Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem képesek megérteni a...

DK-s kérdése:

Miért nem képesek megérteni a Romániához tartozó Erdély, magyarul is beszélő román állampolgárai, hogy ők nem magyarok?

Figyelt kérdés
2023. júl. 24. 19:29
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
81%

A "magyar" vagy éppen "román" egy-egy nemzetiség neve, tehát az erdélyi székelye magyarok.

Viszont romániaiak, vagyis Romániában élő emberek ill. Románia állampolgárai.


Én nem értek egyet a nekik adott magyar állampolgársággal, még kevésbé a nekik adott vál.joggal. A vál.jog elleni érveket mások már leírták. A kettős állampolgárságot pedig én csak kivételes esetben tartom helyesnek. Ha pl. egy magyarországi fiatal kivándorol az USA-ba, majd sok évvel később megkapja az USA-állampolgárságot, ne kelljen emiatt elveszítenie a magyart. De aki Románia területén született és a mai napig ott él, az ne legyen másik ország állampolgára.

Megj.: ugyanígy helytelenítem azt is, amikor egy Budapesten született és ott felnőtt, magyar anyanyelvű zsidó ember megszerzi magának az izraeli állampolgárságot, majd továbbra is ott él Budapesten, esze ágában sincs Izraelbe költözni.

2023. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert magyar vagyok.


Ha azt mondanám, hogy férfi vagyok, de amúgy puncim van, akkor azt azonnal elfogadnád. De képtelen vagy feldolgozni, hogy valaki magyarnak tartja magát.

Ez eléggé problematikus kedves kérdező. Remélhetőleg az identitáspolitika ezen része is hamarosan ide lesz importálva az USA-ból, mert ideje szétszedni a hozzád hasonlókat, te kis xenofób (?).

2023. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
59%
Ezt nem a hozzád hasonló kis dobrevita-csivovnyikok fogják megszabni ki lehet magyar, ki nem. Maradjatok csak ott az árnyékban ahol a helyetek van! 🙂
2023. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

#22-nek:


Ha jól értem, akkor a nick-nevemből indultál ki, amit rosszul tettél. Bár DK párttag vagyok, de az nem jelenti azt, hogy vakon propagálok mindent! Nem, a példádat nem fogadnám el!


És nem vagyok xenofób. Csak rühellem, ha az én faxommal verik a csalánt. Úgy könnyű!

2023. júl. 24. 23:12
 25/47 anonim ***** válasza:

18: ááá, csak az első két oldal kommentjeinek a fele a tiéd, mint aki nyálcsorgatva ül a gép előtt hogy valaki kommentel aztán oltogasd a kommentelőket, a visszaszámlálásod az elején nagyon erre hajaz.

a 11-12 kommentből és a más kérdések kommentjeiből jól látszik hogy magyargyűlölő vagy és idegen ország talpát szívesen nyalod -> ezt máshol mondták meg neked és most őt idéztem, igaza is van.


a szavazati joggal én se értek egyet, ez kényes téma. így van ahogy fentebb megírták: "attól még másod vagy akár harmadrendű állampolgárok azokban az országokban, amiknek a joghatósága alatt kényszerülnek élni."

pár éve az rtl-en volt h az ukránok is jöttek át szavazni, gondolom akkor nem tettél fel kérdést... de ugyanilyen eset amikor külföldön dolgozik évek óta, ott is él és szavazhatott tavaly itthon, évek óta ott él ő ne döntsön arról hogy itthon ki kormányozzon. ezek, meg az elcsatolás miatti emberek két külön eset!


én ezeket nem venném egy kalap alá, de dákósként gondolom hogy viszketett a tenyered hogy ezt megkérdezd, inkább arról írj kérdést hogy összefogva se ért semmit a bőrötök.

2023. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Dákósnak lenni a legalja. A társadalom söpredéke.
2023. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Mások is leírták, az állampolgárság és a nemzetiség nem ugyanaz és a lerománozni az erdélyi magyarokat “mikroagresszió” trendi balos kifejezéssel élve.


Maga a szavazás kérdésemet más tészta, de ez sokkal tágabb kérdés: “nem él itt” - sok magyar van aki külföldön él és mégis szavaznak

“nem itt fizet adót”

- és mit mondjon a fülöp-szigeteki vendégmunkás aki itt fizet adót?

- ugyancsak, aki külföldön él magyarként, az sem fizet itt adót

2023. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

#25-nek:


Már többször világosan leírtam a kérdésem okát, nem fogom újra. Tanulj meg olvasni.


Az, amit te művelsz, már nem kínos. Túlmegy azon, egyenesen szánalmas. A kérdésre adott válaszoddal lényegében egyet értesz velem, de eközben ekézel, mert DK-s vagyok. Van ennél lejjebb? Legfeljebb az, ha kiderülne hogy fideszes vagy. Bár azon én nem lepődnék meg. Nagyon sok a hasonlóság a mentalitás terén.


#27-nek:


Azok a "mások" például ÉN MAGAM voltam, a #9-es kommentemben.

2023. júl. 25. 18:33
 29/47 anonim ***** válasza:
70%

28: :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

amit te művelsz, az nem kínos? mert ez a kérdés talán nem szánalmas? csak szerinted nem. ordít róla hogy provokáció, de azért mert tagadod, attól még az.

itt legtöbben nem/részben értenek veled egyet, a kommentek másik része a tiéd, azaz szerinted mindenki értetlen csak te vagy lángelme.

2023. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Jeffrey Spender ***** válasza:
70%

A kérdező büntetett előéletű, a közügyektől eltiltották, netes dühöngéssel és provokációval éli ki magát.


Sekélyes az ilyen elfoglaltság.

2023. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!