Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok az amerikai...

Mit gondoltok az amerikai transz ámokfutó esetéről, aki több gyereket és felnőttet lelőtt egy keresztény iskolában?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem az első reakcióm a gyűlölet volt feléje, aztán láttam ezt a képet az elkövetőről: [link]


Nagyon megsajnáltam. Persze borzasztó, amit csinált, de itt egy szegény lánynak tűnik, aki kreatív, tehetséges, vihette volna valamire az életben. Szerintem az egész eset az LMBTQ-lobbi bűne, mert ők mondják, hogy ez egy normális állapot. Olvastam, hogy a hormonok, amiket szedetnek a transzokkal, azok is nagyon durva hatással van a pszichére, könnyen lehet, hogy szerepe volt az esetben. Az LMBTQ meg támogatja, hogy gyerekeknek is adjanak ilyeneket. Borzasztó.



2023. márc. 30. 20:54
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:
#49: Csakhogy egy női szervezet más mint egy férfi szervezet, tehát ami a férfi szervezetben alapból termelődik hormon, ha bevisszük egy női szervezetbe egyáltalán nem biztos, hogy ugyanolyan hatása lesz.
2023. ápr. 2. 14:43
 52/53 harminezer oxigén ***** válasza:
57%

#kérdező

a #43-as is már leírta, mind az ösztrogén, mind a tesztoszteron termelődik mindenki szervezetében, függetlenül hogy férfi vagy épp női genetikával és/vagy anatómiával születik (feltéve hogy egézségesek, funkcionálnak ezek a szervek)

a mellékvesék mindenkinél termelik mindkét nemi hormont, így senkinél sem testidegen egyik sem. (középiskolás bioszkönyvekben is olvashatsz erről)

a pubertás előtt egy kislány és egy kisfiú hormonképe szinte azonos, a pubertás beindulásakor az ivarszervek (petefészkek/herék) kezdik nagymennyiségben termelni ezeket, és ekkor indulnak fejlődésnek a másodlagos nemi jellegek is.

a crosshormon terápia vagy HRT eredménye az hogy a test átesik egy "második pubertáson" csak épp az ellentétes nem anatómiájának megfelelően (az első okozta anatómiai válltozásokat nem tudja eltüntetni sajnos (ádámcsutka, mélyebb hang, testszőrzet, mellek stb) -erre vannak műtétek) a transzneműek pont ezt akarják elérni.

te csak egyszerűen a transzneműekbe akarsz belekötni, egy sajnálatos esettel akarod meghurcolni az összes transzneműt, figyelnenkívűl hogyod hogy az USA beli több száz iskolai lövöldözést egy eset kivételével nem transznemű követte el (ez az arány mellesleg teljesen konzekvens a transzok arányával a társadalomban: a lakosság kevesebb mint 1%-a transznemű, ahogy az iskolai lövöldözések elkövetőinek aránya is) ez ugyan az mikor azzal példálóznak hogy több ezer transznemű emberre akik átestek a tranzíción jut 2-3 olyan személy aki megbánta, ezeket a szomorú, olykor tragikus eseteket (mint ez is) hadználják (te is) fel minden transznemű megbélyegzésére.

A kérdésedben is írtad "Olvastam, hogy a hormonok, amiket szedetnek a transzokkal, azok is nagyon durva hatással van a pszichére" ennek hatására már már elkönyvelted "könnyen lehet, hogy szerepe volt az esetben." anélkül hogy szakmai vagy személyes ismereteid lennének a témáról.

hidd el, első kézből tudom hogy a hormontetápiának milyen hatása van a pszichére. a személyiség, psziché, énkép semmit nem változik tőle, aki előtte nem volt hajlamos az erőszakos cselekményekre az a HRT miatt sem lesz hajlamosabb rá.


Niki

2023. ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolom, hogy mivel illeszkedik a kormány LMBTQ-ellenes narratívájába, ezért külön kiemeli a talpnyalósajtó hogy transznő volt az ámokfutó. Holott ez teljesen irreleváns a mészárlás szempontjából.


Itt inkább a fegyverlobbi hatalmát érdemes nézni, hogy bárki gyakrolatilag hozzáférhet.

2023. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!