Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi baja van az embereknek...

Mi baja van az embereknek Biden-nel amikor nyíltan beleáll Putyin atomháborús fenyegetéseibe?

Figyelt kérdés

Putyin vagy a sleppje napi szinten fenyegetőzik atombombával amire az USA úgy reagál, hogy rendben, de a válaszcsapás pusztítóbb lesz, erre megy a hőbörgés, hogy a hülye szenilis öreg húzzon már nyugdíjba és maradjon csendben, de miért?

Oroszország mellett az USA a másik atomnagyhatalom, mégis mit mondjanak? Adjanak ki egy tájékoztatót hogy elítélik az agressziót és a fenyegetést?

Szerintem pontosan ilyen határozott kiállásra van szükség, különben a másik fél úgy vélné, hogy retorzió nélkül megtehet bármit.


Nem szeretném, hogy eszkalálódjon a háború, de néha már igazán kiérdemelnék az oroszok, hogy úgy jó alaposan odacsapjon nekik az USA, mert baromi idegesítő már ez a nagyképű érinthetetlenség amit tanúsítanak. Amúgy nincs kétségem, hogy Amerika 1 hét alatt letudná őket törölni a térképről, a baj csak az, hogy abból világháború lenne.



2022. okt. 12. 16:51
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

"baromi vicces olvasni, hogy ők tartanak a NATO terjeszkedéstől" és a többi:


Maradjunk annyiban hogy az amit felénk, átlag emberek felé kommunikálnak hír formájában az egy nagyon-nagyon kicsi részlet az igazságból és rengeteg olyan történés van ami államtitok, titkosítva van stb, lehet ezek tudatában más lenne a nézőpont. A fenyegetőzések mindkét féltől hallhatók.


Biztos hallottad már hogy Kína is igencsak zárkózik fel, nem csak Ukrajnánál történnek a katonai dolgok. A határ többi részét őrzik az oroszok, mert jelenleg megy a közreműködés kettejük között de azért a határvédelemmel fenn kell tartani a látszatot hogy nem alszanak. De biztos hallottad már a hírekből hogy többen mondták hogy ez orosz amerikai proxyháború, szóval itt nem csak a NATO-ról van szó.


"Oroszország és Kína számtalan területen verseng egymással, és nem múlnak azok az orosz félelmek sem, amelyek szerint a kínaiak szívesen visszavennék az elvesztett szibériai területeket."

[link]


"ha a 48as választ nemtudod értelmezni miért írtam ,akkor nem tudsz szöveget értelmezni": olvasni tudsz? azt mondtam nincs ÉRTELME, nem azt írtam hogy nem értem. Na ki nem tud szöveget értelmezni? És a lerágott csont, hogy már megint tájékozatlanul okoskodsz.

2022. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként amit küldtél kínai orosz dolgot, erről hallottam már régebben, mármint, hogy területi vitájuk van. Ezért is vicces, hogy Putyin bejelentette, hogy Kína milyen jó partner meg Tajvant elismeri Kína részeként, de azért egymás háta mögött meg fújnak egymásra. Erről beszéltem ez a kétszínű politika, és igen Amerika is csinálja meg az összes többi ország, de akkor is jelenleg Ukrajna területén zajlik egy háború, az orosz vezetés jóvoltából, és számomra ez a lényeg, hogy ezt teljesen mindegy miért indították, az én szememben ez túlment egy határon. Egyébként visszatérve a kínai példára, azzal hogy most az oroszok ennyi ideje szenvednek Ukrajnában, és merülnek ki a készleteik, ezzel csak mégjobban megerősítheti Kínát azzal kapcsolatban, hogy visszavegyék a területeket amiket akarnak, míg ha Ukrajnát békén hagyták volna és belépett volna a NATOba meg Unióba, sem hiszem, hogy hirtelen atomfegyvereket telepítettek volna a határ közelébe amikkel betámadják őket. Az meg már csak a személyes véleményem, hogy bár az oroszok nagyon rettegnek hogy demokrácia legyen náluk, Putyin a kezdeti jó dolgok után igencsak leépítette az országot, és egy diktatorikus rendszert vezetett be, szóval azért félve kérdezem, hogy vajon akkorra probléma lenne, ha Oroszországra valahogy rálenne kényszerítve a demokrácia, és mondjuk a polgárság jó része normális szinten tudna élni, nem pedig néhány oligarcha meg a vezetés kizsigerelné az egészet? A 48as válaszomnak meg szerintem van értelme, ha értetted mire írtam nemértem miért gondolod azt hogy nincs. Az meg hogy okoskodnék, nem okoskodtam leírtam a véleményemet, miszerint egy ilyen helyzetben nem lehet azt mondani nincs egyértelműen egy fél akit nem lehet elítélni, egy háború kirrobanásánál, hiszen két fél közül valakinek el kell kezdenie. Olyan mint egy focimeccs, valakinek el kell rúgnia a labdát magától nem fog elgurulni. Erre írtad, hogy lovagolhatok azon ki mennyire hibás, de van e értelme. Igen számomra van, pontosan azért van amit írtam, hogy ez egy nem normális állapot, és ilyennek nem szabadna bekövetkeznie. Az meg hogy a különféle államtitok tudtában lehet más lenne a nézőpont, azért nemtudom milyen olyan dolog lehetne leírva a titkosított dolgokba, amitől hirtelen megváltozna a nézőpont, esetleg ha tényleg bizonyítható lenne minden kétséget kizáróan, hogy Oroszországot Ukrajna bevonásán keresztül, akarták megtámadni és lerombolni, na akkor azt mondanám megértem a dolgot, de ennek azért valljuk b,e elég minimális a valószínűsége. Azt már jobban eltudom képzelni, hogy Oroszország szeretett volna egy Fehérorosz mintára bábkormányt ültetni Ukrajnába, meg ugye annak is nagyon örülne, ha a NATOba 1991 után belépett tagok kilépnének, gondolom azért, hogy ezekkel hasonló dolgokat tudjon művelni. Valahogy ez az eddigi történelmi ténykedései miatt sokkal reálisabb dolognak tűnik, mint a másik említett példa :).
2022. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Nahát... A politikában az érdek a lényeg, mint ha pár kommentel előbb már mondtam volna, az hogy egymás háta mögött fújnak egymásra szembe meg fényezés megy, ez talán diplomácia része. Igen, háború van orosz vezetés kezdeményezésével, csak itt nincs megjegyezve hogy az usa évek óta beleavatkozik az ukrán ügyekbe.

Az hogy fogynak az orosz készletek és Kína erre vár h gyengüljön, igen ezért megy a jópofi kettejük közt hogy ne történjen meg, meg valószínű hogy ezzel is kalkulál az orosz vezetés. A rakétarendszerek állítólag már ott voltak évek óta az ukránoknál, orosz határ közelében, a nemzetvédelemnek meg ez a dolga hogy ilyenekre figyeljen.

Vannak akik ellenzik Putyint, kétségtelen, de azt az Oroszországot ami ma van ő hozta létre, ő emelte fel a térdeiről a gazdaságát, natgeo-n nézd meg

"Ezer év a történelem sodrában - Oroszország". Vannak tőle gdp-ben jobban szárnyaló gazdaságok, tény, de sokkal jobban vannak gazdaságilag mint Putyin előtt.

2022. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!