Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi baja van az embereknek...

Mi baja van az embereknek Biden-nel amikor nyíltan beleáll Putyin atomháborús fenyegetéseibe?

Figyelt kérdés

Putyin vagy a sleppje napi szinten fenyegetőzik atombombával amire az USA úgy reagál, hogy rendben, de a válaszcsapás pusztítóbb lesz, erre megy a hőbörgés, hogy a hülye szenilis öreg húzzon már nyugdíjba és maradjon csendben, de miért?

Oroszország mellett az USA a másik atomnagyhatalom, mégis mit mondjanak? Adjanak ki egy tájékoztatót hogy elítélik az agressziót és a fenyegetést?

Szerintem pontosan ilyen határozott kiállásra van szükség, különben a másik fél úgy vélné, hogy retorzió nélkül megtehet bármit.


Nem szeretném, hogy eszkalálódjon a háború, de néha már igazán kiérdemelnék az oroszok, hogy úgy jó alaposan odacsapjon nekik az USA, mert baromi idegesítő már ez a nagyképű érinthetetlenség amit tanúsítanak. Amúgy nincs kétségem, hogy Amerika 1 hét alatt letudná őket törölni a térképről, a baj csak az, hogy abból világháború lenne.



2022. okt. 12. 16:51
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
0%

Mondanám hogy akkor olvasd már el még egyszer mert nem érted, de neked a szövegértés nagyon nem megy.

De segítek: "Az emberek mindig elköteleződnek néha már radikálisan egy ügy két oldalára": és itt taglaltam hogy az emberek hogy viselkedtek a járvány alatt meg most háború alatt.

Hol van itt összehasonlítva a háború a járvánnyal? Megsúgom sehol.

Próbálsz okoskodni de nagyon nem megy, szerintem ne is erőltesd.

2022. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
72%
De pont ezt írtam, hogy egy járvánnynál lehetséges amit írsz, hogy az egyik ember baromira parázik mindentől és túlzásba viszi a védekezést és lebssza azt is aki, kicsit sem tartja be a dolgokat, míg van aki meg semennyire sem védekezik, és szintén hülyének veszi azt aki részlegesen tartja be a dolgokat, van két véglet és aki az arany középúton marad az van mindig piszkálva, tökéletesen értettem a példádat bajnok, csak egy totális háborúnál ahol szerinted érdek miatt ez így tök rendben van, elég nehéz azt mondani, hát igen az Orosz elnök tök jól teszi, hogy szívatja a világot, a saját népét, saját magát, mert sokan kezdenek eltávolodni tőle vagy megkérdőjelezni, más puccs gyakorlatok is vannak, illetve mellette az egész ukrán lakosságot, az úgynevezett “érdekeid” miatt, vagy éppen amiatt mert ugye védekezniük kell, csak nemtudom hogy a világ legnagyobb nukleáris arzenáljával rendelkező országnak amelyik kitudná irtani a népesség felét lazán, ugyan mi félnivalója van, erre igazán kiváncsi lennék :). Nem az egyetlen ember aki okoskodni próbál az te vagy, és különféle mondvacsinált dolgok mögé beállva azt akarod bemesélni nekem, hogy nincs rossz jó ebben csak nézőpont kérdése a dolog, ha ez így lenne nem szívna szinte mindenki a háború miatt, beleértve azok is akik kirobbantották.
2022. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

Azt írtam érdekből történnek dolgok.

Arra nem tértem ki hogy jó vagy rossz az az érdek.

De te azt írod "ahol szerinted érdek miatt ez így tök rendben van"

Nevezd már meg hanyadik kommentben írtam azt hogy rendben van?

Hol írtam arról hogy de jól teszi az orosz elnök hogy szivatja a világot?

Nem értem miért képzelsz mögöttes tartalmat.

Te össze vissza irkálsz olyan dolgokat amiket nem írtam, minden kommenttel csak bizonyítod hogy a szövegértelmezés az nálad egy nagy nulla.

Az hogy te tökéletesen érted amit írok, na arra eléggé rácáfolsz.

De fröcsögj csak tovább, jókat röhögök az ilyen buta embereken.

2022. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
56%
De te magad mondtad, hogy az emberek beállnak radikálisan egyik vagy másik oldal mellé, és ezt a viselkedést ítéled el, ezek szerint akkor te nem állsz be egyik oldal mellé sem, én meg pont ezt mondom, hogy ilyen nincs egy ilyen helyzetben. Mert ha azt mondod hogy Putyin nem hibás,és ez nem rossz dolog akkor pontosan a másik radikális oldalt képviseled , ha azt írod hibás akkor meg az én álláspontomon vagy, ha meg azt írod érdekből tette, és miden oldalnak meg van a saját nézőpontja, nincs jó vagy rossz, az pedig logikátlan hozzáállás, mert ebben az esetben annyi morális tényező van ami bizonyítja, hogy ez a helyzet egy rossz dolog rengeteg ember, szinte minden ember számára,hogy egyszerűen egy ilyen szürke zónába ez már nem fér bele. A legtöbb elemző is azt mondja, hogy már Putyin is visszakozna, csak nagy rajta a nyomás, tehát hozott egy rossz valóban rossz döntést, és ezt pont ezért kell elítélni, és meggátolni, hogy a jövőben ilyen döntések ne legyenek, és ne lehessen pont a te általad felvázolt szürke zóna mögé bújni, hogy hát de érdekből történt, mert ez a helyzet bizonyítja, hogy ha nem húzol meg vonalakat a jó és rossz között, akkor abnormális mindenki számára káros dolgok történnek. Szóval amit írsz, hogy nem állsz be teszem azt egyik oldalra se ilyen itt nincs, nem tudsz máshogy gondolkodni mint az aki nem ítéli el vagy elítéli, mert vagy logikus vagy logikátlan a választási lehetőséged, ezért mondtam hogy a vírus helyzethez hasonlítani abszurdum, mert ott valóban lehetséges az amit írsz, de itt nem.
2022. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
56%
Ami pedig a lényeg, és a mondandód amit írtál, hogy aki az egyik véglettel egy kicsit sem ért egyet már rögtön az egyik vagy másik oldal ilyenjének állítják be pont emiatt van, mert ez egy ilyen helyzet nem tudod csak kicsit elítélni vagy kicsit el nem ítélni, nemtudod azt mondani hogy Putyin félig tette ezt jól, vagy félig rosszul, mert nem létezik ilyen, ezért nem létezik hogy te elítéled mindkét oldalt, mert nem teheted meg, mármint megteheted hogy azt mondod egyikkel sem értessz egyet, csak ilyen helyzetben ez nem létezik, valamelyikkel muszáj jobban egyet érteni valahova billennie kell a mérlegnek, ha még mindig nemérted, miért írtam azt hogy hibás amit felvetettél akkor hagyjuk az egészet, hidd el nem attól lesz nekem sem jobb vagy rosszabb az életem hogy online egy random ember butának, vagy fröcsögő idiótának tart. Egyébként ha valóban az általad leírt idióta lennék, nem próbálnék érvelni, és normális hangnemben elmagyarázni neked dolgokat, szóval szeritem ezt gondolod újra, vagy nevess egy jót a “buta” emberen nekem aztán mindegy :).
2022. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Először a 8. válaszban szántam azt megfogalmazni hogy az egyik, 19 a másik egy híján 20.

Nem értem miért ne lehetne elítélni mindkét oldalt? Szerintem az nem érv hogy logikátlan és nem fér bele a szürke zónába. Ez max a te álláspontod és ahogy írod "valamelyikkel muszáj jobban egyet érteni", hát szerintem nem. Mindkét fél hibás abban hogy idáig fajult a helyzet, a minszki egyezmények be nem tartása miatt.


Pont erről írtam hogy aki mindkettőt elítéli, az megkapja:

"29es ne játszd az álszentet azért írtam, hogy orosz és Fidesz imádó vagy, lásd 30. komment, aki szerintem te vagy.

2022. okt. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak az én állapontom lenne, nem lenne az, hogy a két radikális véglet közül vagy az egyikbe vagy a másikba skatulyáznak be, igen mindkét fél megsértette az egyezményt, de az oroszok lépték át a határt és mentek be hadsereggel, holott egy ilyen szintű háború helyett lehetett volna egy másik megoldást keresni, ahogy most is próbálnak sokan különféle javaslatokat tenni, hogyan lehetne békésen befejezni a háborút, tehát az hogy te bevigyél katonákat egy országba a lehető legrosszabb megoldás, mindig van helyette más döntés, szóval az hogy ebből háború legyen, ezt a döntést Putyin meghozta, innentől kezdve ez az ő döntése, és minden ebből származó dolog az felelőssége, mert mint írtam lehetett volna más megoldást keresni, nem keresett tehát ez hogy ott háború zajlik, egy másik kulturáltabb diplomáciai tárgyalás helyett, ez igen az ő döntése. Ezt mondtam hogy akárhogy szeretnéd elhatárolni magadat itt nem létezik ez a szürke zóna, mert látod leírtam neked miért nem lehet mindkettőre azt mondani hogy egyformán hibás, lehet mindkettőre mondani, hogy tettek azért hogy idáig fajuljon a dolog, de az egyik többet tett emiatt, és elindította ezt a háborút, ahelyett hogy nem tette volna, innentől kezdve a felelősség rá, vagy ha úgy tetszik az Orosz vezetésen van, és picit röhejesnek is érzem mikor kiállnak magyarázni és elmondják hogy hát fszért hibáztatja őket mindenki, mert beküldtél paranccsal katonákat egy másik országba és sztbszod az egészet talán ezért :). Igen Fidesz imádónak hívtalak, mert már mondtam hogy vagy Libsi idióta lehetsz vagy orosz meg valószínűleg kormánypárti sggnyaló tudom nem hangzanak szépen ezek a dolgok, de én vállalom hogy a libsi idióta vagyok a másik szemében, ha ezért cserébe sikerül elérni hogy többet ne legyen ilyen fajta háború, és nyomást gyakorolni a másikra, az meg hogy te melyik szeretnél lenni döntsd el magad.
2022. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként felhozhatnám példának a második világháborúban Amerikát és Japánt, igen a japánok provokálták ki Amerikától a dolgot, de az hogy Amerika ezt úgy intézte el, hogy atom bombát dobott rájuk, ez teljes mértékben az ő döntése volt, robbanthatott volna a közelükben is egy töltetet szemléletve milyen pusztításra képes, de ő inkább fogta és ártatlan emberekre dobta megölve őket majd megnyomorítva a később megszületőket. Lehet mondani hogy mindketten hibásak, hogy idáig fajult a dolog, de aki meghozta ezt a radikális döntést az az USA volt.
2022. okt. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Hogy nem fáradsz bele ebbe a nagyon részletezett semmitmondásba?

Ennyit rizsázni a semmiről, meg fogalmazni megtanulhatnál mert egy mondat tart 10-15 sorból amiben van kb 20 vessző, fárasztó olvasni.


A megoldás keresés 2014 óta tart, ez a krízis azóta van. Csőlátásod van a dolgokra. Ennek a háborúnak évekre visszanyúló sok előzménye van.

Nem Putyin egy személyben találja ki hogy támadjanak, van ott egy tanács vagy valami. Lovagolhatsz azon hogy ki mennyire hibás, de van értelme?

Amit a 48.-ban írtál most annak mi értelme?

2022. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
56%
Ha figyelmesen elolvasod leírtam, hogy ha úgy tetszik az orosz vezetésen, szóval leírtam, hogy nem feltétlenül ő egy személyben a felelős, ha a 48as választ nemtudod értelmezni miért írtam ,akkor nem tudsz szöveget értelmezni, amivel nemtudok mit csinálni. Neked csőlátás és semmi, én hasonlóan vagyok a te véleményeddel, mert te próbálod hárítani az egyértelmű dolgokat, holott egy Katonailag fejlett országtól, ami a második legnagyobb nukleáris arzenállal rendelkezik, baromi vicces olvasni, hogy ők tartanak a NATO terjeszkedéstől, meg, hogy a független Ukrajna csatlakozni akar valahova, ezt is rosszalják. Mintha Ororszország, valami kisgyerek lenne, akinek a tanárnéni szoknyája mögé kell bújnia, mert a csúnya többiek bántják, de azért most is becsicskította a világot, hogy ha bemertek jobban avatkozni, repül az atom, vagy most elvágta a gabonautánpótlást. A világ meg nem is mer semmit tenni, tehát ez az aljas kétszínű magyarázkodás, hogy jaj mi nagyon félünk a NATOtól, meg veszélyes, de azért a NATO-t, Európát, meg a világot nyugodtan megmerjük fenyegetni, hogy atomot dobnak ránk ha pattogunk, te meg még megmagyarázod nekem, hogy ez csőlátás. Na mindegy hagyjuk ezt az egészet, és egyezzünk ki abban, hogy nem értünk egyet, mert se te nem fogsz meggyőzni, se én téged.
2022. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!