Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem képesek megérteni a...

DK-s kérdése:

Miért nem képesek megérteni a Romániához tartozó Erdély, magyarul is beszélő román állampolgárai, hogy ők nem magyarok?

Figyelt kérdés
2023. júl. 24. 19:29
1 2 3 4 5
 11/47 Jeffrey Spender ***** válasza:
49%

Lehet románozni, szlovákozni, meg ukránozni őket, de attól még másod vagy akár harmadrendű állampolgárok azokban az országokban, amiknek a joghatósága alatt kényszerülnek élni.



- az adott ország parlamentjében, sőt kormányában olyanok szólalhatnak meg, akik a magyarokat parazitáknak nevezik,


- be akarják zárni a magyar nyelvű iskolákat,


- a hivatalba nem lehet megszólalni magyarul,


- törvényben erősítették meg a kollektív háborús bűnösségüket,


- tiltják a nemzeti jelképeik használatát,


- és megfosztják őket az állampolgárságuktól, ha felveszik a magyart



Mi szükség van ilyen külön intézkedésre, ha ők is románok / szlovákok / ukránok, nem pedig magyarok ?

2023. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

#11-nek:


Ezt kérd számon az épp illetékes kormányon, és ne akarj beleavatkozni más ország belügyeibe!


Vagy "nyisd ki" a határt, és add meg a lehetőséget az elnyomottaknak, hogy idejöjjenek.


De ők külhöni magyarok, és nem H'LYÉK, úgyhogy maradnak szépen ahol vannak. Nagyon elnyomhatják őket. XD


De a nyugdíjért tartják a markukat, sokkal többért mint amit a MAGYAR nyugdíjasok átlaga kap, ikszelgetnek arra aki csorgatja nekik a lóvét, mi meg isszuk a levét!


Aztán csodálkoznak, hogy rengetegen ellenük fordultak az IGAZI magyarok közül.


Nem kell csodálkozni. Be kell fejezni a parazita életmódot.

2023. júl. 24. 20:00
 13/47 anonim ***** válasza:
73%
Én se szavazok a román választásokon. Ők se szavazzanak a magyaron. Semmi közük ide.
2023. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
55%
mondjuk kíváncsi lennék ha a kérdező lenne erdélyi akkor hogy viszonyulna az egészhez...
2023. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

#14-nek:


Az állampolgárságot felvenném, de semmiképp sem szavaznék.


Kizárt.

2023. júl. 24. 20:19
 16/47 A kérdező kommentje:

ismét #14-nek:


És lenézném, valamint megszólnám azt aki szavaz.

2023. júl. 24. 20:20
 17/47 anonim ***** válasza:
61%
Ezt a kérdést azért írtad hogy okoskodjál itt hétfő este unalmadba az embereknek? Ciki ha valakinek ez az esti programja...
2023. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

#17-nek:


Bár egyszer már leírtam, de most az olyan gyengébbek kedvéért megteszem még egyszer, kicsit bővebben:


Kb fél órája valaki feltette nagyjából ugyanezt a kérdést, de az sajnos nem volt pontosan megfogalmazva, ezért valaki töröltetni tudta. Ez feldühített, és mivel tudtam hogy ő még egyszer nem teheti fel ugyanazt mert megbüntetik, ezért feltettem én, pontosítva.


Nincs szándékomban okoskodni, nekem meg van a saját, megalapozott véleményem, annak adok hangot. Ha nem bírod a tempót, ne a másikat vádold.

2023. júl. 24. 21:25
 19/47 anonim ***** válasza:
60%

Az első pár hozzászólóval értek egyet.


Az állampolgárságot megérdemlik, elvégre magyarok ők is (a kérdés maga elég erős volt). De, mivel külföldön élnek, dolgoznak és egy külföldi országnak fizetnek adót, nem érzem igazságosnak azt, hogy választási joguk legyen itt. Milyen alapon szólnak bele az itteni belügyekbe? Könnyű ikszelgetni úgy, hogy a hatását nem ők élik meg.

2023. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

#19-nek:


Én is velük értek egyet, és a kérdés egyáltalán nem "erős" volt, hanem konkrét.


Bár ez attól is függ, hogy te mit értesz "erős" alatt?

2023. júl. 24. 21:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!