik az iskolai tananyagba beépítve? A különböző fogamzásgátló eszközöket könnyen elérhetővé, akár ingyenessé tenni? Mert abban egyetértünk, hogy az abortusz nem jó, és mindenkinek az az érdeke, hogy ezt elkerüljék az emberek. De annak nem az a módja, hogy betiltjuk, hanem az okot, a nem kívánt terhességet próbáljuk megakadályozni. Ennek módja az alapos és színvonalas felvilágosítás, és az eszközök könnyen elérhetővé tétele.
2022. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/213 anonim ***** válasza:
100%
A felvilágosítást valóban jó lenne fejleszteni, bár szerintem kevés változást hozna. Azt látom, hogy a fiatalok többsége kategorikusan ellenáll minden tanácsnak, ami felnőttektől jön. Lázadni menő. Meg a carpe diem. De ettől még egyetértek, ha csak 1-2 abortusszal kevesebb történik így, már megéri.
2022. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/213 anonim ***** válasza:
94%
#40 szerintem ez nem így van. Én 2018ban érettségiztem, egy elég jó gimnáziumban. Nálunk nem volt felvilágosítás, egyáltalán. Annyi volt, hogy bioszból tanultuk a szaporodó szervrendszert, és kész. Meg annyi, hogy "védekezzetek!". De hogy, hogyan, vagy mivel, azt hogy kell használni, milyen lehetőségek vannak, mi az amitől teherbe lehet esni, és mitől nem, milyen betegségek vannak, azokat pontosan hogyan lehet elkapni, stb ezekről egy szó nem volt. Pedig lett volna rá igény szerintem. És ha ez egy alapvetően jóhírű gimnáziumban ennyire le van sz@rva a tanárok (vagy nem tudom igazából, hogy kinek a hatásköre), akkor mi lehet a gyengébb helyeken, a kisvárosi szakközepekben? Nem csoda, ha sok az abortusz, ha nulla információja van a fiataloknak. Arra meg várhatunk, hogy ők maguktól utána nézzenek. "hiszen ők úgyis tduják". Ja. Csak azt nem tudják, hogy mit nem tudnak, aztán kerülnek kiírásra a különböző "ettől lehetek terhes?" és társai kérdések, majd mennek a műtétre. Ezt lehetne elkerülni egy tényleg színvonalas oktatással.
2022. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/213 anonim ***** válasza:
62%
És szerinted milyen élete lesz annak a gyereknek, akit a háta közepére se akar az anyja?
2022. jún. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/213 anonim ***** válasza:
27%
Baloldaliként támogatom. Ebben az egy kérdésben vagyok csak eltérő állásponton.
2022. jún. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!