Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted Amerikában jobban...

Szerinted Amerikában jobban élnek az emberek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 19:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Előzőnek: hány éve élsz Te az Államokban, hogy ilyen jólértesült vagy?
2008. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
56%

barátaim élnek ott, én csak angliában éltem kevesebb mint 1 évig.

Utánagondolva az életveszély elhárítás lehet h nem állja meg a helyét :) javítsatok ki

2008. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%

Na most lehet kivágnak, de válaszolok Neked: ingyen semmiféle műtétek nem vállalnak el, de törvényben van rögzítve, hogy semmiféle megkülönbözetés nem érhet ha nincs biztosításod.

De felhozok egy példát, vesd össze Te is és döntsd el, melyiket fizetnéd szivesebben: Budapest, MÁV kórház, sürgősségi, én bokaficammal. Megvizsált egy orvos, elküldött röntgenre, értelmezte a felvételt, gipszelés. Időtartam picivel több, mint 4 óra. Közben a fájdalomtól (26 évesen!) már sírtam; mikor fájdalomcsillapítót kértem a válasz ez volt: ugyan már, ez csak egy bokaficam! Ez persze úgy, hogy a TB öt évre visszamenőleg naprakészen fizetve volt.

És akkor hasonlítsd össze ezzel: nagyváros környéke Amerikában, lovagolás elpénecolva, landolás a jobb oldalamon, jobb karom erősen hasonlít egy polip csápjához. Megérkezik a mentő, az orvos kiszáll és menet közben visszaszól a kollégájának valamit. A másik már a kezéden a fecskendőkkel száll ki. Egy percen belül kapok 4 injekciót: három a törés köré, egy vállba és indulunk. Menet közben rögzítik az adataimat és a karomat, de ezt én már nem éreztem. A vállszuritól egyre vidámabb vagyok. Közben adatfelvétel, írjam alá HA beleegyezek a műtétbe, a plasztik, a fém, a kerámia a stb alkalmazásába, belegyezem-e, hogy vért adjanak nekem, hogy én adjak elemzésre miegymás, van-e pacemakerem beültetve, voltam-e már bármivel operálva, gyerekbetegségeim, súlyom, allergiáim. Kész, írjam alá, nem baj, bal kézzel is lehet, mert az egészről úgyis felvétel készült, beleegyezem-e a felvétel készítésbe. Közben megérkezünk, két perces megálló a röntgennél, emelet, mire felérünk a doki már a monitoron gyönyörködik az egykor volt könyökömben, megnézi élőben is, közben már a kezében minden amit a mentős kiszedett belőlem, rámnéz és annyit mond műtjük. Betolnak valahova, maszk az arcomra, következő emlék: egyágyas kórterem és egy öltönyös férfi mosolyog rám - a gazdasági igazgató. Kérdeti a biztosítom nevét. Nincs biztsoításom mondom. Van-e keresetem és mennyi (felhívja figyelmemet, hogy a második kérdésre nem vagyok köteles válaszolni, ha nem akarok). Akarok, megmondom, remek mondja ő. Azonnal jön - és tényleg itt van 5 perc mulva. A műtét és az utólagos kezelés (gyógytorna, miegymás - erről most hallok először) költsége X összeg, fizethetem A, B, C, D hónapig a, b, c, d havi összegben, melyik legyen. Legyen C mondom. Kérdezi akarom-e hívni az ügyvédemet, hogy ő is átnézze, mondom nem (milyen ügyvédet ?!?), az olvasás még megy, csak legyen szives tartsa a szemem elé - bal karomban infúzió, a jobb gipszelve, szép kis ablakkal könyék tájékon. Elolvasom, ujabb balkezes aláírás (odatartja, hogy el ne mozduljon a tű a karomban) és ekkor jött az, hogy majdnem ledobtam magam az ágyról. Megkérdezte ugyanis, hogy jövőbeli esetleges baleseteimnél szeretném-e ismét az ő kórházukat (vagy más városokban lévőket) igénybe venni, ebben az esetben ugyanis írhatunk egy szerződést (ez már a biztosítás) is a kórház biztosítójával és akkor már a mostani összegre is kapok 15% kedvezményt (5 számjegyű összegról beszéltünk). Mondom nyugtasson meg, hogy dolgoznak csinos nővérkék is a kórházban és akkor megigérem, hogy félévente befekszem egy hétre kivizsgálásra. Nevetünk egyet, beleegyezek és megkérdezem mikor kell aláírnom. Azt mondja mindenképp azelőtt, hogy az első részletet fizetném. És azt mikor kell kérdezem. Meglepi: 6 hónap múlva mondja ő, mert az orvosok szerint akkora ismét 100% munkaképes leszek és lesz keresetem. Ha akarom ideadja a szerődést, otthon olvassam át, ismét ajánlja mutassam meg az ügyvédemnek (megint kezdi), és leadhatom akkor is mikor visszajövök vizsgálatra vagy az első fizikoterápiás kezelésre. Otthon elolvastam, leadtam a kórházban és 6 hónap mulva elkezdtem fizetni a részleteket és a biztosításomat.

Te melyik közegben éreznéd jobban magad? Mert én határozottan abban amelyikben így bánnak velem messze azelőtt, hogy akár egy centet is adtam volna nekik!

2008. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
83%
Érdekes volt olvasni amit írtál. Ez bizony egy teljesen más felfogás. Ne haragudj, de más kommentet hozzáfűni nem tudok =)
2008. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
29%
ha sok idióta közé akarsz tartozni, akik még azt se tudják, hogy mi az hogy európa, nah akkor jobban élnek.
2008. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

úgy dőlnek be az amcsi hitelek, hogy az emberek otthagyják a házukat, állataikat ... mennek másfelé szerencsét próbálni


ez a mobilitás még szerencse, itthon előbb lesznek öngyilkosok :(

2009. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%

17.20 ez csupa pozitív !

de nem az USA-ban játszódik az a film, amiben magukat operálják a betegek, meg csak egy ujj megmentésére futja a biztosítás ???!!!!!!

2009. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
23:13as ha te ennyire hiszel a filmekben, akkor inkább hajítsd ki a TVdet mielőtt még valami nagy butaságot csinálsz!
2009. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

Ez tényleg azon múlik, hogy valaki miként definiálja a jó életet. PL. több pénz = nagyobb boldogság? Ha így értetted, akkor:

Hallottam egy kutatásról, hogy reprezentatív mintán megkérdezték Amerika lakosságát, hogy boldogok-e kb. húsz éve, meg pár éve. S pár éve kevesebben mondták magukat boldognak, mint húsz éve. Pedig a GDP nagyobb...

2009. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
98%

Akik majmolják Amerikát, meg beakarják mesélni az embereknek, hogy milyen hülyék, azoknál hülyébbek nincs is. Egy pár kérdést szerintem tisztázzunk.

1.: Hány Amerikai állampolgár vándorolt be Magyarországra a jobb élet reményében, és hány Magyar állampolgár vándorolt ki Amerikába a jobb élet reményében? Szerintem egyértelmű, hogy a mérleg nyelve merre billen.

2.: Beszélnek itt a nagy bűnözésről. Egy olyan országban, ahol csak 1 városukban élnek annyian mint itt Magyarországon, ott hogy a fenébe lenne már kisebb a bűnözési arány? Szimpla matematika.

3.: A lehülyézésről...Tipikus magyar mentalitás, mindenki hülye, csak mi vagyunk az Ászok, de valahogy mégis mindig a béke pi..ja alatt vagyunk.Megkérdezném a kedves hülyéző embereket, gazdaságilag meg mindenhogyan hányadik helyen állunk mi, és hányadik helyen áll Amerika? Érdekes kérdés, ahogyan az is, hogy hányszor tartotta Magyarország a markát Amerika felé kölcsön ügyében, és hányszor jött ide a Bush kölcsönért kuncsorogni. És még folytathatnám a sort.

Olyanok ne beszéljenek Amerikáról, akik még térképen se tudják hol van. Ott egy hajléktalanból is lehet milliomos, és volt már rá példa nem is egy, mert az a lehetőségek országa. Az, hogy drágább minden arról csak annyit, hogy itt sem sokkal olcsóbbak a dolgok ha a fizetéssel nézzük az arányokat. Ott lehet autód, házad, egy átlagfizetésből, itt meg lehet egy X négyzetméteres albérleted, kellemes buszbérlettel. Erről csak ennyit.

2009. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!