Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/213 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon bírom az álszentséget. "Az abortusz gyilkosság", "a gyerek érdeke". Érdekes, megszületendő bébi után senki se érdeklődik, pedig mekkora pofára esés lenne, ha a gyerek szájából hallanák, hogy "bár meg se születtem volna", mert amúgy otthon érzelmileg/fizikailag bántalmazzák (amire igen nagy az esély, minél fogva nem kívánt) vagy csak szimplán nincs annyi pénze/ideje a családnak, hogy eltartsanak egy gyereket. Az állami gondozásról meg ne is beszéljünk.

Aki a gyerek érdekét nézi, annak inkább a szülést kéne feltételekhez kötnie!

2022. jún. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/213 anonim ***** válasza:
20%
az abortusz gyilkosság így minden gátja üdvözlendő az csak hab a tortán h a libernyákok ismét visítoznak
2022. jún. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/213 A kérdező kommentje:

"pedig mekkora pofára esés lenne, ha a gyerek szájából hallanák, hogy "bár meg se születtem volna""


Istenem... Te mikor hallottál ilyet egy gyerek szájából? Bírom ezeket az öngyugtató, szánalamasabbnál szánalamasabb magyarázkodásokat a lelkiismertüktől háborgó, gyilkos nők szájából.

2022. jún. 26. 09:48
 44/213 anonim ***** válasza:
68%
Senki se gondolja, hogy attól, mert betiltják az abortuszt, nem fogják ILLEGÁLIS úton elvégezni. És ez a törvény nem az egész USA-ra vonatkozik, Kaliforniában pl. egészen az 5. hónapig megcsinálják minden indoklás nélkül.
2022. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/213 kürasszír ***** válasza:

# 47


Kaliforniában a magzat méhen kívüli

életképességéig, azaz a 7. hónap elejéig legális az abortusz, bármilyen indokkal.


Ezt tervezik most a születésig kiterjeszteni egy törvényjavaslat alapján.

2022. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/213 anonim ***** válasza:
64%
#48: Elég beteg a kaliforniai szabályozás, úgy gondolom.
2022. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/213 anonim ***** válasza:
96%

46. Képzeld, hallottam már, különben miért írtam volna???!

"Gyilkos nők" ne drámázz

2022. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/213 kürasszír ***** válasza:

Az amerikai abortusszabályozás sokkal liberalisabb volt, mint az Európában szokásos.


EURÓPAI SZABÁLYOZÁS:


Az abortusz a nő döntése alapján csak a terhesség első harmadáig, altalában a 12. hétig legális. Utána alapesetben szigorúan tiltott és bűncselekménynek minősül, csak kivételes esetben, igen súlyos egészségügyi indokkal végezhető el.


USA EDDIGI SZABÁLYOZÁSA:


A Legfelsőbb Bíróság 1973-as, most eltörölt döntése alapján az abortusz alkotmányos alapjog egészen a magzat méhen kívüli eletképességéig, egészen a 24-28. terhességi hétig.


Az 1973-as döntés alapján csak a már méhen kívül eletkepes magzat abortalasát lehet tiltani, de az sem kötelező, ez az egyes szövetségi allamokra van bízva.


Utóbbi kitétel miatt 7 liberális amerikai szövetségi állam egészen a születés engedélyezi az abortuszt, bármilyen indokkal.


Továbbá az 1973-as döntés, az Európai szabalyozashoz képest extrém tág határok között engedélyezi a harmadik trimeszteres abortuszokat is, a nő testi és lelki-mentális egészségének védelmében.

2022. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/213 anonim ***** válasza:
69%
A nő teste a nő döntése. Azonban itt 9 emberből 6 férfinak joga volt beleszólni. Ez már vicc!😬
2022. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/213 anonim ***** válasza:
31%
#52: Ezt a kérdést nem lehet erre redukálni, bár elismerem, hogy kényelmes a liberálisok számára.
2022. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!