Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/213 anonim ***** válasza:
5%
Én támogatom. Ha valaki szexel, akkor vállalja az esetleges következményeket is.
2022. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/213 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=0qMrKpxey4E


Ezt meg lehet nézni az abortuszpártiaknak.

2022. jún. 26. 18:23
 63/213 anonim ***** válasza:
71%
#63 csak nem törölték a másik kérdésed? 😂😂😂
2022. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/213 anonim ***** válasza:
70%

#62 mert a gyerek az büntetés?

Majd azok az emberek, akik normálisan védekezni sem tudnak, majd pont lelkiismeretesen el fognak látni egy csecsemőt. Aha. Logikus. Okos vagy.

2022. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/213 A kérdező kommentje:
64: látom fáj az igazáság, furdal a lekiismeret (joggal) el kell takarítani a netről, ami felébreszheti benned.
2022. jún. 26. 19:11
 66/213 anonim ***** válasza:
74%
Hidd el, nem én jelentettem. Én szeretek vitatkozni szűklátókörű emberekkel. Utána mindig jobban érzem magam, hogy én nem vagyok ilyen hülye :)
2022. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/213 kürasszír ***** válasza:
100%

# 61


EZT ÍRTAD: "Én csak azt tudom nagyon nagyon örülök, hogy ez az abortusztiltó elvakultság teljes mértékben idegen a magyar társadalomtól, nagyon kicsi kis csoport ért ilyesmivel egyet, nem szignifikánsak szerencsére."


Ez csak részben igaz.


Magyarországon a közvéleménykutatások szerint az emberek többsége csak az első 12 hétben támogatja az abortuszt, a 12 hét után alapesetben, egészséges nő egészséges terhessége esetén a magyar társadalom többsége az abortusztilalom híve.


Így nemzetközileg a magyar társadalom mérsékelt elveket vall.

2022. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/213 kürasszír ***** válasza:
77%

# 61


Továbbá Amerikában azért erős az abortuszellenesség, mert 7 szövetségi államban is egészen a születésig legális a terhessegmegszakítás, bármilyen indokkal.


Megjegyzem, a felmérések szerint a magyarok többsége is emberölesnek tartja a harmadik trimeszteres abortuszt, egészséges magzat esetén.

2022. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/213 anonim ***** válasza:

kürasszír!

Tudnál linkelni ilyen véleménykutatásokat? Nem kötözködni akarok, csak érdekel a téma.

2022. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/213 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a születésig abortusz dolgot nem kellene erőltetni, sokszor hallottam abortusztiltás pártiaktól ez a nonszenszt. Nyilvánvalóan erről akkor lehet szó, ha a terhesség megtartásának fatális következményei lennének. És mivel a gyermeket nem tudják valami tojásba átrakni a nő meg úgy is meghalna vagy megrokkanna hát persze, hogy "kiveszik" a gyereket. Na most ezt ám úgy hívjuk császármetszés, nem abortusz! Az ilyen gyermeket pedig úgy nevezik koraszülött, és nem dobják a kukába hanem esélyt kap természetesen inkubátorban valószínűleg. Na ezt a dolgot ti abortuszként adjátok elő, hát nem is tudom mit mondjak bocsi. :)
2022. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!